نایت ملودی » ورزش » فوتبال » فوتبال ایران » اخبار فوتبال ایران » پرسپولیس به نیمه نهایی جام حذفی رسید

محمد نوری و کریم انصاری فر

تیم فوتبال پرسپولیس به سختی از سد ذوب آهن گذشت تا به جمع ۴ تیم برتر جام حذفی راه یابد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دو تیم ذوب آهن و پرسپولیس از ساعت ۱۵:۳۰ امروز (سه‌شنبه) در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال در اصفهان به دیدار یکدیگر رفتند که تلاش دو تیم در پایان وقت قانونی بازی تساوی بدون گل بود اما در وقت های اضافه سرخپوشان با تک گل محمد نوری پیروزی بازی شدند و به مرحله بعد صعود کردند.

علی کریمی در این بازی از روی سکوها کار را دنبال می‌کرد.

در این نیمه هر دو تیم تا حدودی میل به حمله نشان دادند و چند موقعیت گل نیز به دست آوردند. اوایل بازی پرسپولیس چند فرصت خوب گلزنی به دست آورد که در بهترین موقعیت مهرداد پولادی یک ضربه ایستگاهی را از فاصله ۲۵ متری به سمت دروازه ذوب آهن شلیک کرد اما دروازه‌بان این تیم به سختی آن را مهار کرد.

در دقایقی از بازی نیز ذوب آهن تا حدودی بهتر کار کرد. بهترین موقعیت‌های تیم میزبان در دو دقیقه پایانی نیمه اول به دست آمد. در صحنه اول پیام صادقیان که با نیلسون تک به تک شده بود، توپش را با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون فرستاد و یک دقیقه بعد محسن بیاتی‌نیا در موقعیتی تقریبا مشابه توپ را نتوانست به داخل چارچوب دروازه پرسپولیس هدایت کند.

** نیمه دوم

در نیمه دوم هر دو تیم بازی محتاطی در پیش گرفتند و موقعیت گل بسیار کمی روی دروازه ها خلق شد.

در دقیقه ۷۷، سانتر مهرداد پولادی از سمت چپ با ضربه سر نه چندان قدرتمند هادی نوروزی با فاصله از کنار دروزاه ذوب آهن به بیرون رفت.

در دقیقه ۸۱، محمد نوری به عنوان نخستین بازیکن تعویضی پرسپولیس وارد زمین شد. پنج دقیقه بعد ضربه آزادی نصیب پرسپولیس شد که ضربه نوک پا و محکم نوری از بالای دروازه با اختلاف کمی به بیرون رفت.

** وقت اول اضافه

در ابتدای این نیمه کریم انصاری‌فرد به جای هادی نوروزی وارد زمین شد.

در دقیقه ۱۰۴ سانتر پیام صالحیان مقابل دروازه پرسپولیس به اسماعیل فرهادی رسید اما ضربه او با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۱۰۷ حرکت سرعتی غلامرضا رضایی از سمت راست با سانتر خوب او برای محمد نوری همراه شد که کاپیتان پرسپولیس با یک ضربه سر دقیق توپ را تبدیل به گل کرد تا پرسپولیس با یک گل پیش بیفتد.

در پایان این نیمه هم محمد قاضی به جای غلامرضا رضایی وارد زمین شد.

** وقت اضافه دوم

در دقیقه ۱۱۷ شوت از راه دور محسن مسلمان پس از برخورد به دست نیلسون به تیر دروازه خورد و به کرنر رفت. ذوب آهنی ها از کرنر هم نتوانستند استفاده کنند.

پرسپولیسی‌ها هم دو سه بار در ضد حمله صاحب موقعیت های نصفه و نیمه شدند اما هیچکدام به ثمر ننشست تا در پایان پرسپولیس با همان یک گل پیروز بازی شود.

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت