پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد اسلامی‌یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ایران می‌باشد که بر اساس سسیتم دریافت شهریه از دانشجویان شکل گرفته است. این دانشگاه پس از دانشگاه سراسری مهمترین گزینه انتخابی متقاضیان ادامه تحصیل در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌باشد. دانشگاه آزاد یکی از پیشتازان عرصه پذیرش دانشجو بدون آزمون سراسری است که در سالهای اخیر با توجه به افزایش متقاضیان تحصیل در این دانشگاه اقدام به تغییر سیاست‌های پذیرش خود بر اساس پذیرش با آزمون نموده است.

رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد

امروزه در بیش از ۹۳ درصد رشته‌های دانشگاه آزاد پذیرش بدون آزمون انجام می‌گردد این رشته‌های شامل: رشته‌های فنی، علوم انسانی، علوم تجربی، هنر، زبان و … می‌شود. تنها در ۷ درصد از رشته‌های این دانشگاه که شامل رشته‌های پزشکی، برخی از رشته‌های مهندسی و رشته‌های آموزشی می‌شود پذیرش تنها از طریق آزمون سراسری انجام می‌گرد. هر دانشگاه با توجه به توان علمی، تعداد دانشجویان پذیرفته شده و ظرفیت دانشگاه برای پذیرش دانشجو اقدام به جذب دانشجو بدون آزمون می‌نماید.

زمان ثبت‌نام برای شرکت در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از اوایل شهریور تا اواخر مهرماه می‌باشد. لازم به ذکر است متقاضیان ورودی بهمن ماه لازم است از دی ماه نسبت به ثبت‌نام خود اقدام نمایند.

بسیاری از موسسات در ایران به ارائه خدمات زیر در زمینه آزمون دانشگاه آزاد می پردازند.

مشاوره آزمون کارشناسی ارشد

مشاوره آزمون کارشناسی

مشاوره آزمون کاردانی

مشاوره آزمون دکتری

مشاوره کنکور دانشگاه آزاد

مشاوره کنکور دانشگاه سراسری

کنکور سراسری

مشاوره کنکور سراسری

پذیرش بدون آزمون ارشد و دکتری دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع ارشد و دکتری پذیرش دانشجو بدون آزمون را تنها از طریق استعداد درخشان انجام می‌دهد. متقاضیان با توجه به سابقه تحصیلی و علمی خود برای انجام مصاحبه ثبت‌نام می‌نمایند و دانشگاه تنها به جذب متقاضیان با استعداد می‌پردازد.

زمان ثبت‌نام برای پذیرش و ارسال رزومه متقاضیان در مقطع ارشد و دکتری دانشگاه آزاد در هر دانشگاه متفاوت می‌باشد. متقاضیان لازم است از طریق وب‌سایت دانشگاه مورد نظر از اطلاعات زمان ثبت‌نام آگاه گردند.

دانشگاه پیام نور بدون کنکور

تحصیل در دانشگاه پیام نور یکی از گزینه‌های مناسب برای شاغلینی است که به دنبال ادامه تحصیل هستند. این دانشگاه نیمه دولتی با ایجاد فرصتی برای دانشجویان در تمامی‌مقاطع به جز دکترا کسانی را که با وجود زمان کم دنبال ادامه تحصیل و دریافت مدرک می‌باشند، حمایت می‌کند. این دانشگاه مانند سایر دانشگاه‌های کشور در سالهای اخیر اقدام به جذب دانشجو بدون آزمون در دوره‌های کاردانی، کارشناسی و ارشد نموده است که جذب دانشجویان ارشد در دانشگاه پیام نور با عنوان پذیرش فراگیر پیام نور شناخته می‌شود. این دانشگاه صرفا در رشته‌های غیر پزشکی دانشجو می‌پذیرد و شهریه آن با شهریه دانشجویان پذیرفته شده از طریق آزمون سراسری تفاوتی ندارد.

زمان ثبت‌نام برای پذیرش در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری است و زمان ثبت‌نام برای کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور نیمه دوم مهرماه است. لازم به ذکر است برخی از دانشگاه‌ها برای ثبت‌نام دانشجویان ارشد اقدام به برگزاری آزمون داخلی می‌نمایند که نتایج آن در بهمن ماه اعلام می‌گردد.

دانشگاه بدون کنکور غیرانتفاعی

دانشگاه‌های غیرانتفاعی به عنوان دانشگاه‌های نیمه دولتی شناخته می‌شوند که دانشجویان در آن با پرداخت شهریه ادامه تحصیل می‌دهند. در سالهای گذشته با افزایش متقاضیان ورود به این دانشگاه‌ها پذیرش دانشجویان بدون شرکت در آزمون سراسری نیز میسر شده است. هر دانشگاه با توجه به توان علمی، تعداد اساتید و تعداد دانشجویان پذیرفته شده از طریق آزمون سراسری ممکن است ظرفیتی را برای پذیرش دانشجو بدون آزمون در نظر بگیرید. این اتفاق بیشتر در دانشگاه‌هایی که رتبه علمی آنها در جامعه دانشگاهی ایران متوسط رو به پایین است رخ می‌دهد.

زمان ثبت‌نام برای پذیرش در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه‌های غیرانتفاعی در مقطع کارشناسی همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری  و انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد.

جهت دریافت مشاوره تحصیلی و یا مشاوره تحصیلی تلفنی موسسات زیادی به ارائه مشاوره تحصیلی رایگان می پردازند.

پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی یکی دیگر از دانشگاه‌های نیمه دولتی کشور می‌باشد که در تمامی رشته‌ها و مقاطع خود اعم از کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته با توجه به دانشگاه اقدام به جذب دانشجو بدون آزمون می‌نماید. دانشگاه جامع علمی کاربردی مناسب دانش آموزان رشته‌های فنی‌حرفه‌ای و کاردانش می‌باشد که دوره پیش دانشگاهی را نمی‌گذرانند. این دانشگاه با توجه به سوابق تحصیلی، معدل و سابقه شغلی متقاضی اقدام به پذیرش می‌نماید. دانشگاه جامع علمی کاربردی مناسب شاغلینی است که فرصت کافی برای حضور در دانشگاه را ندارد. رشته‌های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی طیف وسیعی را شاملی می‌شود و برخی از رشته‌ها ممکن است در سایر دانشگاه‌های کشور وجود نداشته باشد و صرفا در دانشگاه جامع علمی کاربردی پذیرش داشته باشد.

مشاوره انتخاب رشته نهم

مشاوره انتخاب رشته نهم به دهم

انتخاب رشته نهم

مشاوره کارشناسی ارشد تلفنی

مشاوره انتخاب رشته ارشد

مشاوره تحصیلی آنلاین

تخمین رتبه کنکور

ثبت‌نام در دانشگاه بدون آزمون جامع علمی کاربردی در دو دوره زمانی در سال برای تمامی‌مقاطع انجام می‌گردد. متقاضیان ورود به نیمه اول سال تحصیلی لازم است در مردادماه اقدام به ثبت‌نام نمایند و متقاضیان علاقمند به شرکت در نیمه دوم سال تحصیلی لازم است در بهمن ماه اقدام به ثبت‌نام کنند.

انجام پایان نامه  – انجام پایان نامه کارشناسیانجام پایان نامه کارشناسی ارشدانجام رساله دکترینگارش پروپوزالدکوراسیون داخلیدکوراسیون منزلدکوراسیون خانهدکوراسیون اداریانجام تحلیل های آماریدکوراسیون داخلی منزل –  نگارش مقالهطراحی دکوراسیون داخلی منزل

kelių eismo taisyklėsKet bilietai  – Ket Testaikeliu eismo taisykles 2020sodium bicarbonate supplierscaustic soda suppliersbentonite powder bitumen 60/70