امروزه که همه کسب و کارها به نوعی در اینترنت حضور دارند و از این فضای مجازی برای تبلیغ کالا و خدمات خود استفاده می کنند ، شما نیز باید از این فرصت استفاده کنید . استفاده از اینترنت برای ارسال آگهی های تبلیغاتی و جذب ترافیک و بازدید کننده به داخل سایت از اهمیت بالایی برخوردار است.طبق آمار تعداد افرادی که از اینترنت برای خرید و یا پیدا کردن محصولات و خدمات مورد نظر خود اقدام می کند افزایش پیدا کرده است. پس اگر شما یک کسب و کار نو پا هستید و بودجه لازم برای تبلیغ کسب و کار خود را ندارید ، روشهایی وجود دارد که می توانید به ارسال رایگان آگهی و تبلیغات کسب و کار و خدمات خود بپردازید.

ساخت وبلاگ

وبلاگ ها ، سایت هایی هستند که به شما یک فضای رایگان برای انتشار مطالب و محتوای می دهند.

وبلاگ های زیادی وجود دارند که شما با گشتن در اینترنت می توانید ، آن ها را پیدا کنید. ایجاد وبلاگ در این سایت ها رایگان است و یادگیری وبلاگ نویسی کار خیلی سختی نیست و با سرچ در اینترنت می توانید آموزش های مرتبط با آن را پیدا کنید. شما می توانید با قرار دادن مقالات ، معرفی محصولات خود در فضایی که در اختیار شما است به معرفی محصولات خود بپردازید. معمولا وبلاگ ها دارای قابلیتی هستند که توانایی اتصال دامنه اختصاصی افراد را به وبلاگشان می دهد و با این کار شما می توانید بدون کوچکترین هزینه ای یک وب سایت با نام خود داشته باشید.یکی از مزیت های وبلاگ ها به خاطر بازدید بالایی که دارند ،  رنک بالای آنها است ، اگر مقاله خوبی ، که کیفیت محتوایی بالایی دارد منتشر کنید و مورد توجه گوگل قرار بگیرد می توانید بازدید خوبی بدست آورید.

نکته:اگر یک وب سایت شخصی برای کسب و کار خود دارید می توانید از وبلاگ ها برای دادن لینک به سایتتان استفاده کنید یا مقاله ای را در این وبلاگ ها منتشر و آن را به سایت خود لینک کنید ، که به این روش تبلیغات لینکی می گویند.

نیازمندیها و سایت های ثبت آگهی رایگان

راه حل دیگر برای معرفی و تبلیغ محصولاتتان ، استفاده از سایت نیازمندیها و سایت های ثبت آگهی رایگان است.این سایت ها دارای صفحه ای برای ثبت آگهی رایگان هستند.برای استفاده از این از سایت ها فقط کافی است وارد آنها شوید – ثبت نام کنید –  و آگهی خود را ثبت کنید و افراد با دیدن آگهی هایتان می توانند برای خرید محصول یا خدماتتان با شما ارتباط برقرار کنند.یکی دیگر از مزیت های  اینگونه از سایت ها داشتن اپلیکیشن است.

نکته:نیازمندیها و سایت های آگهی رایگان دارای تعداد زیادی بازدید کننده در تمام روز هستند که در حال جستجو برای  کالا و خدمات خاصی هستند و با امکاناتی که این سایت ها از لحاظ فیلتر آگهی ها ، ابزار جستجو در اختیار افراد قرار می دهند می توانند سریعتر به آگهی مورد نظرشان دست پیدا کنند.

استفاده از سایت اشتراک گذاری ویدئو

امروزه افراد بیشتر از گذشته به دیدن ویدئو و محتوای ویدئویی می پردازند.همین کار باعث شده است که آمار بازدید از محتوای ویدئویی ۲ برابر محتوای متنی یا عکس باشد. شما می توانید با ساخت ویدئو تبلیغاتی برای محصول و خدمات خود و قرار دادن لینک یا اطلاعات تماس خود در آنها ، آن را در سایت اشتراک ویدئویی منتشر کنید.

قعالیت در شبکه های اجتماعی

یکی دیگر از روشهای تبلیغات رایگان استفاده از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و غیره است.شما می توانید با عضو شدن در این شبکه ها و ساخت یک صفحه به تبلیغ کالا و خدمات خود بپردازید.شما می توانید به افراد درخواست ملحق شدن به کانالتون را بدهید یا از آنها بخواهید شما را فالو کنند.البته در شبکه های اجتماعی شما باید فعالیت خوبی داشته باشید تا بتوانید افراد را به کانال یا صفحه خود جذب کنید.

ایجاد وب سایت

داشتن یک وب سایت یک راه حل خوب برای تبلیغات و معرفی رایگان محصولات به افراد در اینترنت است.در بحث وبلاگ ها یک روش برای اینکه یک وب سایت داشته باشید را توضیح دادیم.اما امروزه که کسب و کارها به نوعی در اینترنت حضور فعال و جدی دارند ، داشتن یک وب سایت یک مزیت برای کسب و کار شما محسوب می شود. شما می توانید با یک هزینه کم و با استفاده از CMS ها – برنامه های مدیریت محتوا – یک وب سایت داشته باشید.شما می توانید در وب سایت خودتان اطلاعات محصولات و اطلاعات تماس خود را قرار دهید.

یک وب سایت علاوه بر اینکه باعث بالارفتن اعتبار کسب و کار شما می شود ، مثل یک مغازه است که ۲۴ ساعت روز ، ۷ روز هفته و ۳۶۵ روز سال باز است و افراد هر وقت وارد آن شوند می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورند.