قبل از ثبت نام وام ازدواج حتما این مطلب را بخوانید

چند سالی هست که زوج های جوان بلافاصه پس از عقد و حتی شاید قبل از آن به فکر وام ازدواج می افتند و همیشه سوالات  مختلفی در این زمینه دارند. از جمله اینکه مبلغ وام ازدواج چقدر است؟ یا برخی از آن ها که یکبار قبلا ازدواج کرده اند می پرسند، آیا به ازدواج دوم وام تعلق می گیرد؟

اما سوالی که بین همه آن ها بیشتر پرسیده می شود این است که چگونه وام ازدواج ثبت نام کنم؟

از سال ۸۸ تمامی مراحل ثبت نام وام ازدواج به صورت کاملا آنلاین و از طریق سایت ve.cbi.ir انجام می گیرد.

پیش از ثبت نام مطمین باشید شرایط وام ازدواج زیر را دارید.

 • قبلا وام ازدواج دریافت نکرده باشند
 • تاریخ عقد آن ها بعد از ۱ فروردین ۹۶ باشد
 • تبعه ایران باشد و کد ملی داشته باشد

در صورت دارا بودن شرایط پس از ورود به سایت از طریق منو سمت راست گزینه ثبت نام جدید را انتخاب کنید و اطلاعات خواسته شده را با دقت وارد نمایید. پس از زدن دکمه ادامه … خود سامانه به طور آنلاین اطلاعات شما را از ثبت احوال دریافت می کند و اگر با اطلاعات وارد شده توسط شما مطابقت داشته باشد وارد فرم ثبت نام وام ازدواج می شوید.

اگر مشکلی در ثبت نام داشته باشید به شما خطا داده می شود و باید برای ادامه ثبت نام حتما خطا را رفع کنید.

در فرم ثبت نام، اطلاعات فردی و تاریخ ازدواج شما از ثبت احوال گرفته می شود و شما نمی توانید آن ها را ویرایش کنید پس اگر با اطلاعات شما تناقض دارد باید به نزدیکترین واحد ثبت احوال منطقه مراجعه کنید و ایراد را برطرف کنید.

پس از اطلاعات فردی نوبت به انتخاب استان و شهر می رسد. دقت کنید باید حتما شهری را انتخاب کنید که مدرک سکونتی از آن شهر داشته باشید ( مثلا جواز کسب، بیمه، قبض به نام شما و … ). ضمنا اجباری نیست حتما شهری را انتخاب کنید که در آن جا عقد خود را ثبت کردید. یا حتی هر یک از زوجین می توانند در شهر های جداگانه برای دریافت وام ازدواج خود اقدام کنند.

بعد از شهر نوبت به انتخاب بانک و شعبه می رسد اگر بانک انتخابی شما در لحظه ثبت نام وام ازدوج شما دارای بودجه باشد در لیست بانک ها نمایش داده می شود در غیر اینصورت باید بانک دیگری که در لیست می باشد را انتخاب کنید. بعد از انتخاب بانک لیست شعبه های آن بانک در شهر انتخابی برایتان نمایش داده می شود توجه داشته باشید که در این سامانه فقط امکان یک بانک برای شما وجود دارد.

آیا بانک شما در لیست بانک های دارای بودجه نیست؟

نگران نباشید، شما می توانید با استفاده از خدمات وام ازدواج کندو حتی اگر بانک‌تان در لیست بانک های دارای بودجه نیست، وام ازدواج خود را ثبت نام کنید. یکی دیگر از قابلیت های سامانه کندو این است که می توانید تا پنج بانک را انتخاب کنید و هر کدام که زودتر باز شد وام ازدواج خود را از آن بانک دریافت کنید. برای کسب اطلاعات به لینک زیر مراجعه کنید. یا با شماره ۰۵۱۳۶۶۴۳۱۸۶ تماش حاصل نمایید.

سایت وام ازدواج کندو

پس از انتخاب بانک و شعبه به اطلاعات تماس می رسید. تلفن ثابت، همراه و آدرس خود را وارد کنید. حتما دقت کنید تلفن همراه خود را به درستی وارد نمایید چرا که تمام پیامک های اطلاع رسانی برای همین شماره ارسال خواهد شد و به هیچ وجه قابل ویرایش نیست.

اگر اطلاعات را به درستی ثبت کردید کد امنیتی که در انتهای صفحه نمایش داده شده است را در کارد مربوطه وارد کنید و روی دکمه ثبت نام کلیک کنید. اگر مشکلی وجود نداشته باشد اطلاعات شما ثبت می شود و یک کدرهگیری ۱۰ رقمی به شما نمایش داده می شود.

اگر می خواهید یا آگاهی اقدام به دریافت وام ازدواج کنید و مشکلی در روند دریافت وام نداشته باشید پیشنهاد می کنیم نکات زیر را هم بررسی کنیم.

 • برای هر یک از زوج ها باید به طور جداگانه ثبت نام شود ( خانم جدا آقا جدا )
 • بعد از ثبت نام به شما کدپیگیری ۱۰ رقمی داده می شود ( اگر این کد را دریافت نکنید یعنی ثبت نام شما انجام نشده است )
 • بعد از دریافت کدرهگیری نباید بلافاصله به شعبه مراجعه کنید و باید منتظر پیامک تعیین شعبه باشید.
 • اگر پس از ثبت نام نیاز به ویرایش وام ازدواج داشتید می توانید از منوی سمت راست سامانه ثبت نام وام ازدواج بانک مرکزی، گزینه ویرایش ثبت نام قبلی را انتخاب کنید و با وارد کردن کد ملی و کدرهگیری اطلاعات خود را تغییر دهید.
 • توجه شود که شماره موبایل وارد شده در سایت به هیچ عنوان قابل ویرایش نیست و اگر آن را اشتباه وارد کنید باید حتما ثبت نام را حذف و مجدد اقدام به ثبت نام کنید.
 • دریافت پیامک تعیین شعبه با توجه به بانک انتخابی، شهر مورد نظر و زمان ثبت نام شما ممکن است از ۳ روز تا ۳ ماه زمان ببرد.
 • اگر پس از تعیین شعبه ظرف مدت ۴۵ روز کاری، اقدام به مراجعه به شعبه و تکمیل مدارک نکنید ثبت نام شما حذف می شود و باید مجدد ثبت نام کنید.
 • محدودیتی در تعداد دفعات حذف و ثبت نام مجدد وجود ندارد. پس اگر به هر دلیلی نتوانستید وام را از شعبه تعیین شده بگیرید و یا حتی تعیین شعبه خیلی زمان برد و منصرف شدید می توانید ثبت نام خود را حذف کنید و مجدد ثبت نام کنید.
 • تا قبل از تعیین شعبه خودتان و از طریق صفحه حذف ثبت نام سایت بانک مرکزی می توانید ثبت نام خود را حذف کنید. اما پس از تعیین شعبه حتما برای حذف باید به شعبه مراجعه کنید.

اگر سوالی دارید یا به آدرس زیر مراجعه کنید و یا با شماره ۰۵۱۳۶۶۴۳۱۸۶ تماس حاصل نمایید.

شرایط وام ازدواج