چرا بازار خرید و فروش قفل دیجیتال این روزها انقدر داغ است ؟

در دنیای مدرن این روزها کمتر وسیله ای را می توان پیدا کرد که در کنار نام خود  با واژه ” هوشمند ” همراه نشده باشد . قفل ها هم از این قاعده مستثنی نیستند . قفل های هوشمند نیز مانند گوشی های هوشمند کم کم جای خود را با قفل های کلید دار و قدیمی عوض می کنند و شاید زمان زیادی باقی نمانده تا با دیدن قفل های کلیدی و معمولی تنها خاطرات نوستالژیک آنها را به یاد بیاوریم . از طرفی هم با نگاهی به آمارها کاملا واضح است که قفل‌های دیجیتال طی چند سال اخیر در بازار ایران طرفداران زیادی پیدا کرده اند و برندهای معتبر قفل دیجیتال با تقاضای زیادی روبرو شده اند و پیش بینی میشود در ایران هم مانند بسیاری از کشورها  تا چند سال آتی روی تمامی درب های ساختمان های مسکونی ، اداری ، و تجاری و هتل ها قفل های دیجیتال نصب شده باشند. که این به علت مزیت‌های زیاد و امکانات متنوعی است که این قفل های الکترونیکی نسبت به قفل‌های معمولی دارند. اگر شما جزو افرادی هستید که هنوز تصمیم قطعی به خرید قفل های دیجیتال نگرفته اید با ما همراه شوید تا در کنار هم به تعدادی از مزیت های قفل های دیجیتال نگاهی بیاندازیم .

  • خداحافظی با کلیدهای دست و پا گیر

همه ما شاید با مرور خاطرات خود در مورد جا گذاشتن کلیدها یاد این صحنه بیافتیم که خسته و کوفته از سر کار برگشتیم و برای پیدا کردن کلیدها ، کل کیف و وسایلمان را زیر و رو می کنیم ولی در آخر متوجه می شویم که صبح موقع بیرون آمدن از خانه دسته کلید مان را جا گذاشتیم و از شانس بد ما هم هیچ کدوم از افراد خانواده در خانه حضور ندارند.  دیگه از این بدتر هم میشه واقعا ؟!!

در قفل هوشمند راه دسترسی و باز کردن قفل ها معمولا یکی از سه راه استفاده از کارت ، رمز عبور و اثر انگشت می باشد که هرکدام از این روش ها مزیت های خاص خودشان را دارند . مثلا مزیت اصلی قفل های کارتی نسبت به کلیدها سبک بودن و قابلیت حمل و نقل راحت تر کارت است ( البته این روزها تکنولوژی پا را فراتر گذاشته و به جای کارت از برچسب هایی استفاده میشود که روی گوشی های تلفن همراه نصب میشود ).

در مورد قفل های اثر انگشتی و  قفل های رمزی هم راه باز کردن درب ها و مجوز ورود شما در مغز و در دستان شماست که همیشه همراه شما هستند ! پس با نصب قفل های دیجیتال دیگر دغدغه و نگرانی ای در مورد گم کردن ، جا گذاشتن یا جابه جایی کلیدهای سنگین و دست و پا گیر ندارید.

  • نیازی نیست درب ها را قفل کنید!

قطعا “فراموشی” در روزهای شلوغ و پر مشغله زندگی مدرن یک مشکل جدی است. نمیدونم برای شما هم تا به حال پیش آمده یا نه ولی برای من که بارها اتفاق افتاده که توی تاکسی یا ماشین دقیقا نزدیک محل کار یا به محض نشستن توی هواپیما برای رفتن به یک مسافرت تفریحی متوجه شدم که “ای وای در خونه رو یادم رفت قفل کنم “. اگر شما هم چنین لحظه ای راتجربه کرده باشید میدانید که این فراموشی چه استرس زیادی همراه خود دارد و کل روز و آخرهفته و مسافرت تحت تاثیر این فراموش کاری قرار میگیرد .

نصب قفل دیجیتالی این اطمینان را به شما میدهد که حتی اگر فراموش کنید درب را قفل کنید، بعد از چند ثانیه درب به صورت خودکار قفل میشود و نیازی نیست مجبور شوید بعد از طی مسافت طولانی به خانه برگردید یا در مسافرت استرس سرقت خانه یا محل کار خود را داشته باشید  .

نگران نباشید ! سنسورهای هشدار دهنده همه چیز را به شما خبر میدهند

از مزایای دیگری که این روزها باعث ترغیب افراد به خرید دستگیره دیجیتال شده است سنسورهای مختلف قفل های دیجیتال است که در شرایط خطر و نا ایمن با هشدار به صاحب ملک و یا نگهبان او را از حضور افراد ناشناس و شرایط غیر ایمن مطلع می کنند . از جمله سیستم های امنیتی قفل های هوشمند می توان به این موارد اشاره کرد :

  • با سیستم امنیتی ضد شوک قفل های دیجیتال در صورت وارد کردن ولتاژهای غیر مجاز ، سیستم به صورت خودکار برای چند ثانیه خاموش میشود .
  • سیستم ضد حریق موجود در قفل های دیجیتال در صورت وقوع آتش سوزی در محل با صدای آژیرخطر هشدار می دهد و به این شکل به عنوان جزئی از سیستم اعلام حریق، ایمنی بیشتری برای افراد ساکن در خانه یا محل کاربه ارمغان می آورد.
  • در سیستم امنیتی ضد سرقت قفل های دیجیتال در صورتی که رمز عبور توسط افراد ناشناس چند بار اشتباه وارد شود و یا افرادی با ضربه زدن به درب یا قفل قصد ورود را داشته باشند یا حتی در قفل کارتی ، کارتِ اشتباه و غیر مجازی استفاده شود آلارم دستگاه شروع به فعالیت می کند و هشدارهای لازم را به فرد نگهبان یا صاحب ملک شخصی یا شرکت می دهد .
  • همچنین قفل های الکترونیکی مجهز به قفل کودک و قفل امنیتی هستند که اگر در خانواده شما فرد سالمندی زندگی می‌کند که دچار آلزایمر است و شما نگران بیرون رفتن بدون اطلاع او هستید یا اگر فرزند شما به تازگی قدم برداشتن آموخته و از هر فرصتی برای سرک کشیدن به راه پله‌ها استفاده می‌کند، برای آن هم راه چاره‌ای در قفل هوشمند وجود دارد و شما می‌توانید سیستم قفل کودک را فعال کنید و با اطمینان خاطر بیشتری به کارهایتان برسید.

خب این همه از مزیت های قفل هوشمند گفتیم اما شاید یکی از مهم ترین سوالها در ذهن همه ما این باشد که:

  • آیا نصب قفل دیجیتال از لحاظ اقتصادی هم مقرون به صرفه است و همه اقشار جامعه از لحاظ مالی می توانند آن را بخرند ؟

چند وقت پیش که پای صحبت های یکی از مشتریان قفل دیجیتال یوکا نشسته بودیم و در مورد علت تصمیم گیریش برای خرید قفل دیجیتال ازش سوال کردیم  در جواب این سوال این طور گفت که : ” منم  تا چند وقت پیش مثل خیلی ها فکر میکردم قفل دیجیتال فقط یک کالای صرفا لوکس و تزئینی و خیلی گرونه که به قول معروف از در خونه ما تو نمیاد .تا اینکه چند وقت پیش که بعد از یک مسافرت تفریحی با خانواده برگشتیم خونه با منظره بسیار بد و شوکه کننده ای مواجه شدیم ، درب خونه باز بود و تقریبا چیز با ارزشی توی خونه نمونده بود که سارقین نبرده باشند . همون موقع تو اوج ناراحتی به این فکر کردم که کاش یه کمی زودتر در مورد قفل های دیجیتال اطلاعات به دست می آوردم و زودتر رو درب خونه نصب میکردم تا این اتفاق نمی افتاد . شاید هزینه خرید یک قفل دیجیتال حتی یک صدم این ضرر مالی ای که از سرقت اون روز بهم تحمیل شد نبود . ولی کوتاهی از خودم بود و الان با تحقیق زیاد در مورد قفل های هوشمند به این نتیجه رسیدم که هم برای شرکت و هم برای خونه لازمه که این قفل هارو نصب کنم “

همین الان هم خیلی از ما به یه حساب و کتاب سرانگشتی در مورد ارزش وسایل داخل خونه یا حتی مدارک و سندهای داخل شرکت میتونیم متوجه بشیم که هزینه به سرقت رفتن و نداشتن امنیت کافی برای محل کار یا محل زندگی خیلی بیشتر از هزینه نصب یک قفل دیجیتال است .

اما چگونه و از کجا یک قفل دیجیتالِ با کیفیت و با قیمت مناسب بخریم؟

این روزها با تنوع زیادی که برای انتخاب همه کالاها با آن مواجه هستیم ، انتخاب گزینه مناسب و با کیفیت معمولا کار آسانی نیست . اما در مورد قفل دیجیتال با یک جستجوی اینترنتی و حتی دهان به دهان متوجه میشوید که چند برند تولید کننده قفل دیجیتال در بین مشتریان دارای اعتبار بیشتری هستند و طرفداران زیادی دارند که برند یوکا ، گیتمن و اپیک جزو رتبه های اول هستند . شما با مراجعه به صفحه محصولات قفل دیجیتال یوکا می توانید با انواع متنوع و به روز قفل های دیجیتال آشنا شوید و به صورت تخصصی در مورد ویژگی های آنها اطلاعات کسب کنید و به صورت جدولی و فشرده مقایسه و رتبه بندی آنها را با یکدیگر ببینید ، و همین طور در مورد قیمت قفل های دیجیتال و گارانتی و خدمات پس از فروش هر کدام از قفل ها اطلاعات بیشتری کسب کنید و  بعد اقدام به خرید کنید  . و در صورتی که نیاز به آشنایی و شناخت بیشتر در مورد قفل های هوشمند دارید در وبلاگ یوکا با سری مقالات آموزشی و راهنماهای موجود می توانید با  انواع قفل دیجیتال و مزایای هر کدام از آنها به صورت کامل آشنا شوید .

در آخر اینکه اگر می خواهید حس فردی را تجربه نکنید که با جا گذاشتن کلید ساعت ها پشت در مانده یا هنگام برگشتن به خانه با خانه ای خالی شده توسط سارقین مواجه شده ، و یا با ورود به اتاق خود در محل کار متوجه ورود افراد ناشناس و سرقت مدارک مهم شرکت خود شده است، برای آشنایی بیشتر با انواع قفل های هوشمند سری به یوکا بزنید.