نایت ملودی » اخبار » سیاست » بیانات قاطع فرمانده کل قوا در دیدار مسئولان نیروی هوایی

صبح امروز (پنجشنبه)، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در دیدار فرماندهان، همافران و دیگر پرسنل نیروی هوایی ارتش، استمرار فشارهای گوناگون و تهدیدات ۳۴ ساله آمریکا را همزمان با سخنان مسئولان این کشور درباره آمادگی برای مذاکره با ایران را نشان‌دهنده نبود حسن نیت آمریکایی‌ها دانستند و با اشاره به هشیاری و مرعوب نشدن ملت ایران در مقابل حرکت‌های حیله گیرانه تأکید کردند: ملت عزیز، بصیر و پر استقامت ایران، روز ۲۲ بهمن متحد و کوبنده به میدان می‌آیند و در حرکتی ملی و انقلابی، بار دیگر دسیسه دشمن را برای جدا کردن مردم از نظام و انقلاب، ناکام می‌سازند.

به گزارش «تابناک»، این دیدار همزمان با سالروز بیعت تاریخی جمعی از همافران نیروی هوایی ارتش با امام خمینی (ره) در نوزدهم بهمن سال ۱۳۵۷ برگزار شد.

بیانات صریح و قاطعانه فرمانده معظم کل قوا در دیدار مسئولان نیروی هوایی

رهبر انقلاب با اشاره به فاصله عظیم جایگاه کنونی ملت ایران با ۳۴ سال گذشته خاطرنشان کردند: مردم ایران در این سه دهه، به ملت‌های دیگر آموختند که می‌توان و باید جلوی سلطه بیگانگان ایستاد و با توکل به خدا، حرکت مستقل، پیشتاز و سرافرازانه را ادامه داد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، روزهای دهه فجر را فرصت مناسبی برای ارزیابی حرکت ۳۴ ساله نظام و ملت در عرصه‌های گوناگون برشمردند و افزودند: این نگاه نشان خواهد داد که راه آینده را چگونه برگزینیم و چگونه بپیماییم.

رهبر انقلاب دسیسه‌های گوناگون دشمنان از جمله کودتا، تحریک نظامی، ‌حمایت همه جانبه از دشمن مهاجم، معارضه سخت، معارضه نرم، فشارهای مضاعف امپراتوری خبیث رسانه‌ای و تحریم‌های شدید و روزافزون را یادآوری کردند و افزودند: آن‌ها در سه دهه اخیر هرچه در چنته داشتند، به کار گرفته‌اند تا ملت را ناامید و به اسلام و جمهوری اسلامی بدبین کنند و از صحنه بیرون سازند؛ اما به فضل الهی، مردم شاداب‌تر، فعالتر و وفادار‌تر شده‌اند.

بیانات صریح و قاطعانه فرمانده معظم کل قوا در دیدار مسئولان نیروی هوایی

ایشان با اشاره به سخنان برخی مسئولین آمریکایی مبنی بر تشدید تحریم‌ها برای رودررو کردن مردم با نظام اسلامی تأکید کردند: ملت، همیشه و به خصوص در راهپیمایی ۲۲ بهمن هر سال، پاسخ این حرف‌ها را داده است و امسال نیز خواهد داد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بصیرت و بیداری را رمز موفقیت در مقابل بیگانگان برشمردند و افزودند: مردم با هشیاری و بصیرت عمومی، دست آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها را در هر حرکتی، به خوبی می‌خوانند و در رفتار و مواضع خود دچار خطا نمی‌شوند و این واقعیت، حُسن بزرگی ملی است.

رهبر انقلاب با اشاره به طرح دوباره و مکرر آمادگی برای مذاکره با ایران در سخنان اخیر مقامات آمریکا افزودند: این حرف البته تازگی ندارد و آن‌ها در مقاطع گوناگون، آن را تکرار کرده‌اند و ملت ایران در هر بار با توجه به اقدامات عملی آمریکایی‌ها، درباره سخنان آن‌ها قضاوت کرده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به سخنان آمریکایی‌ها مبنی بر اینکه توپ در زمین ایران است، خاطرنشان کردند: توپ در زمین شماست، چرا که شما باید پاسخگو باشید آیا سخن گفتن از مذاکره همزمان با ادامه فشار و تهدید، ‌اصولاً معنایی دارد؟

ایشان افزودند: مذاکره برای اثبات حسن نیت است، شما از سر سوءنیت ده‌ها کار انجام می‌دهید و بعد به زبان می‌گویید مذاکره! آیا ملت ایران می‌تواند باور کند که شما حسن نیت دارید؟

بیانات صریح و قاطعانه فرمانده معظم کل قوا در دیدار مسئولان نیروی هوایی

رهبر انقلاب در ریشه‌یابی علت طرح پیشنهاد مذاکره از جانب آمریکایی‌ها گفتند: ما نیاز آن‌ها به مذاکره را درک می‌کنیم، چون سیاست خاورمیانه‌ای آمریکایی‌ها دچار شکست شده و آن‌ها برای بازسازی این شکست نیاز دارند برگ برنده‌ای رو کنند.

ایشان کشاندن جمهوری اسلامیِ انقلابیِ مردمی به پای میز مذاکره را برگ برنده مورد نیاز آمریکایی‌ها خواندند و افزودند: آن‌ها می‌خواهند به دنیا بگویند، حسن نیت دارند اما کسی حسن نیتی نمی‌بیند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به پیشنهاد چهار سال پیش آمریکا برای مذاکره خاطرنشان کردند:‌‌ همان موقع تأکید شد که ما پیش داوری و قضاوت نمی‌کنیم و منتظریم رفتار آن‌ها را ببینیم؛ اما در این چهار سال جز ادامه دسیسه‌ها، کمک به فتنه گران و حمایت از تروریست‌هایی که دانشمندان ملت ایران را ترور کردند چیزی دیده نشد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: شما به قول خودتان تحریم‌های فلج کننده می‌گذارید تا ملت را فلج کنید؛ آیا این نشان دهنده حسن نیت است یا سوءنیت؟

رهبر انقلاب افزودند: مذاکره هنگامی معنا پیدا می‌کند که دو طرف با حسن نیت، با شرایط برابر و بدون قصد فریب گفت‌وگو کنند. به همین علت «مذاکره برای مذاکره»، «مذاکره به صورت تاکتیکی» و پیشنهاد مذاکره برای فروختن ژست ابرقدرتی به دنیا، حرکتی حیله گرانه است.

بیانات صریح و قاطعانه فرمانده معظم کل قوا در دیدار مسئولان نیروی هوایی

حضرت آیت الله خامنه‌ای تأکید کردند: من دیپلمات نیستم، انقلابی‌ام. به همین علت صریح، صادقانه و قاطعانه حرف می‌زنم. پیشنهاد مذاکره وقتی معنا دارد که طرف حسن نیت خود را نشان دهد.

ایشان به آمریکایی‌ها خاطرنشان کردند: اسلحه را مقابل ملت ایران می‌گیرید و می‌گویید یا مذاکره یا شلیک می‌کنیم! اما بدانید فشار و مذاکره با هم سازگار نیست و ملت مرعوب این چیز‌ها نخواهد شد.

رهبر انقلاب با انتقاد از عده‌ای ساده لوح یا دارای غرض که از پیشنهاد آمریکا ابراز خوشحالی می‌کنند افزودند: مذاکره با آمریکا مشکلی را حل نمی‌کند، چرا که آن‌ها در شصت سال اخیر به هیچ یک از وعده‌های خود رفتار نکرده‌اند.

سازماندهی کودتای ۲۸ مرداد علیه دکتر مصدق آن هم در حالی که او به آمریکایی‌ها اعتماد کرده و حمایت مستمر از حکومت ظالمانه و مستبد پهلوی، دو نمونه‌ای بود که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تبیین رفتار آمریکایی‌ها در قبال ایرانیان، مورد اشاره قرار دادند.

ایشان افزودند: پس از انقلاب هم در برهه‌ای، مسئولان از روی خوش بینی به آمریکایی‌ها اعتماد کردند اما آن‌ها ایران را محور شرارت خواندند و به ملت ایران اهانتی بزرگ کردند.

رهبر انقلاب در جمع بندی این بخش از سخنانشان افزودند: با توجه به این سوابق و با توجه به واقعیات، تأکید می‌کنیم مذاکره و فشار دو راه جداگانه هستند و ملت ایران قبول نمی‌کند که زیر فشار و تهدید با تهدید کننده مذاکره کند.

بیانات صریح و قاطعانه فرمانده معظم کل قوا در دیدار مسئولان نیروی هوایی

ایشان افزودند: هر کسی بخواهد دوباره سلطه‌ آمریکا را برقرار و برای جلب رضایت آمریکایی‌ها از منافع ملی، پیشرفت کشور و استقلال ملی صرفنظر کند، ملت گریبان او را می‌گیرد و بنده هم اگر خلاف این خواست عمومی حرکت کنم، مورد اعتراض مردم واقع می‌شوم.

حضرت آیت الله خامنه‌ای ملت ایران را اهل بردباری و مسالمت خواندند و افزودند: ما با هر کشوری که علیه ایران توطئه نداشته است، مذاکره و ارتباط داشته‌ایم و این مسأله را در خدمت منافع ملی می‌دانیم.

رهبر انقلاب، حرکت عظیم مردم ایران را حرکت در راستای تأمین منافع «ایران، امت اسلامی و جامعه بشری» خواندند و افزودند: این ملت به یاری حق، امت اسلامی را به اوج افتخار می‌رساند.

انتقاد رهبر انقلاب از برخی بداخلاقی‌های اخیر

ایشان حفظ بصیرت و اتحاد را زمینه ساز ادامه عزت و پیشرفت ملی دانستند و با انتقاد از برخی بداخلاقی‌های اخیر افزودند: مسئولان باید مصالح کشور را حفظ کنند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به این که در آینده با مردم درباره این بد اخلاقی‌ها سخن خواهند گفت، افزودند: مسئولان، این بداخلاقی‌ها را که در برخی عرصه‌ها و صحنه‌ها دیده شد، کنار بگذارند و همچون ملت یکدل و مصمم و همزبان باشند.

فرمانده کل قوا در بخش دیگری از سخنانشان، ساخت جنگنده، انواع هواپیما و تجهیزات پیشرفته در نیروی هوایی ارتش را نشان دهنده شکوفایی جریان عظیم استعداد، عشق و ابتکار در سراسر کشور از جمله در نیروهای مسلح دانستند و افزودند: شما تبلیغات سلطه گران را درباره ناتوانی ملت‌ها برای ایستادن روی پای خود، در هم شکستید.

بیانات صریح و قاطعانه فرمانده معظم کل قوا در دیدار مسئولان نیروی هوایی

در آغاز این دیدار، امیرسرتیپ خلبان شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش ضمن گرامیداشت نوزدهم بهمن، سالروز بیعت تاریخی همافران با امام خمینی (ره)، گزارشی از توانمندی‌های داخلی و پیشرفت‌های نیروی هوایی بیان کرد.

فایل صوتی سخنان رهبر انقلاب را می‌توانید در ادامه دریافت کنید.

مشروح بیانات رهبر انقلاب در دیدار با فرماندهان نیروی هوایی

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت