نایت ملودی » اخبار » اقتصاد » قیمت ها » قیمت خودرو » خودروهای گران، باز هم گرانتر شدند! + جدول قیمت‌ها
ماشین
پس از گذشت چندین روز از ابلاغ مصوبه دولت مبنی بر نرخ‌گذاری خودروهای داخلی با ارز مبادلاتی و پس از آن که ابلاغ این مصوبه منجر به رشد سرسام آور خودرو در بازار آزاد شد، سرانجام امروز بهای رسمی خودرو‌ها با ملاک ارز مبادلاتی تعیین شد و بنابراین، بهای رسمی پراید به ۱۶ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان افزایش یافت.

به گزارش «تابناک»، امروز فهرست قیمت‌های جدید خودروهای داخلی با تأیید سازمان حمایت اعلام شد.

قیمت‌های جدید بر این اساس است:

قیمت خودرو
قیمتها برگرفته از فارس

این در حالی است که مصوبه دولت به رغم افزایش بهای خودرو‌ها، تنها اشاره به کاهش ۵ درصدی تعرفه واردات خودرو کرده است که آن هم در پنج سال و در مجموع به میزان ۲۵ درصد از تعرفه واردات خواهد کاست. به این ترتیب، مشخص می‌شود که‌ هم‌اکنون تقریبا قیمت‌های کف بازار در هفته گذشته، به قیمت رسمی خورو‌ها تبدیل شده و احتمال آن می‌رود که بار دیگر بهای خودرو در بازار آزاد افزایش یابد، چرا که هنوز میزان عرضه از سوی خودروسازان افزایش نیافته است.

نکته دیگر آن که گویا همین افزایش قیمت نیز چندان خودروسازان را خوشحال نکرده است و ایشان همچنان در پی دریافت حمایت تسهیلاتی از سوی دولت هستند. دیروز داود میرخانی مشارو انجمن خودروسازان تأکید کرده بود تا هنگامی که تسهیلات خودروسازان پرداخت نشود، بهای خودرو نمی‌تواند کاهش یابد.

از سوی دیگر، چندی پیش، نجفی منش عضو انجمن قطعه‌سازان در گفت‌وگویی اشاره کرده بود که رایزنی با خودروسازان برای افزایش ۶۰ تا ۱۰۰ درصدی قطعات خودرو آغاز شده است.

وی اعلام کرده بود که افزایش بهای قطعات نیز در پی رشد بهای خودرو، طبیعی صورت خواهد گرفت و اکنون قطعه‌سازان برای تعیین قیمت‌های جدید قطعات در حال مذاکره با شرکت‌های خودروساز هستند.

نجفی منش گفته بود، هم‌اکنون برای قطعات خودرو، آنالیز قیمتی تهیه شده که ممکن است افزایش ۶۰، ۷۰، ۱۰۰ درصدی و یا بیشتر از آن را روی قطعات داشته باشیم.

تاریخ: 07 فوریه 2013
نویسنده: رضا ایرانی
دسته بندی: قیمت خودرو
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،
نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت