نایت ملودی » خانواده » چطور می توانم دوست واقعی خود را بشناسم؟

چطور می توانم دوست واقعی خود را بشناسم؟

اگر میخواهید در میان دوستان فعلی خود آنهایی که بیشتر از بقیه به شما اهمیت میدهند را بشناسید بهتر است در این مقاله با ما همراه شوید.

در دنیای مدرنی که در آن ما به داشتن صدها دوست فیسبوکی و اینستاگرامی مجازی عادت کرده ایم، به نظر می رسد داشتن دوستی های واقعی مبتنی بر احترام متقابل، علائق مشترک و خاطرات بی نظیر به چیزی دور از دسترس و ناپیدا تبدیل شده که از ما فاصله ی زیادی گرفته است.

ما می توانیم بلافاصله با هر کسی که بخواهیم به صورت آنلاین دوست شویم و با آن ها ارتباط برقرار کنیم و آن ها را دوست خود بنامیم، اما آیا اینگونه دوستی ها یک دوستی محکم و طولانی مدت را برای ما رقم خواهند زد یا خیر؟ البته از سویی دیگر، مطالعات نشان داده اند که برخی دوستی های دنیای واقعی که تصور می کنید می توانید بر روی آن ها حساب کنید هم می توانند به اندازه ی دوستان دنیای مجازی که با آن ها در دنیای اینترنت در ارتباط هستید، غیر قابل اعتماد، ضعیف و سطحی باشند.

مطالعات نشان داده اند که حتی اگر افراد هزاران دوست فیسبوکی و اینستاگرامی هم داشته باشند، باز هم معمولا فقط با چند نفر از دوستان خود در زندگی واقعی ارتباط عمیق و نزدیکی را حفظ خواهند کرد.

بنابراین، سوالی که در اینجا پیش می آید این است که چطور می توانید اطمینان حاصل کنید که دوستی هایی که از لحاظ احساسی بر روی آن ها سرمایه گذاری کرده و بدان ها دل بسته اید واقعا واقعی هستند؟ در اینجا ۱۱ نشانه ی یک دوست واقعی ذکر شده که از طریق آن ها می توانید دوستان واقعیتان را بشناسید.

 1. دوستان واقعی همه چیز شما را قبول دارند و حتی عیب هایتان را نیز می پذیرند

دوستان واقعی هرگز نمی خواهند شما را تغییر دهند. آنها همه چیز را در مورد شما می پذیرند و از عیب های اخلاقی تان گرفته تا بهترین ویژگی های شخصیتان، همه را قبول دارند. این بدان معنا نیست که آنها باید همیشه با آنچه که شما می گویید و بدان اعتقاد دارید موافق باشند، بلکه بدین معناست که آن ها در تلاش نیستند تا شما را اصلاح کنند و یا سعی در تغییر شخصیت شما ندارند.

بنابراین شما احساس می کنید که می توانید در کنار آن ها بدون داشتن هیچگونه استرسی از آرامش بی حد و حصری لذت ببرید و هیچ نیازی نداشته باشید تا خود را به گونه ای دیگر جلوه دهید، زیرا در دنیایی پر از میلیاردها میلیارد انسان، شما شخصی را پیدا کرده اید که چیزهایی مثبتی را در درونتان می بیند حتی زمانی که خودتان هیچ ویژگی مثبتی را در درون خود نمی یابید.

 1. دوستان واقعی چه در اوقات خوب و چه در اوقات بد، به شما چسبیده اند و شما را رها نمی کنند

احتمالا بهترین زمانی که می توان یک دوست واقعی را از یک دوست غیر واقعی و سطحی تشخیص داد در زمان های سخت و مشکلات بزرگ است، یک دوست واقعی هرگز در چنین شرایطی شما را تنها نخواهد گذاشت. در عوض، به شما کمک می کند، تا بر مشکلات فایق آیید و دوباره به دوران اوج خود باز گردید.

دوستان سطحی و تقلبی، اغلب در چنین شرایطی به شما توهین می کنند و شما را تحقیر خواهند کرد، زیرا فقط می خواستند هنگامی که در اوج بودید در کنارتان باشند و هم اکنون احساس می کنند که کمک کردن به شما برای غلبه بر مشکلاتتان، باری بر روی دوششان خواهد بود و حتی ممکن است آن ها را هم در منجلاب گرفتاری ها فرو برد.

 1. آن ها از موفقیت هایتان شاد می شوند و هنگامی که هدف جدیدی را دنبال می کنید، به شما تبریک می گویند و تشویقتان می کنند.

هنگامی که پیشرفت می کنید و به مراتب بالایی در زندگی تان دست می یابید دوستان تقلبی و سطحی، به شما حسادت می کنند و از هر فرصتی برای تحقیر و مسخره کردنتان بهره می جویند اما دوستان واقعی موفقیت هایتان را جشن می گیرند و در کنارتان خواهند بود.

برای درک این موضوع که چه کسی دوست واقعی تان است فقط دقت کنید که در هنگام موفقیت و زمانی که زندگیتان به اوج خود رسیده بود چه کسانی در کنارتان ماندند و بدون حسادت و بخل ورزی از موفقیتتان خوشنود شدند.

بعضی از مردم که در لباس دوست پنهان شده اند سعی می کنند تا شما را پایین بکشند، اما دوستان واقعی نه تنها از موفقیتتان خشنود می شوند بلکه به موفق شدنتان نیز کمک می کنند.

 1. شما در کنار دوستان واقعیتان احساس راحتی می کنید و احتمالا آن ها راز هایی را در موردتان می دانند که هر کسی از آن ها اطلاع ندارد

دوستان واقعی معمولا کسانی هستند که از اسرار سر به مهر شما، رویاهای بلند پروازانه تان و آروزهای کوچک و بزرگ و دست یافتنی و دست نیافتنی تان که تنها با افراد خاصی در زندگی در میان گذاشته اید اطلاع دارند. آن ها از تمام اتفاقات روی داده در زندگی عشقیتان، خاطرات دوران کودکی و تمام داستان های شرم آوری که تنها با افراد خاصی در میان گذاشته اید خبر دارند و این رازها را در سینه ی خود نگاه داشته اند.

این دوستان کسانی هستند که عمق وجودتان را می شناسند نه فقط خود سطحی را که به تمام افراد جامعه نشان می دهید و این همان چیزی است که یک دوست واقعی را از یک دوست تقلبی متمایز می سازد.

 1. دوستان واقعیت، کسانی هستند که منتظر نمی مانند تا شما به دیدارشان بروید و یا برای پرسیدن حالشان تماس بگیرید بلکه خودشان گاه و بی گاه به سراغتان می آیند و جویای احوالتان می شوند.

دوستان واقعی کسانی هستند که هر زمان بخواهید می توانید به دیدارشان بروید و برای این کار، نیازی به تماس گرفتن یا پیام دادن ندارید. آن ها به طور مداوم علاقه خود را به شما نشان می دهند و دایما با شما در تماس خواهند بود. بنابراین هرگز احساس نمی کنید که مجبورید برای حفظ و نگه داشتن این افراد در زندگیتان، مدام تعقیبشان کنید تا بتوانید آنها را در زندگی خود حفظ نمایید چرا که این افراد خودشان برای ماندن در زندگیتان تلاش می کنند و وقت کافی را برای گذراندن با شما کنار می گذارند و از مصاحبت با شما لذت می برند.

دوستان واقعی فقط زمانی که همه چیز مساعد است با شما صحبت نمی کنند؛ بلکه همواره به دیدارتان می آیند و جویای احوالتان می شوند زیرا آن ها واقعا به شما به عنوان یک دوست می نگرند و می خواهند که شما به عنوان یک دوست در زندگیشان حضور داشته باشید.

 1. دوستان واقعی شما کسانی هستند که باعث می شوند احساس شادتر و سر زنده تری داشته باشید و احساس استرس و تنش به درونتان راه نیابد

دوستان واقعیتان کسانی هستند که با هر بار دیدنشان، احساس می کنید جوان تر و پر جنب و جوش تر شده اید و امید به زندگیتان افزایش یافته است. دوستی های واقعی ، باید دوستی هایی مملو از انرژی باشند؛ در غیر این صورت، تنها یک نفر به طرف مقابل انرژی می دهد و این درست همانند آن است که شما با دراکولایی دوست باشید که مدام خونتان را می مکد. برای اینکه دریابید فردی دوست واقعیتان هست یا نه، به این موضوع فکر کنید که پس از دیدار با او چه احساسی دارید. یک دوست واقعی، شما را به خودتان و زندگیتان امیدوار می کند و اجازه نمی دهد افسردگی به درونتان راه یابد.

 1. دوستان واقعی همیشه حقیقت را به شما می گویند حتی اگر نخواهید آن را بشنوید

دوستان واقعی هرگز حرف های خوشایندی را که می خواهید بشنوید به شما نمی گویند بلکه همیشه واقعیت را چه خوشتان بیاید یا نه بازگو می کنند. آنها این کار را حتی به بهای این که از دستشان ناراحت شوید انجام می دهند و شما نیز باید از این کارشان قدردانی کنید چرا که اگر برای کسی مهم نباشید او بر حقایق ناخوشایند موجود در موردتان تاکید نخواهد کرد. دوستان واقعی ، حقیقت را به شما نمی گویند تا افسرده و ناراحت شوید بلکه این کار را می کنند تا انتخاب های مناسبی در زندگی خود داشته باشید و به شخصیت بهتری تبدیل شوید.

 1. هنگامی که سهوا اشتباهی را مرتکب می شوید، دوستان واقعیتان مدام آن را به رختان نمی کشند و شما را می بخشند

دوستان واقعی انتظار ندارند کامل و بی عیب و نقص باشید و شما مجبور نیستید در برابر آن ها خودتان را جور دیگری جلوه دهید. شما به راحتی می توانید مرتکب اشتباه شوید و پس از آن عذرخواهی کنید چرا که می دانید آن ها شما را خواهند بخشید. دوستان واقعیتان شما را خواهند بخشید و می دانند که با وجود اشتباهاتی که انجام می دهید انسان خوبی هستید.

 1. دوستان واقعی هرگز پشت سرتان در مورد شما صحبت نمی کنند.

زمانی که اتاق را ترک می کنید می توانید مطمئن باشید که دوستان واقعیتان پشت سر شما صحبت نمی کنند. آن ها مانند یک بزرگسال عمل می کنند و اگر بخواهند در مورد شما صحبت کنند با خودتان در این مورد گفت و گو خواهند کرد.

دوستان واقعیتان کسانی هستند که به اندازه کافی به شما احترام می گذارند و به شایعاتی که در موردتان می شنوند دامن نمی زنند و باعث نمی شوند که شهرت بدی پیدا کنید؛ آن ها ترجیح می دهند مسائل را با خود شما در میان بگذارند تا به صورت منطقی در مورد موضوع پیش آمده بحث کنید.

دوستان خوب چه ویژگی هایی دارند

 1. دوستان واقعیتان کسانی هستند که بدون حسادت و بخل ورزی اجازه می دهند دوستان دیگری هم داشته باشید

دوستان واقعی شما کسانی هستند که دارای آنچنان اعتماد به نفس بالایی هستند که هرگز به حسادت و زور متوسل نمی شوند تا شما را برای خود نگه دارند و از دوست شدنتان با دیگران جلوگیری نمی کنند. آن ها به شما آزادی عمل کافی می دهند تا دوستان دیگری هم داشته باشید و به فعالیت های دیگر زندگیتان نیز اهمیت بدهید، زیرا می دانند که شخصیت بی نظیرشان سبب می شود که شما همیشه با آن ها دوست باشید. این افراد می دانند که لازم نیست ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت روز را برای تایید دوستیتان با آن ها سپری کنید.

 1. دوستان واقعیتان کسانی هستند که شما جوک ها و خاطرات زیادی با آن‌ها دارید که هر کدام برایتان معنای خاصی دارند

دوستان واقعیتان کسانی هستند که شما ساعت های بی شماری را صرف بودن با آن ها کرده اید و در مورد هر چیزی دیوانه وار خندیده اید و بسیاری از خاطرات فراموش نشدنی دارید که در تمام طول عمرتان در ذهن و یادتان باقی خواهند ماند.

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت