نایت ملودی » خانواده » آشپزی و خانه داری » خانه داری » برای یخ زدایی مواد غذایی چه کنیم؟

برای یخ زدایی مواد غذایی چه کنیم؟

شیوه صحیح برای یخ زدایی مواد غذایی در خصوص انواع گوشت و سبزیجات به روشی سالم و نکاتی مهم در حفظ سلامت مواد غذایی از مهمترین نکات خانه داری محسوب می شود.

برای یخ زدایی مواد غذایی باید:

اولین و مهمترین نکته در یخ زدایی مواد غذایی این است که تا حد امکان مواد را بلافاصله بعد از خارج کردن از فریزر داخل آب گرم و یا داغ نیاندازید چون این روش برای سلامتی بسیار مضر است و به هیچ وجه توصیه نمی شود.

برای باز کردن یخ مواد غذایی بهترین راه این است که مواد غذایی را در آب با دمای معمولی قرار دهیم و اگر سبزی‌ها یخ زده بود می‌توان آن را در آبی که مقداری نمک به آن اضافه‌شده روی حرارت کم قرار دهیم تا یخ آن به سرعت باز شود.برای یخ زدایی مواد غذایی چه کنیم؟

قرار دادن سبزی‌های یخ‌زده به مدت ۲ تا ۳ دقیقه درون مایکروفر هم می‌تواند تا حد زیادی یخ آن‌ها را از بین ببرد.

برای انجمادزدایی از سبزی هایی مانند اسفناج، کرفس یا دیگر سبزی ها کافی است آن ها را در آبی که مقدار اندکی نمک به آن اضافه شده بگذارید و روی حرارت کم قرار دهید تا یخ سبزی ها به سرعت باز شود.

هرگز برای باز کردن یخ میوه های خام و خمیرهای آشپزی که در فریزر نگهداری کرده اید آن ها را در محیط گرم مثل ماکروویو قرار ندهید؛ این کار موجب از بین رفتن شکل و مزه این موادغذایی می شود.

برای باز شدن یخ بسته بندی انواع گوشت بهتر است آن ها را درون آب با دمای معمولی قرار دهید.برای یخ زدایی مواد غذایی چه کنیم؟

بسته بندی های موادغذایی را فقط زمانی که تصمیم دارید از آن استفاده کنید از فریزر خارج و آن را برای طبخ آماده کنید زیرا موادی که از دمای انجماد خارج می شوند باید بلافاصله مصرف شوند.
اگر گوشت برش داده شده مانند فیله یا شامی یا کتلت را درون فریزر نگه می دارید برای خارج کردن آن ها از انجماد، آن ها را مستقیم به تابه یا قابلمه منتقل کنید.
یک راه بسیار ساده برای باز شدن یخ سبزی‌های خام یا پخته‌ای که نیاز به پختن و گرم کردن دارند، قرار دادن آن‌ها داخل قابلمه بلافاصله پس از خارج کردن از فریزر است.
نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت