نایت ملودی » سلامت » تغذیه » در رژیم لاغری از تخم مرغ استفاده کنید

متخصص تغذیه گفت: در برخی از مواقع متأسفانه برداشت‌هایی که از علم تغذیه و تخم مرغ می‌شود، بسیار اشتباه است و یا این که به همه جوانب آن موضوع نگاه نمی‌شود.
تخم مرغ
وی افزود: این روزها برای کاهش وزن و لاغری توصیه‌هایی می‌شود که یکی از آن ترفندها مصرف تخم مرغ در وعده‌ صبحانه است. این روش کاملاً صحیح است اما در صورتی که در وعده‌ صبحانه فقط از یک تخم مرغ آب‌پز استفاده کند. چرا که اگر مصرف تخم مرغ در کنار ماده غذایی دیگری باشد، نه تنها موجب لاغری نمی‌شود، بلکه می‌تواند چاق‌کننده باشد.

کیمیاگر گفت: به طور متوسط یک تخم‌مرغ پخته حدود هفتاد و پنج تا هشتاد کالری دارد و از نظر منابع غذایی بسیار برای بدن مفید است. بنابراین توصیه ما به والدین این است که در هفته باید بین چهار تا پنج عدد تخم مرغ به کودکان خود بدهند، چرا که از این طریق مقدار خوبی از پروتئین را به کودک خود می‌رسانند. در بزرگسالان باید توجه شود افرادی که به سفیده‌ تخم مرغ حساسیت دارند نباید بیش از اندازه تخم مرغ استفاده کنند. همچنین کودکان زیر یک سال هم باید حتی‌الامکان از تخم مرغ استفاده نکنند.

وی افزود: نباید از خواص تخم مرغ چشم‌پوشی کرد. این ماده غذایی به دلیل پر کردن حجم معده احساس سیری به فرد می‌دهد و فرد می‌تواند ساعات بیشتری را بدون مصرف ماده‌ غذایی بگذراند. بنابراین در درازمدت می‌تواند موجب لاغری وی شود.

تاریخ: 22 نوامبر 2014
نویسنده: رضا ایرانی
دسته بندی: تغذیه , تغذیه سالم
نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت