از دهه ی ۴۰ شمسی که سازه های پیش ساخته وارد عرصه اسکان کشور شده اند تا به امروز رشد و تحول این سازه ها نیز به مرور زمان آغاز و به بلوغ رسیده است . در ابتدای کار این سازه ها بصورت کاملاً فلزی و بدون امکانات رفاهی تولید و عرضه می شدند .
در کشو ایران استفاده از کیوسک خدمات شهری مانند کیوسک مطبوعاتی سابقه طولانی داشته و از همان ابتدای دهه ۴۰ شمسی وارد مبلمان شهری تهران و سپس سایر مراکز استان ها شد .
با گذشت زمان بسیاری از این سازه ها ظاهر قدیمی خود را تغییر داده و توانسته اند ظاهر خود را مدرن و امروزی نمایند و با توجه به اینکه زیبایی نمای شهری و مبلمان شهری از مسائل مهم جذب گردشگران و بالا رفتن بهره وری است و به این موضوع توجه ویژه ای شده است .
امروزه توجه به طراحی وکیفیت این سازه ها بیش از پیش دارای اهمیت شده است و در طراحی این سازه ها همچنان زیبایی و بهره وری دارای اهمیت فراوانی است .
سازه های پیش ساخته با تولید کانکس ویلایی به بلوغ و رشد خود رسیده اند . این کانکس های ویلایی توانسته اند در بسیاری از مواقع جایگزین بناهای سنتی شوند و مشتریان فراوانی را به خود جذب نمایند .
از مزایایی ساخت کانکس ویلایی می توان به سرعت اجرا بالا و کاهش هزینه ها ، مقاومت در برابر زلزله و زیبایی ظاهری این سازه های پیش ساخته اشاره کرد .
در چند سال گذشته این سازه ها به دلیل ضد زلزله بودن و عدم تخریب آن ها در برابر زلزله مشتریان فراوانی را به خود جذب نموده اند . این سازه ها بدلیل داشتن شاسی واسکلت یک پارچه در مقابل زلزله از خود مقاومت بالایی نشان می دهند . این مقاومت در حدی است که تخریب چنین سازه هایی در برابر زلزله های شدید امکان پذیر نیست و حتی اگر سازه نیز تخریب شود وزن آوار سبک بوده و به افراد ساکن در آن صدمه ای نخواهد رسید .
کانکس های ویلایی را با امکانات رفاهی متناسب با نوع این سازه ها طراحی و اجرا می کنند . این امکانات رفاهی شامل سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه ، اتاق خواب ، پارکینگ و … می باشد . البته این سازه ها را با سیستم های نوینی مانند گرمایش از کف نیز اجرا می کنند .
بدنه این سازه ها از نوع ساندویچ پانل است که بهترین بدنه و عایق برای عدم تبادل انرژی می باشد . نمای بیرونی آن ها از جنس سایدینگ فلزی ، سمنت برد ، دکوراتیو و یا ترموود است . و در برخی از طراحی ها از دو یا چند نوع از این نماها بصورت ترکیبی استفاده می شود .
نمای داخلی از اهمیت فراوانی برخوردار بوده و بهترین نمای داخلی از نوع پی وی سی های روکش دار می باشد .
کف این دست از سازه ها را بصورت کامل با سرامیک فرش می نمایند . این روش مزایای فراوانی د ارد ولی از لحاظ فنی سبب افزایش ایستایی سازه ، استحکام کانکس و عدم فرسایش کف خواهد شد .
امکانات رفاهی در این سازه ها بطور کامل و بدون نقص اجرا شده و همانند سازه های بنای تمامی امکانات بطور کامل در این سازه ها قابل اجرا است .
درب کانکس ویلایی از نوع ضد سرقت انتخاب شده که ایمنی سازه را بشدت افزایش خواهد داد .
پنجره ها از جنس پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره هستند و این پنجره ها به حفاظ فلزی مجهز می شوند تا ایمنی سازه افزایش یابد . طراحی حفاظ های فلزی براساس طرح و رنگ این سازه ها انجام می پذیرد .
آب گرم مصرفی توسط یک دستگاه آبگرمکن برقی و یا گازی فراهم می شود .
سیستم سرمایش و گرمایش این سازه ها همانند یک خانه سنتی فراهم خواهد شد . و در سیستم های جدید استفاده از کولر گازی اسپیلت معمول است .
امروزه کانکس های ویلایی در ابعاد مختلفی طراحی و اجرا می شوند کوچترین سازه از این دست را می توان کانکس ویلایی کوچک ۱۵ متر مربع دانست . این سازه ها با ابعاد ۲٫۴ * ۶ متر طراحی و تولید می شوند و از آن ها در بسیاری از مواقع برای اسکان افراد استفاده می شود .

گروه صنعتی معین کانتین یکی از شناخته شده ترین و قابل اعتماد ترین تولید کنندگان سازه های پیش ساخته در کشور است که توانسته است با تحقیقات گسترده در رابطه با کانکس های ویلایی و بررسی نمونه های خارجی و داخلی گام بلندی در جهت رشد و اعتلای این صنعت در کشور بردارد .
در این شرکت صنعتی تولید سازه های پیش ساخته با ظاهری متفاوت و جدید که کارایی و بهره وری بالاتری نسبت به سازه های قبلی خود طراحی و تولید کرده و برای هر نوع کاربری طراحی اختصاصی انجام می دهد .
از بزرگترین فعالیت های انجام شده در گروه صنعتی معین کانتین می توان به طراحی وتولید انواع کانکس ، کانکس ویلایی ، کانکس مسکونی ، کیوسک خدمات شهری ، خانه های پیش ساخته ، کانکس فروشگاهی ، کانکس صنعتی ، کانکس کشاورزی و … اشاره کرد .
در محصولات تولیدی این شرکت توجه به زیبایی و طول عمر سازه همراه با بروز رسانی و کار آمدی سرلوحه این شرکت بوده است و محصولات این شرکت توانایی رقابت با محصولات خارجی را داشته و صادرات بیشتر محصولات تولیدی از اولویت های برنامه ریزی آن می باشد .
این شرکت چند سالی است در طراحی و ساخت کانکس ویلایی تلاش های فراوانی نموده است . تمامی محصولات ویلایی به طور کامل در مجموعه ی شرکت طراحی و تولید می شود . کیفیت محصولات تولیدی در سطح بالایی می باشد . هزینه ساخت این محصولات پایین بوده و این موضوع را می توان به دلیل اجرا تمامی مراحل ساخت از طراحی تا پایان مرحله تولید دانست .
این سازه های پیش ساخته با سرعت بالا و قیمتی مناسب به بازار عرضه می شوند و تمامی تلاش پرسنل و همکاران مجموعه ی این گروه صنعتی در بهتر شدن محصولات تولیدی این شرکت است و امیدوار هستیم گامی هرچند کوچک در صنعت پیش ساخته کشور و رشد این صنعت در ایران برداشته باشیم .

گروه صنعتی معین کانتین

محصولات تولید شده در گروه صنعتی معین کانتین بسیار گسترده است بنابراین نمی توان نامی از کانکس خاصی برد . ولی ما مفتخریم که تمامی مراحل تولید کانکس از طراحی تا پایان مرحله ساخت را در مجموعه خود انجام می دهیم از این رو کیفیت محصولات خود را می توانیم تحت کنترل در آورده و با بالاترین کیفیت محصولات خود را به مشتریان تحویل دهیم . و از طرف دیگر قیمت تمام شده محصول نیز کمتر از سایر تولیدکنندگان است . بنابراین محصولات ما از لحاظ کیفی در سطح بالا و از لحاظ قیمت نیز بسیار مناسب است .
شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با گروه مشاوران معین کانتین تماس برقرار کرده و از راهنمایی و مشاوره همکاران ما بهره مند شوید و آخرین قیمت کانکس را از ما دریافت نمائید .