نایت ملودی » سلامت » سلامت خانواده » سلامت جسم » هر روز نیم کیلو لاغر شوید!

هر روز نیم کیلو لاغر شوید!

هر روز نیم کیلو لاغر شوید!
با کمی جدیت و استفاده از یک تکنیک درست می توانید به مدت یکماه هر روز ۴۵۰ گرم از وزن خود را کاهش دهید.
دستورالعمل :
۱- برای اینکه بتوانید هر روز نیم کیلو وزن کم کنید باید آگاهی و دانش خوبی نسبت به کالری هایی که مصرف می کنید و کالری های می سوزانید داشته باشید و آنها را به دقت ثبت کنید.
شما باید روزانه بین ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ کالری مصرف کنید و بوسیله ورزش و یا هر فعالیت دیگری هر روز بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کالری بسوزانید.
۲- شما باید وعده های غذایی خود را افزایش دهید اما در هر وعده یک غذای سبک و بسیار کم کالری مصرف کنید ، به این ترتیب میزان سوخت و ساز بدن شما بیشتر می شود و بدنتان دچار کم آبی نمی شود. برای اینکه بتوانید هر روز نیم کیلو لاغر شوید باید بسیار دقیق و با دقت عمل کنید.
شما روزانه باید ۶ وعده غذایی کوچک داشته باشید و در هر وعده ، مواد غذایی سبک و مفید مثل ، میوه ، ماهی ، مرغ ، تخم مرغ و سبزیجات خام مصرف کنید و از خوردن نوشابه و چربیهای اضافه و چربیهای اشباع شده جدا” خودداری کنید . علاوه براین ، در مصرف کربو هیدرات نیز اصلا” نباید زیاده روی کنید. از خوردن سس مایونز ، نمک اضافی و یا شکر نیز پرهیز کنید.قهوه سیاه مصرف کنید و خوردن صبحانه را فراموش نکنید.
۳- برای اینکه بتوانید هر روز نیم کیلو لاغر شوید ، هر روز باید بین یک تا دوساعت ورشهای ایزومتریک و یا عضلانی انجام دهید و بعد از آن حداقل دو ساعت فعالیتهایی انجام دهید که تپش قلب را بالا می برند مثل استفاده از تردمیل ، طناب زدن و یا دوچرخه. برنامه ورزشی خود را باید با تمرینات خیلی سبک آغاز کنید و کم کم تمرینات خود را سنگین تر کنید . اگر تا بحال این کار را انجام نداده اید اینکار برای شما اصلا” راحت نخواهد بود.
۴- اگر تصمیم گرفته اید که هر روز نیم کیلو وزن کم کنید ،باید بدانید که در روزهای اول بیشترین چیزی که از دست می دهید آب بدنتان است بنابراین هر روز حتما” بین ۱۲تا ۱۶ لیوان آب مصرف کنید تا بدنتان دچار کم آبی نشود.
نتایج جالب تحقیق در مورد تاثیر ورزش در رژیم غذایی
نتایج جدیدترین تحقیقات حاکی از آن است که ورزش کردن به افزایش چشمگیر مصرف کالری منتهی نمی‌شود بلکه حتی سطوح پایین‌تر از فعالیت‎های فیزیکی همچون پیاده‌روی می‌تواند حتی به کاهش میل به خوردن افراد منجر شود.
محققان استرالیایی نتایج حاصل از ۲۹ تحقیق را از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۱۲ بررسی کردند و اثرات ورزش بر مصرف کالری را در بین ۵۸۴ نفر از ۸ کشور مورد مطالعه قرار دادند. مدت زمان تمرین‌های ورزشی بین ۳۰ تا ۱۲۰ دقیقه بود که دوچرخه سواری و دویدن‌، پیاده‌روی، تمرین مقاومتی بود.
در حین نظارت بر فعالیت‎های ۱۴ ساعته ورزشی شرکت‌کنندگان، وعده‌های غذایی با مقدار انرژی مشخص در اختیار آنها قرار گرفت به طوری که کالری مصرفی آنها قابل اندازه‌گیری بود که این میزان کالری از کالری‌های سوزانده شده در حین ورزش کم می‌شد. نتایج به دست آمده با مصرف کالری آنها در حین زمان‌هایی که آنها ورزش نمی‌کردند، مقایسه شد.
به طور میانگین، شرکت‌کنندگان بعد از ورزش حدود ۴۸ کالری بیشتر از زمانی که ورزش نکرده بودند، مصرف می‌کردند. مطالعات از ورزش دویدن نشان داد که بیشترین میزان مصرف کالری، حدود ۷۷۲ کالری در ساعت بود اما فقط ۵ درصد افزایش جذب کالری داشتند.
دوندگان حدود ۱،۸۸۹ کالری در یک روز تمرین کالری سوزاندند در حالی که این میزان در یک روز غیر تمرین ۱،۸۰۰ کالری بوده‌ است.
تحقیقات پیاده‌روی نشان داد که هیچ تغییری در مصرف انرژی یا کاهش قابل توجه ایجاد نشده است و هیچ تفاوت قابل توجهی در نتایج بین مردان و زنان وجود نداشت.
به گفته محققان اکثر افراد به مدت حدود ۱۴ ساعت تحت نظر قرار گرفتند، اما هر گونه تغییر در وزن بدن هفته‌ها یا مدت زمان بیشتر به طول انجامید.

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت