نایت ملودی » فرهنگ و هنر » موسیقی » موسیقی ایران » اخبار موسیقی ایران » هانیه توسلی صفحه اینستگرام خود را به خاطر مرتضی پاشایی تعطیل کرد

هانیه توسلی بازیگر سینما در پی اعتراض های برخی هوادران مرتضی پاشایی مبنی بر عدم اعلام تسلیت برای وی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:

«من آقاى پاشایى رو نمى شناختم.یعنى نه کارهاش رو شنیده بودم نه خودش رو از نزدیک دیده بودم.سبک و مدل موسیقى اش هم که الان مى شنوم دوست ندارم.ولى دلم مى سوزه.جیگرم کبابه.از مرگ جوون ها بیزارم.کم هم نیست الان متاسفانه.خودم هم داشتم تجربه اش رو.از دست رفتن جوون وحشتناکه.ولى واکنش مردم به نظرم عجیبه.زیادیه.عادت ندارم تسلیت بگم.دردى رو دوا نمى کنه.کسایى که میان اینجا و به من مى گن چرا تسلیت نمى گى هم نمى فهمم.اگه خانواده اش رو مى شناختم از نزدیک حتمن به اونها تسلیت مى گفتم.مثل مجید بهرامى که خیلى دوست و همکار مشترک داریم و خیلى شخصى تسلیت گفتم به خودشون.ملت عجیبى هستیم.اینجا براى من تعیین تکلیف نکنید لطفن.به اندازه ى کافى حال و روزم بد هست.لطفن هم با تنوین نمى نویسم.دلیلش هم صد بار گفتم.ممنون از بقیه ى دوستان که مهربون و با محبت هستند و همیشه به من لطف دارند.»

توضیحات خانم توسلی  خیلی مورد پسند هواداران مرحوم مرتضی پاشایی قرار نگرفت و با اعتراض آن ها و بعضا با توهین ها و حرف های رکیکی مواجه شد.

در پی توهین ها و فحاشی های صورت گرفته در زیر این مطلب، خانم توسلی با انتشار مطلب زیر در صفحه فیس بوک خویش از بستن صفحه عمومی اینستاگرام خود خبر داد.

هانیه توسلی

هانیه توسلی

بعد از فوت مرحوم پاشایی، اکثر کامنت‌هایی که در اینستاگرام برای من می‌گذاشتند تقاضاهای بعضن توهین‌آمیز و تند برای پست کردن یک مطلب در مورد مرتضا پاشایی و تسلیت درگذشت ایشان بود. یک پست توضیحی گذاشتم (که متنش موجود است) و ضمن ابراز تاسف و همدردی، گفتم با مرتضا پاشایی و کارهای‌شان آشنا نبوده‌ام و بعد هم که گوش کرده‌ام، فهمیده‌ام موسیقی ایشان سلیقه‌ی من نبوده، و از طرف دیگر تسلیت عمومی گفتن را دوست ندارم. از همان‌جا بود که کامنت‌های اهانت‌آمیز شروع شد.
بیش و پیش از آن‌که شخصن از این موج اهانت به‌راه‌افتاده ناراحت شوم، برای فرهنگ عمومی مردم هموطنم تاسف خوردم و البته برای مرتضا پاشایی مرحوم که این‌چنین طرفدارانی داشته. این موج‌های اهانت از منظر شخصی یک داستان گذراست اما اگر در مقیاس بزرگتر به آن نگاه کنیم متوجه عمق فاجعه خواهیم شد. این که چرا تعداد زیادی از مردم، چنین نفرت و خشمی را در خود حمل می‌کنند و ادبیات‌شان این‌قدر سخیف و نازل است، دل آدم را به درد می‌آورد، اما به نظرم روان‌شناسان اجتماعی می‌توانند تحلیلی ارائه کنند از چرایی اتفاقات این‌چنینی و این «مد» جدید و هولناک دنیای مجازی که هربار به هر بهانه به یک نفر می‌تازند، بی آن که توهین‌ها ارتباط چندانی با موضوع اصلی داشته باشد. نمونه‌اش را سال گذشته در مورد مسی و موارد مشابه دیده بودیم.
تصمیم گرفتم که صفحه‌ی اینستاگرام عمومی خودم را ببندم و یک صفحه‌ی شخصی برای دوستان نزدیک داشته‌باشم. دلیلش هم راستش اهانت‌ها نیست. آدمیزاد از خنجری که نبُرد زخم نمی‌خورد. من هم که نه بی‌احترامی کرده بودم و نه اهانتی، اصلن این حرف‌ها را به خودم نگرفتم که بخواهم شخصن دلگیر شوم. ناراحتی من ناراحتی عمومی از وجود و رشد این فرهنگ نازل است. درواقع بعد از این ماجرا، از مردم ناامید شدم. به هرحال این اتفاق، هدف من را از ایجاد یک صفحه‌ی عمومی، زیرسوال برد و به همین خاطر صفحه را به طور کلی پاک کردم. هدف من ارتباط بیشتر و نزدیک‌تر با عزیزانی بوده که همیشه چه در فضای مجازی و چه بیرون، به من لطف داشته‌اند. اما روزی که گذشت به من نشان داد که دیگر این راه ارتباطی «کار نمی‌کند» به اصطلاح. وقتی آن فضایی که به طور معمول فضای آرامی بوده برای ثبت لحظه‌ها یا معرفی کتاب و …، الان تبدیل به نوعی میدان جنگ شده، ترجیح می‌دهم که عرصه را برای توهین بیشتر به خودم، به مرتضا پاشایی مرحوم، و به عزیزانی که به من لطف دارند باز نگذارم. معرفی کتاب و فیلم را همچنان دوست دارم، و اگر صفحه‌ی عمومی برای این کار باز کردم، همین‌جا اعلام می‌کنم و الان هیچ صفحه‌ی عمومی در اینستاگرام ندارم. در نهایت امیدوارم روزی برسد که سطح فرهنگ مردم مایه‌ی افتخار باشد، نه شرم و خجالت.

نظرات
23 نوامبر 2014 :: ساعت 20:38
خسته

سلام
قبل از هر حرفى درگذشت امپراطور پاپ ایران رو به همه مردم کشور تسلیت میگم و براى روح اون بزرگوار علو درجات رو آرزو میکنم.
چرا ما طرفداریهامون انقدر با بى منطقى همراهه.مرتضى پاشایى وقتى هنوز چشم از این دنیا نبسته بود براش شایعه پراکنى کردیم و قلب خسته شو آزردیم تا جایى که بارها گله کرد و ازمون رنجید وقتى از دنیا رفت براى تشییع پکر پاک و بی جانش رفتیم انقدر بى احترامى کردیم تا به جاى روز روشن توى ظلمت و تاریکى جسم خسته شو به خاک سپردیم و حالا به جاى حرمت گذاشتن به روح پاکش و انجام دادن کارى که خودش ازمون توى وصیتنامه آسمونیش خواسته بود اینجورى دیگران رو نسبت بهش آزرده خاطر میکنیم و باعث میشیم از نام و یاد اون عزیز خاطره بد در ذهنشون بمونه.واقعا ارزششو داره که از مرتضی اى که انقدر عزیز و خواستنى و محبوب بود یاد تلخ تو دل دیگران به یادگار بمونه؟؟؟؟؟؟؟
مرتضى عزیز روحت شاد.به امید دیدار در دنیاى باقى

نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت