مرتبط با این مطلب
نایت ملودی » اخبار » سیاست » نتانیاهو از اردوغان عذرخواهی کرد

نتانیاهو و اردوغان

به نقل از روزنامه یدیعوت آهارونوت، باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا نیز در بیانیه‌ای قبل از پایان سفرش به سرزمین‌های اشغالی خاطر نشان کرد که واشنگتن اهمیت زیادی برای مناسبات رژیم صهیونیستی و ترکیه قائل است و از هیچ تلاشی برای ازسرگیری روابط طرفین در راستای برقراری صلح و سازش در منطقه خاورمیانه دریغ نخواهد کرد.

اوباما ابراز امیدواری کرد که گفتگوی تلفنی نتانیاهو و اردوغان موجب ازسرگیری روابط و مناسبات تل آویو و آنکارا شود.
یکی از مسئولان آمریکایی اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو در گفتگوی تلفنی با اردوغان نسبت به حمله سربازهای اسرائیلی به کشتی ترکیه‌ای مرمره که عازم غزه بود، عذرخواهی کرده است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، یک مسئول صهیونیستی نیز تاکید کرد که نتانیاهو با اردوغان بر سر عادی سازی روابط و لغو تدابیر و اقدامات قانونی که ترکیه علیه نظامیان رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود به توافق رسیده‌اند و دولت اسرائیل نیز موافقت کرده تا غرامت‌هایی را به خانواده‌های قربانیان حادثه کشتی مرمره تقدیم کند.
لازم به ذکر است که پس از جنایت کشتی مرمره در ۳ سال پیش که طی آن کماندوهای رژیم صهیونیستی به این کشتی حمله کرده و ۹ حامی ترک تبار فلسطین را به شهادت رساندند، مناسبات رژیم صهیونیستی و ترکیه به تقریبا به حالت تعلیق درآمده است.
نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت