نایت ملودی » خانواده » آشپزی و خانه داری » آشپزی » با کدو خورشتی بورانی درست کنید

با کدو خورشتی بورانی درست کنید

با کدو خورشتی بورانی درست کنید
مفهوم بازیافت را که می دانید. همان مبحثی که از دورریختی ها وسیله با کاربرد دیگری درست می کنند. این هم یک غذای بازیافتی است. تعجب نکنید. شما مطمئنا پوست کدو سبز را که نمی خورید. یک پیشنهاد ویژه برایتان داریم کدو ها را خوب بشویید و پوست آن ها را بعد از کندن به یک غذای دیگر خوشمزه ای برای شام تبدیل کنید. بله درست متوجه شدید منظورمان آماده کردن غذایی با پوست کدو است.
بورانی کدو که حتما خورده اید این هم بورانی پوست آن است
مواد لازم برای ۱ نفر
۱۰ الی ۱۵ عدد پوست کدوی سبز
۱ عدد پیاز بزرگ
۵ حبه سیر
۱۰ ق س سرپر ماست
۱ ق س سرپر رب‌گوجه فرنگی
روغن مقداری برای سرخ کردن
۳ /۱ ق چ زرد چوبه
نمک و فلفل به میزان لازم
طرز تهیه:
۱-ابتدا پوست کدوها را با چاقوی تیز یا پوست‌کن کمی ضخیم‌تر بکنید و به صورت قطعات ریز یک سانتی‌متری خرد کنید. پیاز را بعد از پوست کندن، شسته و به صورت خلالی خرد کنید. حالا تابه‌ای آماده کنید و مقداری روغن در آن بریزید.
۲- ابتدا پیازهای خلالی‌شده را در آن تفت دهید سپس پوست ریز‌شده کدو را همراه زردچوبه به پیاز داغ اضافه کرده و به مدت یک ربع در روغن سرخ کنید. پس از آن، نصف فنجان آب به مخلوط افزوده و در ظرف را بگذارید تا پوست کدو خوب بپزد. البته در این میان ۵ حبه سیر را نیز پوست کنده و سپس با رنده ریز در غذا رنده کنید.
۳-بعد از ۱۰ دقیقه، رب‌گوجه فرنگی را به مواد اضافه کنید و در ظرف را بگذارید و ۱۰ دقیقه دیگر صبر کنید تا غذا پخته شده ، به روغن بیفتد.
۴- پس از طی این مدت، ۱۰ قاشق سوپ‌خوری ماست را به این مخلوط اضافه کنید. با اضافه کردن ماست، غذا شل شده و شبیه به یک سوپ نارنجی رنگ می‌شود؛ به خصوص اگر ماست شل باشد و غلظت کافی نداشته باشد ولی نگران نباشید؛ ابتدا نمک و فلفل مورد نیاز را به غذا بیفزایید سپس آن را به مدت ۱۰ دقیقه روی حرارت مرتب هم بزنید زیرا وجود ماست باعث می‌شود که غذا زود بسوزد. این کار را آن قدر تکرار کنید تا غذا غلظت بیشتری پیدا کرده و آماده شود.
نکته: به جای پوست کدو از لوبیا سبز هم می‌توانید با همین روش استفاده کرد. در انتها روی آن را با گوشت چرخ کرده تزیین کنید.

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت