بلیط هواپیما چارتر در صورتی که نکات مربوط به آن را بدانید می تواند یک انتخاب خوب باشد. ما تمام توضیحاتی که باید درباره خرید بلیط هواپیما چارتر بدانید را به شما خواهیم گفت.

بلیط هواپیما چارتر چیست؟

کلمه ی چارتر به معنای دربست کردن است. چارتر را ما درباره ی پروازها زیاد شنیده ایم اما بد نیست بدانید فقط برای پرواز استفاده نمی شود و برای هتل ها و حتی وسایل حمل و نقل هم استفاده می شود. در واقع گاهی بعضی از شرکت ها و آژانس های هواپیمایی، همه یا تعدادی از صندلی های هواپیما را برای مدت طولانی و یا کوتاه اجاره می کنند و این کار به سود است. اگر بخواهیم خیلی ساده تر بگوییم، چارتر چیزی مثل «خرید عمده نسبت به خرید تکی» است و در هزینه ها به مقدار چشمگیری کم می کند.  بلیط های چارتری در تورهای داخلی مانند تور مشهد  و تور مشهد لحظه آخری و تور لحظه آخری خارجی مانند استانبول به صرفه و اقتصادی خواهد بود.

شاید خیلی با انواع بلیط هواپیما آشنا نباشید و اطلاعات چندانی نداشته باشید. خرید بلیط هواپیما چارتر زمانی که شما با معایب و مزایای آن آشنا باشید می تواند گزینه خوبی باشد. معنی لغوی چارتر به این مفهوم است که شما چیزی را در بست اجاره می کنید. ممکن است درباره هر چیزی مانند رزرو هتل و … این عبارت را بشنوید. در حال حاضر مقوله چارتر بیشتر برای خرید بلیط هواپیما و در بخش هوایی استفاده می شود. ) تبادل لینک(  www.safar20.ir

چرا قیمت بلیط چارتری تغییر می کند؟

شاید از خودتان بپرسید با این اوصاف، چرا باید قیمت بلیط چارتری مثلا به مقصد گرجستان در یک ماه، متفاوت با دو ماه دیگر باشد؟ جواب سوال این است که در واقع، کاهش یا افزایش قیمت بلیط چارتر کاملا بستگی به شرایط دارد. مثلا بعضی از مسیرهای پروازی مانند استانبول همیشه و در همه ی مواقع سال، مسافر دارد اما بعضی از مسیرها ممکن است فقط در ماه های خاصی مسافر داشته باشد و به همین دلیل، ممکن است در بعضی از مواقع به هر دلیلی پرواز چارتر خالی بماند، در نتیجه آژانس چارتر کننده متحمل هزینه می شود. به همین دلیل است که قیمت بلیط چارتری بالا و پایین می شود.

خرید بلیط هواپیما چارتر

شما نمی توانید مستقیماً از یک شرکت هواپیمایی بلیط چارتر تهیه نمایید. بلکه این بلیط ها معمولاً در اختیار آزانس های مسافرتی می باشند که برای مسیرهای پر تردد به صورت سالیانه یا فصلی تهیه می شوند. برای خرید بلیط هواپیما چارتر ممکن است قیمت های مختلفی را مشاهده نمایید زیرا این بلیط ها از قبل تهیه شده اند و بعد از آن با نظر شرکت و آژانس مسافرتی مربوطه به مسافران فروخته می شوند. در واقع این نرخ گذاری بر عهده خود آن ها می باشد که می خواهند با چه میزان سود این بلیط ها را به فروش برسانند. البته معمولاً سود پایینی در نظر گرفته می شود تا تمام بلیط های چارتر به فروش برسد و ضرری متوجه آژانس مسافرتی نشود.

مزایا و معایب بلیط چارتری

یکی از بزگرترین مزیت هایی که بلیط چارتر دارد، قیمت آن است. ممکن است شما بتوانید یک پرواز را با نصف قیمت واقعی آن خریداری کنید که این موضوع مخصوصا در فصل های لو سیزن(غیر پیک) خیلی احتمال بیشتری دارد. بعضی ازمواقع، شرکت های گردشگری برای بدست اوردن هزینه های چارترشان، بلیط هایشان را با سود کم می فروشند، بنابریان این می تواند یک معامله برد- برد باشد. در واقع با اینکار هم صندلی های اجاره ای هواپیما خالی نمی ماند و هم شما با هزینه ی کمتری نسبت به هزینه ی واقعی، آن بلیط را خریداری کرده اید.
یکی دیگر از مزیت های بلیط چارتر این است که تاریخ پرواز معلوم است، بنابرین دیگر نیازی به نگرانی درباره زمان حرکت یا مشکلاتی مثل کمبود جا نیست.
اما همانطور که در بالا گفته شد، همیشه هم بلیط های چارتری ارزانتر از بلیط معمولی نیستند. بعضی از مواقع مانند مثلا ایام عید نوروز که سفر بیشتر می شود، مسلما این بلیط ها به راحتی فروخته می شوند و در نتیجه برابر با قیمت بلیط های معمولی است و یا حتی ممکن است از آن گرانتر باشد. در مورد عیب این نوع بلیط ها هم باید گفت که بزرگترین عیب آن، این است که نمی توانید بلیط را استرداد کنید و یا حتی اگر در شرایطی این امکان را داشته باشید، جریمه ی آن انقدر بالاست که تقریبا معادل هزینه خود بلیط است!

قیمت خرید بلیط هواپیما چارتر

همان طور که گفتیم تعیین و نرخ گذاری این بلیط ها بر عهده آژانس مسافرتی می باشد. از این رو در طول سال ممکن است قیمت های متغیری را برای یک بلیط ببینید یا با قیمت هایی نصف و خیلی کم نیز مواجه شوید. معمولاً اگر زمان کمی به مدت تور مربوطه مانده باشد و آژانس مسافرتی هنوز تعدادی از بلیط های خود را به فروش نرسانده باشد در این صورت با ضرر بزرگی رو به رو می شود. برای همین می توانید در این زمان ها شاهد قیمت هایی با تخفیف فوق العاده باشید و خرید بلیط هواپیما چارتر را با قیمتی بسیار پایین انجام دهید مانند بلیط چارتر تهران به مشهد

نکات مهم برای خرید بلیط هواپیما چارتر

به خاطر داشته باشید تنها با قیمت های خوب و ارزان گول نخورید و حتماً از یک سایت و آژانس مسافرتی معتبر اقدام به خرید بلیط هواپیما چارتر نمایید.

می توانید از شبکه های اجتماعی نیز برای پیدا کردن قیمت های خوب کمک بگیرید و یک قیمت خوب را برای پیدا نمایید.

به خاطر داشته باشید هواپیمای چارتر با بلیط چارتر متفاوت می باشد. هواپیمای چارتر از لحاظ اندازه کوچکتر می باشد و تعداد مسافرانی که قابلیت جابه جایی دارد کمتر از ده نفر می باشد. این هواپیماها بسیار لوکس بوده و معمولاً توسط شخصیت های مهم اجاره می شوند و از نظر قیمت نیز بسیار گران می باشند.

  • اگر می خواهید باز هم از خرید بلیط هواپیما چارتر سود ببرید به سراغ خرید بلیط های لحظه آخری بروید. گاهی تخفیف این بلیط ها تا ۶۰ درصد نیز می رسد که می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای یک سفر مقرون به صرفه محسوب شوند.

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات شما را درباره خرید بلیط هواپیما چارتر کامل کرده باشیم. می توانید یک بلیط چارتر به مقصد مورد نظر خود خریداری کرده و از یک سفر فوق العاده در کنار خانواده یا دوستان خود لذت ببرید.

جهت تبادل لینک با ما میتوانید به سایت تبادل لینک رایگان ۳۶۰ مراجعه نمایید.