مزایای آب یونیزه قلیایی چیست؟ در این مقاله به بررسی مزایا و دلایل مصرف آب یونیزه قلیایی میپردازیم. شرکت پایون افلاک نماینده شرکت ژاپنی هیتاچی مکسل ژاپن در ایران. این شرکت تولید کننده دستگاه تصفیه آب قلیایی است که پیشرفته ترین دستگاه آب یونیزه در ایران است. در ادامه به بررسی مزایای مصرف آب یونیزه قلیایی میپردازیم.

 1. آب آشامیدنی بهبود یافته

آب یونیزه قلیایی، در مقایسه با آب معمولی لوله کشی، دارای کشش سطحی کمتری است. کشش سطحی کمتر باعث می شود که سلول های بدن قادر باشند که آب مورد نیاز خود را راحت تر جذب کنند.

 1. خواص آنتی اکسیدانی

ORP مخفف Oxidation Reduction Potential است. این معیار ظرفیت آب قلیایی را برای مقاومت در برابر واکنش شیمیایی به نام اکسیداسیون (ترکیب اکسیژن با دیگر عناصر) اندازه گیری می کند.

 1. کاهش وزن

آب قلیایی یونیزه ، این قابلیت را دارد که شرایطی را در روده شما ایجاد کند که میکروب های مضر را به نفع میکروب‌های مفید نابود کند. در نتیجه این فرآیند، هضم مواد غذایی در روده بیشتر خواهد شد و به مرور زمان منجر به کاهش وزن می شود.

 1. خواص ضد پیری

کلید افزایش عمر، جوانی، و سرزندگی شما در محافظت از کلاهک شاخه‌های DNA با مقدار زیادی آنتی اکسیدان نهفته است.

 1. سلامت قلب

سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند برای ارتقا و بهبود سلامت قلب، ۱۰ تا ۲۰ درصد از مواد معدنی مورد نیاز روزانه خود از جمله کلسیم، منیزیم و پتاسیم را از طریق آبی که می نوشید تامین کنید.

 1. انتخابی بهتر از آب آشامیدنی بسته بندی شده

نتایج یک مطالعه پژوهشی بر روی ۱۰ برند محبوب آب آشامیدنی بسته بندی شده توسط گروه (EWG) نشان داد که در آنها، تصفیه آب به خوبی انجام نشده است. و رد پای مواد شیمیایی وارد شده به طبیعت اعم از کودها و همچنین محصولات فرعی حاصل از فرآیند ضدعفونی در آنها قابل مشاهده است.

 1. تعادل pH

علائم بدنی و متابولیک پایین بودن  PHعبارتند از: سطح کلسترول بالا، چاقی، مشکلات قند خون، سنگ کلیه، فشار خون بالا، تحلیل استخوان و غیره.

 1. صرفه جویی در هزینه ها

کارشناسان و مشاوران ما که در حوزه آب یونیزه قلیایی آموزش دیده اند می توانند با شما تماس بگیرند و شما را برای انتخاب بهترین مناسب ترین دستگاه تصفیه آب یونیزه راهنمایی کنند.

 1. سطح انرژی

آب رسانی به بافت های سلولی بدن، برای حفظ سطح انرژی شما ضروری است. برای کند کردن متابولیسم بدن، فقط ۲ درصد از وزن بدن کم آب می شود.

 1. تعدیل فشار خون

آب یونیزه قلیایی، بی کربنات منیزیم موجود در آب لوله کشی (که جذب آن سخت است) را به هیدروکسید منیزیم تبدیل می کند که به راحتی جذب می‌شود.

 1. برای سلامتی کبد

آب یونیزه قلیایی در مقایسه با آب معمولی لوله کشی، کشش سطحی کمتری دارد. به همین دلیل جذب آن برای سلول های بدن آسان تر است. نتایج مطالعات دانشگاه میشیگان بر روی آب یونیزه قلیایی نشان داد که در مقایسه با آب معمولی هفده درصد بهتر است.

 1. برای سلامتی مغز

علت اینکه آب یونیزه قلیایی به عنوان یک درمان پیشگیرانه بالقوه برای آسیب‌های مغزی مورد مطالعه قرار می گیرد این است که می تواند از سد خونی مغز -عاملی کە ممکن است مانع رسیدن بعضی مواد موجود در خون بە فضای داخلی بافت مغز بشود- عبور کند.

 1. سرشار از هیدروژن

آب غنی از هیدروژن می تواند خاصیت درمانی یا حتی معکوس سازی عوامل مضر برای سلامتی را داشته باشد. به عنوان مثال می تواند برای بیماری قلبی، آلزایمر، زوال عقل، پسوریازیس، آرتریت و موارد دیگر مفید باشد.

 1. طعم بهتر

افرادی که آب یونیزه قلیایی را نوشیده اند ادعا می کنند که در مقایسه با آب معمولی طعم بهتری دارد. مطالعه منتشر شده در مجله علوم غذایی ثابت می کند که حق با آنهاست.

 1. کارایی ورزشی و ریکاوری

آب یونیزه قلیایی به وزرشکاران کمک می کند تا اسید در عضلات آن تجمع نکند. به همین سبب توانایی ماهیچه های آنها برای جذب بیشتر اکسیژن افزایش می یابد.

 1. سلامتی استخوان

پوکی استخوان بیماری خاموشی است که در سنین پیری علائم خود را بروز می دهد. تحقیقات علمی نشان داده اند که pH آبی که می نوشید بر میزان جذب کلسیم توسط بدن شما تأثیر گذار است. اگر در جوانی به اندازه کافی کلسیم جذب کنید، در پیری دچار پوکی استخوان نخواهید شد.

 1. تنظیم قند خون

نتایج حاصل از یک مطالعه علمی نشان داده است که نوشیدن حداقل چهار لیوان آب یونیزه قلیایی در روز به طور قابل توجهی احتمال ابتلا به قند خون بالا (هیپرگلیسمی) را کاهش می دهد.

 1. طول عمر

در یک مطالعه بالینی بر روی سه دسته از موشها و بررسی اندام‌های داخلی آنها نشان داده شد که موش‌هایی که آب قلیایی دریافت کردند، اندام‌های داخلی بسیار جوان‌تری داشتند.

 1. سلامت دستگاه گوارش

در صورتی که pH بدن شما در تعادل نباشد، ممکن است به اشتباه آنزیم های دستگاه های گوارشتان تحریک شوند؛ در نتیجه هضم و جذب مواد مغذی با مشکل روبرو خواهد شد. آب یونیزه قلیایی با تنظیم موجب تنظیم سطح اسیدی دستگاه گوارش و هضم بهتر مواد مغذی میشود.

 1. پیشگیری از نقرس

نقرس در اثر مصرف و ازدیاد اسید اوریک در بدن پدید می آید. آب یونیزه قلیایی یکی از ساده ترین و راحت ترین روش ها برای حفظ تعادل pH بدن، دفع اسید اوریک و پیشگیری از ابتلا به نقرس است.