مرتبط با این مطلب
نایت ملودی » خانواده » تناسب و زیبایی » آرایش و زیبایی » آرایش ناخن » مدل ژلیش ناخن طبیعی دخترانه سال ۱۴۰۱‎

زیبایی و آراستگی از مواردی است که ذات بشر همواره به دنبال آن است. اما با پیشرفت دنیای مد و فشن این زیبایی هم جلوه ای دیگر به خود گرفته است. به گونه ای که در هر زمان تعریف زیبایی کاملاً متفاوت از زمانی دیگر است. یکی از مواردی که این روزها برای زیبایی طرفداران بسیاری دارد، کاشت ناخن و یا لاک ژلیش است. ناخن ها اجزای مهمی در دست هستند و مسلماً تمیزی و زیبایی آنها، تاثیر بسیاری بر زیبایی دست و آراستگی فرد دارد.

ژلیش ناخن چیزی شبیه لاک است، اما تفاوت هایی هم با لاک دارد. در مقایسه بین زلیش و کاشت ناخن، مسلماً ژلیش انتخاب بهتری است و فرد ناخن طبیعی خود را خواهد داشت. امروز در نظر داریم تا شما را بیشتر با ژلیش ناخن آشنا کنیم و مراحل انجام ژلیش را مرحله به مرحله برایتان توضیح دهیم. همچنین از روش پاک کردن ژلیش و عوارش آن هم سخن خواهیم گفت. در بین مطالب هم شما را به دیدن جدیدترین مدلهای ژلیش دخترانه در سال ۱۴۰۱ دعوت می کنیم. همراه ما باشید.

تفاوت ژلیش ناخن با لاک معمولی

لاک ژلیش مثل لاک معمولی در معرض هوا خشک نمی شود و پس از قرار گرفتن زیر نور لامپ مخصوص است که به حالت جامد در می آید. پس از آنکه در زمان تعیین شده ناخن های خویش را ریز نور لامپ LED یا UV قرار دادید، لاک سفت می شود. چنانچه احساس می کنید که باید یک لایه دیگر هم از لاک ژلیش روی ناخن خویش استفاده کنید، دوباره باید پس از هر لایه، ناخن ها را در معرض نور لامپ بگذارید تا خشک شود.

دوام لاک ژلیش

لاک های ژلیش دوام بسیار طولانی نسبت به لاک های معمولی دارند و بسیار مقاوم اند، دوام این لاک ها ۱ ماه و شاید هم بیشتر است پس هنگامی که در یک ماه چند جشن و عقد و عروسی پیش رو دارید می توانید از لاک ژلیش استفاده کنید.

لاک ژل ها را می توان بر اساس روش اجرا روی ناخن به دو دسته تقسیم کرد:

لاک ژل های سه مرحله ای، که شامل یک ژل بیس، یک ژل رنگی، و یک تاپ ژل هستند و باید با همین ترتیب روی ناخن اجرا شوند.

لاک ژل های تک مرحله ای، که تنها محدود به یک لایه ژل رنگی هستند و بی‌نیاز از بیس ژل یا تاپ ژل میباشند.

لوازم مورد نیاز ژلیش ناخن

– لاک پایه

– دستگاه UV- LED

– استون خالص

– محلول کلینزر ناخن

– سوهان دستی ناخن

– بافر ناخن

– عقب زن و نیپر

– ضد قارچ و پرایمر ژل

– لاک ژل

– روغن کوتیکول و لوسیون

مرحله های انجام ژلیش ناخن

ژلیش ناخن طی مرحله های زیر به وسیله ناخن کار انجام می شود:

مرحله اول:نخست ناخن ها مانیکور می شوند. در این گام، ظاهر ناخن شما متناسب با سلیقه خودتان به شکل گرد، مربعی، کوتاه و یا بلند سوهان کشیده می شود. همینطور ناخن کار پوست اطرف ناخن( کوتیکول) را مرتب نموده و قدری به عقب هل می دهد تا لاک جلوه زیباتری داشته باشد.

مرحله دوم:ناخن کار برای افزایش دوام لاک ژل روی ناخن، به کمک سوهان خراش هایی سطحی روی سطح ناخن ایجاد می کند. به این ترتیب لاک ژل بهتر به سطح ناخن چسبیده و همینطور ظاهر ناخن بی اندازه ضخیم بنظر نمی رسد.

به یاد داشته باشید که پس از مرحله های یک و دو( مانیکور و ایجاد خراش) دست های خود را نشویید؛ برای این که سبب جدا شدن زود هنگام لاک ژل از ناخن می شود.

مرحله سوم:حال نوبت به لاک زدن می رسد. برای پررنگ و زیبا بنظر رسیدن لاک ژل لازم است که دو لایه از آن روی ناخن زده شود. بعد از زدن لایه اول لاک ژل، لازم است انگشتان خویش را داخل یک دستگاه کوچک خشک کننده با اشعه UV بگذارید و چند ثانیه صبر کنید. بعد از خشک شدن لایه اول لاک، لایه دوم زده شده و دوباره خشک می شود. این مراحل چند بار تکرار میشوند تا طرح مورد نظرتان به زیبایی روی ناخن هایتان نقش ببندد.

چگونه ژلیش را از روی ناخن پاک کنیم؟

این سوال متداولی است که بسیاری پس از انجام ژلیش می‌پرسند. همان‌طور که قبلا گفتیم، ژلیش را می‌توان پس از ۲ هفته از روی ناخن پاک کرد. وقتی ناخن بلند می‌شود، بین ریشه ناخن و لاک فاصله می‌افتد. این امر سبب می‌شود تا شما به فکر پاک‌کردن ژلیش باشید. در این حالت، برای هوارسانی بهتر به سطح ناخن و جذب رطوبت، بهتر است ژلیش پاک و تجدید شود.

برای تجدید ژلیش بهتر است به آرایشگر مجرب مراجعه کنید. آرایشگران نیز معمولا پنبه‌ای را با استون ۱۰۰ ٪ نمناک کرده، روی ناخن قرار می‌دهند و با فویل آلومینیومی می‌پوشانند. پس از گذشت یک ربع تا بیست دقیقه، متریال قرارگرفته روی سطح ناخن حذف می‌شود. البته کیت‌های مخصوصی هم در بازار وجود دارد که می‌توان با آن‌ها نیز ژلیش روی ناخن را حذف کرد.

مواد به‌کاررفته در ژلیش ناخن، سبب شکنندگی و تضعیف بافت ناخن در کوتاه‌مدت نمی‌شود. فقط روش پاک کردن آن است که سبب آسیب به صفحه ناخن می‌شود. همچنین، استون سبب خشکی سطح ناخن می‌شود و برای سلامت ناخن مضر است. بهتر است پاک‌سازی را با مواد مرغوب و به‌کمک ناخن‌کار در آرایشگاه انجام دهید.

عوارض ژلیش ناخن

هر اقدام آرایشی و مراقبت از پوست و مو از لیفت ابرو و هایفو تا لیزر و اکستنشن مژه بدون عوارض نیست و نسبت به روش‌های سنت، معایب خاص خود را دارد. اما گاهی علایق فرد و روش‌های جایگزین که متخصصان معرفی می‌کنند، به‌گونه‌ای است که سبب می‌شود تا برخی از تکنیک‌ها بیش از روش‌های سنتی و کم‌تر تهاجمی٬ مورد استفاده قرار بگیرد و محبوب شود. روش‌های طب سنتی و طب سوزنی، طرفداران کمتری نسبت‌به روش‌های جدید مراقبت از پوست و مو دارند. بنابراین، ژلیش ناخن هم از این قاعده مستثنی نیست.

ژلیش برای بانوانی که ناخن‌های خیلی ضعیف و حساسی دارند، توصیه نمی‌شود. اگر خواهان این کار هستید، حتما با پزشک متخصص پوست خود مشورت کنید. در ژلیش، معمولا سطح ناخن بین ۴ تا ۵ لایه، با مواد مخصوص، کاور می‌شود و پس از قرارگیری دست داخل دستگاه، استحکام پیدا می‌کند. این امر باعث می‌شود که روی سطح ناخن شما لایه‌ای قرار بگیرد. وجود این لایه هوارسانی به سطح پوست و ناخن را مختل کرده و استمرار در آن در بلندمدت، باعث مشکلات پوستی می‌شود.

بنابراین توصیه می‌شود اگر عاشق ژلیش ناخن با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف برای طراحی تیپ‌های فصلی هستید، بهتر است با فاصله زمانی این کار را انجام دهید تا اکسیژن‌رسانی به ناخن، به‌خوبی انجام شود.

همیشه قبل از انجام ژلیش ناخن‌ها با پزشک متخصص پوست مشورت کنید تا از سلامت آن‌ها از نظر رنگ و جنس و اندازه مطمئن شوید. باید توجه داشته باشید افرادی که مداوم از لاک ناخن استفاده می‌کنند، باید گاهی به ناخن‌های خود استراحت بدهند تا هوا زیر سطح ناخن جریان داشته و رطوبت کافی جذب شود.

این نکته را به‌خاطر داشته باشید که هیچگاه ژلیش ناخن‌های خود را با وسایل تیز و نوک چاقو صاف یا پاک نکنید. حتی از سوهان هم نباید برای پاک کردن ژلیش ناخن استفاده کرد. این کار به‌شدت به صفحه ناخن شما آسیب می‌رساند.

درصورتی‌که از محصولات با کیفیتی برای ژلیش ناخن استفاده کنید که مجوز قانونی سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت دارد ‌معمولا دچار عوارض نمی‌شوید. بهتر است پس از ژلیش ناخن، از روغن‌های تغذیه‌کننده استفاده کنید. همچنین، از انجام این کار برای کودکان، به‌خصوص کودکانی که عادت به جویدن ناخن دارند، پرهیز کنید تا مواد شیمیایی وارد بدن فرد نشود.

تاریخ: 19 مارس 2022
نویسنده: ملیکا صمدی
دسته بندی: آرایش ناخن
نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت