نایت ملودی » خانواده » روابط عاطفی » آیین همسرداری » مانند روزهای اول زندگی عاشقانه زندگی کنید..!

مانند روزهای اول زندگی عاشقانه زندگی کنید..!

زمان کوتاهی تا ازدواج تان باقی مانده و شما دچار وحشت شده اید؟ نگران نباشید، ما در کنار شما هستیم. راز عشق بی پایان را نمی‌گوییم؛ تنها توصیه‌هایی را برای زنده و تازه نگه داشتن عشق در ازدواج به شما ارائه خواهیم کرد.

«ماه‌های دوست داشتنی» اصطلاحی است که به نکته بسیار مناسبی اشاره می‌کند؛ روزهای ابتدایی یک رابطه و ماه‌های اولیه ازدواج به عنوان ماه‌های دوست داشتنی شناخته می‌شوند. اما آیا ممکن است این هیجان‌های اولیه ازدواج را به صورت دائمی‌در زندگی حفظ کرد؟ این عالی نیست اگر شما و شریک زندگیتان همیشه عاشق هم باشید، هیچ گاه عشق تان از بین نرود، احترام بین شما کم نشده و صبر تان تمام نشود؟ برای برآورده کردن این رویاها نیازی به داشتن چوب جادویی نیست، با چند حرکت کوچک می‌توانید عشق و ازدواج خود را مانند روز اول تازه نگه دارید.

عشق ورزی و ایجاد رابطه عاطفی با همسر خود باعث استحکام زندگی و کاهش خیانت‌های زناشویی می شود.

نظامی روان‌شناس اظهار داشت: یکی از مهم ترین مهارت‌ها در زندگی مشترک زوجین، عشق ورزیدن به یکدیگر است که در مواقعی به علت ناتوانی مردان در ابراز علاقه و مهروزی به همسر، آفت را به زندگی آن ها می‌اندازد.

وی با بیان اینکه بسیاری از زنان هدف از ازدواج و تشکیل خانواده را تأمین نیازهای عاطفی می‌دانند، افزود: برآورده نشدن نیازهای عاطفی زنان موجب بروز احساس محرومیت شدید در آن ها می‌شود و در این شرایط احتمال خیانت در زندگی زناشویی بالا می‌رود.

نظامی تصریح کرد: برای زنانی که که از کمبود محبت رنج می‌برند، برقراری هرگونه رابطه ای حتی با همسر نیز رضایت بخش نیست و آن ها نمی‌توانند خلأهای عاطفی و درونی خود را جبران کنند و در واقع قادر به دوست داشتن همسر خود نیز نیستند.

این روان‌شناس خانواده با بیان اینکه والدین نقش مهمی را در آموزش ابراز محبت به فرزندان خود ایفا می‌کنند، افزود: آن دسته از والدینی که در ایجاد روابط عاطفی با فرزندان خود دچار مشکل هستند، به طوری که محبت خود را از فرزندان دریغ و احساسات آنان را سرکوب می‌کنند، موجب می‌شوند تا فرزندانشان از کودکی با معنای ابراز محبت و دوست داشتن بیگانه شوند.

نظامی در پایان بیان داشت: عشق ورزیدن و ابراز محبت فقط لازمه روزهای نخستین ازدواج نیست، بلکه با گذشت زمان نهال نوپای زندگی به درختی تنومند تبدیل می شود که نیاز بیشتری به آبیاری دارد، با ابراز محبت و عشق ورزیدن و علاقه به یکدیگر می‌توان این درخت تنومند را برای همیشه با نشاط، بارور و با طراوت نگهداشت.

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت