نایت ملودی » اخبار » جامعه » تعطیلات رسمی سال ۹۴+تقویم

بسیاری از افراد سوالاتی درباره تقویم سال ۹۴ در ذهنشان دارند که شاید هنوز به جواب دقیقی نرسیده اند و خیلی علاقه مند به دانستن تعداد روزهای تعطیل سال آینده می باشند چراکه باید برای مسافرت های تابستانی به فکر ذخیره مرخصی باشند تا با برنامه ریزی نهایت استفاده خود را ببرند.در این مطلب جزییات بیشتری از تعطیلات سال آینده که در مجموع ۲۷ روز می باشد در اختیار شما گذاشته ایم که در ادامه می خوانید.

نخستین موضوعی که برای خیلی ها جالب توجه است اطلاع از وضعیت تعطیلات نوروزی است تا مردم بتوانند برنامه ریزی برای ایام عید داشته باشند.ساعت دو ۱۵ دقیقه ۱۱ ثانیه روز شنبه اول فروردین سال ۹۴ آغاز می شود و دور اول تعطیلات نوروزی تا سه شنبه ،چهارم فروردین ادامه دارد.تقویم سال94 +تعطیلات رسمی
دور دوم این تعطیلات از روز چهارشنبه ۱۲ فروردین و روز جمهوری اسلامی آغاز می شود و تا جمعه ۱۴ فروردین ادامه خواهد یافت ، بر این اساس روز طبیعت پنجشنبه است و روز شنبه ۱۵ فروردین هم نخستین روز مدارس خواهد بود.
البته تا روز شنبه ۱۲ اردیبهشت خبری از تعطیلات نیست و البته شنبه ۲۶ فروردین هم مبعث پیامبر است و تعطیل رسمی.
تعطیلات سه روزه ای در خرداد قرار دارد ، که مناسبت آن ها، روز نیمه شعبان و ولادت امام عصر(عج) در چهارشنبه ۱۳ خرداد و پنجشنبه و جمعه نیز رحلت امام(ره) و سالگرد قیام ۱۵ خرداد است.
ماه رمضان بر اساس تقویم رسمی، از روز ۲۸ خرداد آغاز می شود و یکشنبه ۱۴ تیر شب قدر اول، سه شنبه ۱۶ تیر شب قدر دوم را در پیش داریم و روز چهارشنبه۱۷ ام تیر شهادت حضرت علی (ع) است و پنجشنبه نیز سومین شب قدر خواهد بود.
اگر ماه رمضان مطابق با تقویم رسمی باشد تعطیلات سه روزه ای در پایان ماه رمضان قرار دارد و شنبه ۲۷ و یکشنبه ۲۸ تیر ایام تعطیل به مناسبت عید فطر است و این سه روز تنها تعطیلات پیوسته فصل تابستان خواهد بود.در سال ۹۴ دو روز سه شنبه تعطیل است که موضوع هر دو امام ششم شیعیان است به عبارتی سه شنبه ۲۰ مرداد شهادت امام صادق(ع) و سه شنبه ۸ دی ولادت امام صادق (ع) و میلاد پیامبر دو تعطیلی سه شنبه در سال آینده است.
جالب است بدانید که شهریور سال ۹۴ تنها ماه بدون تعطیلی است و اگر بنای مسافرت دارید باید برای مسافرت های شهریور به فکر ذخیره مرخصی باشید.
در ماه مهر دو عید بزرگ قرار دارد،عید قربان ۵شنبه دوم مهر و عید غدیرخم روز جمعه دهم مهر است.
مناسبت دیگری که اطلاع از آن برای برنامه ریزی مردم جهت شرکت در مراسم های آن اهمیت دارد تاسوعا و عاشورای حسینی است که اولی در روز جمعه اول آبان و عاشورا هم در روز شنبه دوم آبان قرار گرفته است.
مناسبت های مذهبی پایان صفر هم به این شکل است که روز چهارشنبه ۱۱ آذر به مناسبت اربعین حسینی تعطیل است و روز پنجشنبه ۱۹ آذر رحلت پیامبر اکرم ، و روز شنبه شهادت شهادت امام رضا(ع) خواهد بود.
تنها تعطیلی ماه بهمن روز پیروزی انقلاب اسلامی است که ۵شنبه روزی است.
یک ماه بعد هم آخرین تعطیلی سال ۹۴ در روز یکشنبه ۲۳ اسفند را خواهیم داشت که سالروز شهادت حضرت زهرا(س) است.
پایان بخش سال ۹۴ هم روز ملی صنعت نفت است که شنبه خواهد بود.

نظرات
12 آوریل 2015 :: ساعت 23:13
نیما

یه چیزه باحالم در مورد تعطیلات اینجا پیدا کردم
http://www.aparat.com/v/IfHdQ

نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت