نایت ملودی » سلامت » سلامت خانواده » درمان » راههای مقابله با خُروپُف

خر و  پف

خر و پف کردن هم برای شما و هم برای همسرتان می تواند آزار دهنده باشد. خرو پف زمانی رخ می دهد که سطح اکسیژن بدن شما کاهش می یابد و قلب شما مجبور می شود برای تامین اکسیژن مورد نیاز بدن شما بیش از حد کار کند.
خر و پف ممکن است در طولانی مدت منجر به بیماریهای فیزیکی از جمله دیابت ، فشار خون ، حملات قلبی و سکته قلبی شود.

در اینجا به چند روش خانگی برای جلوگیری از خرو پف اشاره می کنیم.
۱ – اولین راه برای جلوگیری از خر و پف ، کنترل استرس است
زندگی همه ما پر از استرس است و به همین دلیل گاهی فراموش می کنیم به طور طبیعی و صحیح نفس بکشیم.علاوه بر این شما می توانید قبل از خواب از “بخور” هم استفاده کنید . استنشاق بخار باعث می شود همه موانعی که ممکن است مسیر تنفس شما را مسدود کنند از بین بروند .

۲ – قبل از خواب هیچ قرصی مصرف نکنید
معمولا” پزشکان به افرادی که خر و پف می کنند توصیه می کنند که قبل از خواب هیچ قرصی مصرف نکنند و حتی قرص خواب هم استفاده نکنند. بنابراین یک روش خانگی برای جلوگیری از خر و پف مصرف نکردن قرص است.

۳ – افکار مثبت را به خود القاء کنید
وقتی می خواهید بخوابید اجازه بدهید افکار مثبت به ذهن شما راه پیدا کنند. سعی کنید کارهایی که فردا قرار است انجام دهید را فراموش کنید . کاملا” ذهنتان را آرام کنید و بعد بخوابید.

۴ – بعضی از بالش ها باعث می شوند که ما خر و پف کنیم
بنابراین بهترین روش خانگی برای جلوگیری از خر و پف تنظیم بالش و استفاده از بالش مناسب است . می توانید خوابیدن بدون بالش را نیز امتحان کنید تا متوجه شوید که آیا حل مشکل خر و پف شما با تنظیم بالش امکان پذیر است یا خیر ؟

۵ – مطالعات نشان داده است که مصرف برخی غذاها می تواند باعث بروز خر و پف شود
بنا براین قبل از خواب از خوردن غذاهای سنگین ، فرآورده های لبنی ، نوشیدنی های حاوی کافئین وغیره خودداری کنید.

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت