نایت ملودی » خانواده » مدل لباس و مد روز » اصول و نحوه پوشش لباس » تکنیک های پوشیدن لباس برای افراد کوتاه قد

نشسته بر خط عمود
خط خطی‏های نجات بخش

  تکنیک های پوشیدن لباس برای افراد کوتاه قد

هر کاری می‌خواهید، انجام دهید ولی سراغ لباس‏هایی که راه‌راه افقی دارند نروید! خط‌های افقی شما را بالا نمی‌برند! این قانون را به‌خاطر داشته باشید و برعکس سراغ خطوط عمودی بروید. این خطوط نردبان ترقی شما هستند! پس راهی مستقیم به سمت قد بلندی را پیش بگیرید.

خط های پهن خیال‌تان را راحت می‌کنند

  تکنیک های پوشیدن لباس برای افراد کوتاه قد

پهنای این خطوط با هم فرق می‌کند. بعضی‏ها نازک هستند و بقیه ضخامت بیشتری دارند. در جواب سوال اینکه کدام برای شما مناسب‏تر است باید بگوییم که خط‏های پهن‏تر نسبت به خطوط نازک شما را لاغرتر نشان می‌دهند، پس باتوجه به سایزتان دست به انتخاب بزنید!

اعداد را بشناسید!
ارادت به هفت
یکی از راه‌هایی که به‌وسیله آن می‏توانید کوتاه بودن قدتان را پنهان کنید پوشیدن لباس‏هایی با یقه‌هایV شکل یا هفتی است. یادتان باشد هرقدر این هفت بلندتر باشد شما را کشیده‏‏تر و بلندبالاتر نشان می‌دهد.

  تکنیک های پوشیدن لباس برای افراد کوتاه قد

زنانه یا مردانه؟
این قانون در مورد زنان و مردان یکسان است، یعنی هر دوی شما می‏توانید از لباس‏هایی با یقه هفت استفاده کنید و خیال‌تان راحت باشد که قدتان را بلندتر از قبل نشان خواهد داد. فقط یک نکته مهم را به خاطر داشته باشید؛ اگر علاوه بر قد کوتاه، اضافه وزن هم دارید؛ بهتر است سراغ بلوزهای تیره رنگ بروید. تیره‌ها شما را لاغرتر نشان می‌دهند و همین موضوع باعث می‌شود کشیده‌تر به‌نظر بیایید.

برای یقه صفر را نصف کنید!
علاوه بر فرم یقه هفت، یقه‌های گرد هم راهگشا هستند به‌شرطی که گردی‏شان شبیه نصف یک بیضی باشند و گود. برای همین از عبارت نصف صفر استفاده می‏کنیم. هرقدر عمق یقه شما بیشتر باشد به هدف نهایی یعنی قد بلندی نزدیک‌تر خواهید شد!

چه شلواری بپوشیم؟
فاق بلند؛ چاره کار

  تکنیک های پوشیدن لباس برای افراد کوتاه قد

اگر قد شما بلند نیست به هیچ وجه سراغ شلوارهای فاق کوتاه نروید که یکی از فجایع مد و لباس را برای‌تان رقم می‏زنند. به جای آن به شلوارها و حتی دامن‏های فاق بلند فکر کنید. کمرهای بلند کمک می‌کنند پاهای‌تان کشیده‏‎تر و درنهایت قدتان بلندتر از آنچه در واقعیت هستید به‌نظر برسید. کاری که عمرا شلوارهای فاق کوتاه برای‌تان انجام دهند!

خط قرمز روی آزادی

  تکنیک های پوشیدن لباس برای افراد کوتاه قد

احتمال اینکه یک شلوار گشاد و راحت بتواند قدتان را بلند نشان دهد شبیه احتمال قدبلند کردن شما با شلوار فاق کوتاه است که امکان‌پذیر نیست! پس لطف کنید و تا جایی که می‌شود، سراغ شلوارهای آزاد و خیلی گشاد نروید. این شلوارها نه‌تنها بلندترتان نمی‌کنند که همان چیزی که هستید را هم کوتاه‏تر نشان می‌دهند. نکته توجه به رنگ که در مورد بلوزها گفتیم اینجا هم صدق می‌کند. اگر سایزبزرگ هستید برای لاغرشدن رنگ‏های مشکی، سرمه‌ای یا قهوه‌ای تیره را انتخاب کنید چون شما را لاغرتر و به بالطبع قد بلندتر نشان می‌دهند.

تو  دورنگی؟
در روشنای رنگ‌ها
اگر قدتان کوتاه است اما لاغراندام هستید می‏توانید با خیال راحت سراغ مدل‌هایی بروید که رنگ‏های روشن و زیبا دارند. این رنگ‏ها مانع کشیده‏تر شدن‌تان نمی‏شوند، اما اگر بر‏عکس، این قضیه در مورد شما صدق می‌کند بهتر است سراغ گزینه‌های تیره‏تر بروید. می‏توانید قانون خطوط راه راه عمودی و یقه هفت یا گرد فرو رفته را هم درمورد لباس‏تان پیاده کنید و یک مجموعه بی‌نقص از آموخته‌های‌تان بسازید.

  تکنیک های پوشیدن لباس برای افراد کوتاه قد

بی ریاها قدبلند می‌شوند
ترانه‌ای بود با جمله «تو دو رنگی» که سر زبان‏ها افتاده بود. قانون ساده اینکه با دو رنگی قد کوتاه می‏مانید. اشتباه نکنید ما درس اخلاق نمی‏دهیم! داریم از یک اصل خیلی مهم در دنیای آراستگی صحبت می‏کنیم. لباس‏هایی که بلوک‌بندی شده هستند و چند رنگ دارند اغلب اوقات باعث کوتاه نشان دادن قد می‌شوند، پس سراغ‏شان نروید حتی اگر مد شده باشند!

اگر گل‌شیفته هستید
خیلی از خانم‏ها علاقه خاصی به لباس‏های گلدار دارند. خیلی‏های دیگر هم ارادت چشمگیری به پیراهن‏های طرحدار دارند. چنانچه شما هم یکی از این خانم‏ها هستید اما قدتان بلند نیست، بهتر است قید شلوغ‌کاری را بزنید. هیچ عیبی ندارد اگر پیراهن‌تان چند تا گل کوچک این طرف و آن طرفش داشته باشد اما وقتی کار به باغچه‌شدن رسید لطفا سریع هرسش کنید!

کوچک و کاربردی، مفید و مختصر
چمدان دست نگیرید
«مبادا» یکی از کاربردی‏ترین هشدارها درمورد این قانون است: مبادا سراغ کیف‏های بزرگ بروید! این کیف‏ها تمام تلاش‏های‌تان را بر باد می‌دهند، یعنی اگر تک‌تک قوانینی که تا اینجا گفتیم را رعایت کرده باشید اما درنهایت یک کیف بزرگ و خیلی جادار روی شانه‌تان بیندازید یا حتی آن را در دست بگیرید، اوضاع جالب نخواهد شد. از حالا به بعد وسایل کمتری با خود‌ بردارید و سراغ کیف‏های کوچک‌تر بروید.

  تکنیک های پوشیدن لباس برای افراد کوتاه قد

کوچکتر‌ها را انتخاب کنید
«کلاچ» اسمی است که برای کیف‏های دستی کوچک رایج است. پیشنهاد می‏کنیم از حالا به بعد نسبت به کلاچ‏ها علاقه بیشتری پیدا کرده و چند تا از مدل‌های زیبای‌شان را انتخاب کنید، به‌خصوص که خیلی‏های‌شان طرحدار هستند و می‏توانند سادگی تک‌رنگ بودن یا تیرگی لباس‏ها را هم خنثی کنند. فقط یادتان باشد درمورد کیف‏ها و کلاچ‏ها بهتر است سراغ مدل‌های ملوانی (همان‌هایی که راه راه افقی دارند) نروید.

مراقب باشید برق نگیردتان!
ساده پسندی روش شماست؟
اگر جواب‌تان به سوال بالا مثبت است باید بگوییم روش خوبی انتخاب کرده‌اید. درمورد انتخاب زیورآلات به هیچ وجه سراغ مدل‌های شلوغ نروید. مدل هرقدر ساده‏تر باشد و به جای داشتن چند رنگ مختلف تک رنگ باشد، برای شما بهتر است.

  تکنیک های پوشیدن لباس برای افراد کوتاه قد

انگشتر پهن ممنوع
از آنجایی که خیلی از خانم‏های قد کوتاه انگشتان کشیده‌یی ندارند، باید نسبت به یک نکته توجه خاص داشته باشند؛ استفاده از انگشتر‏های پهن و حجیم اصلا به صلاح شما نیست. این انگشترها دست‌تان را تپل و کوتاه نشان می‌دهند، بنابراین سراغ مدل‌های ظریف‏تر بروید.

سنگین نباشند
تا حالا عاشق گردنبندهای بزرگ و پر از گل و مهره بوده‌اید؟ از حالا به بعد سراغ زنجیرهای ساده و آویزهای سبک‏تر بروید. گردنبند حجیم گردن‏تان را کوتاه‏‎تر نشان می‌دهد و مانع قد بلندی شما خواهد شد.

 

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت