نایت ملودی » فرهنگ و هنر » سینما ، تئاتر ، تلویزیون » سینما و تلویزیون » جشنواره ها » اهدای سه سیمرغ بلورین به برگزیدگان جشنواره فیلم فجر

سی و یکمین جشنواره فیلم فجر

با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمدرضا عباسیان، سیمرغ بلورین بهترین عکس فیلم به امید صالحی برای مجموعه عکس‌های فیلم «روزهای زندگی» و سیمرغ بلورین بهترین طراحی پوستر برای فیلم‌های حاضر در جشنواره سی‌ام فجر (سال قبل) به فرشته طائرپور برای طراحی پوستر فیلم «آینه‌های روبه‌رو» اهدا شد.

در ادامه نگار آذربایجانی و فرشته طائرپور برای ساخت آنونس فیلم «آینه‌های روبه‌رو» سیمرغ این بخش را هم گرفتند.

به گزارش ایسنا، طائرپور پس از دریافت سیمرغ بهترین پوستر فیلم، جایزه‌اش را به شهردار تهران تقدیم کرد و گفت: به عنوان یک تهیه کننده این جایزه را به آقای قالیباف شهردار تهران تقدیم می‌کنم اما نه به خاطر خدماتی که برای شهر تهران انجام می‌دهد بلکه به خاطر توجهی که در شهر به سینمای ایران دارند.

وی ادامه داد: متاسفانه‌ با قدم زدن در شهر می‌توان سهم نزدیک به صفر سینمای ایران را در عرصه‌های تبلیغاتی در مقایسه با تنقلات، لوازم خانگی و موبایل‌ها و… مشاهده کرد. در پایتخت کشوری که صاحب سینمای ملی است، جا دارد با چهره سینمای نجیب ایران مزین شود. هیچ اشکالی ندارد که با افتخار چهره شهرمان را مزین به این سینما کنیم.

این تهیه‌کننده سینما در بخش دیگری از سخنانش گفت: در این روزگاری که از همه طرف به سینما جفا می‌شود، حق است که به سینمایی که عوارض پرداخت می‌کند توجه بیشتری شود.

طائرپور به عنوان طراح پوستر فیلم «آینه‌های روبه‌رو» از عسل شاکری دخترش نام برد که ایده‌اش را در پوستر اجرایی کرده است.

این هنرمند سپس جای غایبین در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر را خالی کرد و گفت: باید از همه غایبانی که می‌توانستند در این مراسم باشند و نیستند مانند مسعود بهنام عزیز و همه غایبانی که می‌توانستند در اینجا حاضر باشند و نیستند، مانند رخشان بنی اعتماد را خالی کنم.

سی و یکمین جشنواره فیلم فجر

سی و یکمین جشنواره فیلم فجر

تقدیر از سه نقاش پیشکسوت سردرسینماها وسازنده فیلم سه بعدی «آقای الف»

در ادامه مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر، محمد سلوکی به تجهیز تمام سینماهای مردمی نمایش دهنده فیلم‌های حاضر در جشنواره به سیستم نمایش دیجیتال اشاره کرد و از عباسیان خواست تا با حضور روی سن درباره این موضوع توضیح دهد.

عباسیان دبیر جشنواره‌ی فیلم فجر از اینکه در این زمینه قولش عملی شده، قدردانی کرد و گفت: با توجه به اینکه تکنولوژی تولید و اکران فیلم در دنیا به سمت سیستم‌های دیجیتال رفته است، خوشحالم که با همکاری همه همکاران و دوستانمان در این جشنواره کلیه سینماهای نمایش دهنده فیلم‌ها به سیستم پخش دیجیتال مجهز شده‌اند. همچنین باید از همکاری خوب سینماگران برای تبدیل فیلم‌هایشان به نسخه دیجیتال کمال تشکر را داشته باشم.

وی سپس تولید اولین فیلم سه بعدی سینمای ایران را یکی دیگر از ویژگی‌های این دوره از جشنواره فجر دانست و از زحمات علی عطشانی کارگردان فیلم سه بعدی «آقای الف» و تیمش تشکر کرد.

سی و یکمین جشنواره فیلم فجر

سپس علی عطشانی روی سن آمد و پس از دریافت لوح تقدیرش درسخنانی کنایه‌آمیز بیان کرد: خیلی خوشحالم که آقای شمقدری را امروز از نزدیک دیدم. چون حدود ۱۰ بار درخواست کردم که ایشان ۵ دقیقه به من وقت بدهند اما نشد.

سپس سیروس شقایقی، منوچهر قاضی‌زاده و شیرافکن از طراحان قدیمی سردر سینماهای ایران تقدیر شدند.

این هنرمندان در زمانی که امکانات طراحی دیجیتال سردر سینماها وجود نداشت با کمک دستان هنرمند خود، سردر سینماهای ایران را طراحی کردند.

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت