بهینه ­سازی سایت برای موتور جستجو یکی از بخش­های اجتناب ­ناپذیر در روند کاری وبسایت­ها تلقی می­شود. اگر قصد داشته باشید رتبه­ خوب و ترافیک سایت بالایی داشته باشید، حتما به سئو نیاز خواهید داشت. تلاش برای رسیدن به رتبه شماره ۱ در گوگل هرگز کاری آسانی نیست. با این وجود، در دهه اخیر ابزارها و راهکارهای بسیاری برای اینکه کاربان راحت تر به رتبه ۱ دست یابند طراحی شده است.

 

در حقیقت بسیاری از مالکان کسب­و­کارها بر این باور رسیده­اند که با وجود دستورالعمل­های گوگل و مقالات آموزشی سئو که در فضای وب در دسترس است ، سئو سایت خود را می توانند انجام دهند. اما باید توجه داشت که برخی موارد در این حوزه بسیار پیچیده­ است.

فرض کنید که شما دادخواستی به دادگاه بدهید یا حساب خودتان را ببندید. آیا این کار را خودتان به تنهایی انجام می­دهید؟ واضح است که وکیل با تجربه یا یک حسابرس را برای رسیدن به هدفتان استخدام می­کنید. چرا که در غیر این صورت، صرفا با فعالیت آماتور و غیرکارشناسی به خودتان آسیب می­رسانید. همین مطلب درباره سئو نیز صدق می­کند. بنابراین در این مطلب به دلایل مهم  برای استخدام یک متخصص سئو خواهیم پرداخت.

 

  1. در زمان و انرژی خود صرفه­جویی کنید

اگر شما بخواهید کاری را واقعا خوب انجام بدهید، معمولا باید زمان قابل ­توجهی را روی آن صرف کنید. هنگامی که سئو سایت را شروع می­کنید، باید مطمئن باشید چرا که با موارد چالش­انگیز متعددی روبرو می شوید. همواره متوجه باشید که سئو سایت باید به صورت روزانه پردازش شود و معمولا چندین ساعت به طول می­انجامد. در نتیجه، باید زمان بسیار زیاد و منابع فراوانی را در سئو به کار بگیرید، تمرکز بر روی بهینه سازی سایت ممکن است باعث شود سایر بخش­های کسب­و­کار شما تا حدودی آسیب ببیند. صرفا یک متخصص سئو است که به طور قطع می­داند باید چطور زمان بهینه ای را در سئو صرف کند. بنابراین با وجود یک متخصص سئو شما می­توانید روی سایر عناصر حیاتی در عملکرد کسب­و­کار متمرکز شوید.

۲٫روند تغییرات را دنبال کنید

اصلا تعجبی ندارد که شرکت گوگل همواره در حال تغییر و توسعه الگوریتم­های خود است. تقریبا هر متخصص سئو در کار خود با این نوسانات مواجه شده است به خصوص بعد از مهم­ترین به­روزرسانی­های گوگل همانند پنگوئن، پاندا، فرد و غیره. بنابراین برای حفظ و افزایش رتبه و ترافیک وبسایت حتما باید این تغییرات را مد نظر داشته باشید. بنابراین بهینه سازی سایت بدون توجه به این موارد کار چندان آسانی نیست.

 

۳٫تخصص مرتبط

تخصص سئو تنها مخصوص شخصی است که در بهینه سازی سایت برای موتور جستجو مهارت دارد و  می تواند مانند یک متخصص حرفه ای حسابرسی سایت را انجام دهد و استراتژی مناسبی را برای پیشرفت وب سایت شما تعیین کند. علاوه بر این ، یک متخصص با سابقه زیاد حتما قادر خواهد بود ارزیابی کند که کدام استراتژی با کمترین مشکل ، بهترین نتیجه را در سایت شما دنبال دارد. علاوه بر این ، یک متخصص سئو ، استراتژی آنلاین رقبای شما را دائما بررسی میکند وراه و روش آن ها  راشناسایی میکند و همان روش ها و حتی بهتر از آن را برای شما پیاده سازی میکند تا شما از رقیبتان موفق تر باشید.

۴٫سئو فنی

برخی معتقدند که سئو چیزی بیش از حضور در عرصه آنلاین نیست. اما همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، سئو سایت ابعاد بسیار وسیعی دارد. کدگذاری HTML ، robot.txt  ، متا تگ­ها(تگ تایتل، متا دیسکریپشن و …) تنظیمات مسیر آدرس ها، ایجاد لینک، تنظیم نرخ بودجه خزش سایت و …از جمله ابعاد مهمی است که یک متخصص سئو در فعالیت­های عمومی خود به صورت روزانه انجام می­دهد. برای انجام برخی از این موارد، بهتر است پیش­زمینه فنی داشته باشید، زیرا هر نوع مطلب اشتباه در پروفایل شما می­تواند منجر به جریمه از سوی گوگل شود. بنابراین بهترین شیوه برای تضمین امنیت رتبه وبسایت مربوط به کنترل منظم و انتخاب استراتژی های عاقلانه ای است که متخصص سئو در فرایند بهینه سازی انجام می دهد.

 

  1. نظارت بر تغییرات رسانه های اجتماعی

وقتی صحبت از سئو می شود ، نمی توانیم تأثیر چشمگیر رسانه های اجتماعی بر موفقیت کسب و کار شما را نادیده بگیریم. در حال حاضر ، تقریباً همه شرکت ها حداقل یک حساب کاربری در فیس بوک ، اینستاگرام ، توییتر ، Tumblr ، پینترست و… دارند. هر رسانه اجتماعی سیاست ها و قوانین مخصوص به خود را دارد. شاید شما در فیس بوک فعالیت خیلی خوبی داشته باشید ، اما در توئیتر نمی توانید آنها را بدست آورید. مطمئناً ، لازم نیست شما خصوصیات تمام شبکه های اجتماعی را بدانید. استخدام یک متخصص سئو تمام وقت می تواند هر شبکه اجتماعی که برای پیشرفت در کسب و کارتان لازم است را مدیریت و پیگیری نماید.

 

هر متخصص سئو همواره متوجه این چرخه تغییرات است. لذا می­تواند به شما کمک کند که چه تغییراتی و چگونه در وبسایت شما اعمال شود تا با آخرین به­روزرسانی­های گوگل سازگاری داشته باشد. به یاد داشته باشید که زمان ارزش بسیار بالایی دارد. هر چه زمان کمتری را روی حل مشکلات بگذارید، شانس بیشتری را در حفظ ترافیک و جایگاه وب سایت خود خواهید داشت.

  1. رقبای شما یک متخصص سئو را استخدام کرده­اند

شاید بتوان گفت متقاعد کننده ­ترین استدلال برای استخدام یک متخصص سئو این مورد باشد. اگر رقبای شما به یک متخصص سئو اعتماد کنند، به طور قطع شما قادر نخواهید بود که با تلاش شخصی خودتان آنها را از رده­بندی خارج کنید. نکته اصلی آن است که بدانیم سئو هیچ­گاه پایان نمی­پذیرد. رسیدن به مرتبه بالای رده­ بندی گوگل و حفظ این جایگاه تا حد ممکن، مهم­ترین دلیل برای چنین رقابت سختی تلقی می­شود.

 

  1. فعالیت­های متخصص سئو به لحاظ هزینه ­ای به ­صرفه ­تر است

سئو نوعی سرمایه­گذاری است. وقتی روی چیزی سرمایه­گذاری می­کنید، باید به طور شفاف از اینکه روی چه چیزی دارید هزینه می­کنید، آگاهی داشته باشید. البته گاهی هم امکان دارد روی سئو پول زیادی هزینه کنید، اما نهایتا به دلیل راهبرد اشتباه، سئو سایت شما تنها به میزان بسیار اندکی بهبود یابد. راه حل این موضوع استخدام یک متخصص حرفه ای سئو است که ضمن ایجاد اعتبار آنلاین و کاملاً طبیعی در سایت شما ، روند بهینه سازی کلی آن را با نهایت دقت کنترل خواهد کرد.

با توجه به دلایلی که در این مطلب آن ها را برشمردیم می توان گفت فرایند سئوسایت کاملا تخصصی است و بهتر است شما فراید سئو سایتتان را به متخصصین این زمینه بسپارید. مخصوصا برای کسب و کارهایی که رقابت زیادی دارند بهینه سازی سایت بسیار مهم و حیاتی است. شما می توانید سئو سایت خود را به اشخاص متخصص و یا شرکت های حرفه ای در زمینه سئو سایت مانند webone.co(شرکت طراحی سایت وب وان) یا سایر شرکت هایی از این دست که سابقه زیادی در ارائه خدمات سئو و بهینه سازی سایت دارند بسپارید.

 

منبع: تسنیم