با توجه به اهمیت طراحی دکوراسیون در منزل یا محل کار برای ایجاد فضایی آرام و در عین حال شاد برآن شدیم تا با ذکر نکاتی پیرامون مراحل طراحی دکوراسیون توسط دکوراتور مجرب و متخصص، هموطنان عزیزمان را در رسیدن به فضای ایده آل و متناسب با سلیقه خود یاری نمائید.

در این میان برای صرفه جویی اقتصادی و رعایت حال صاحبان کسب و کارها در هزینه های جاری این تغییرات بازسازی محل مورد نظر توصیه می شود. نکته حائز اهمیت در رسیدن به این امر مشورت و استفاده از دکوراتوری با تجربه که بتواند به عنوان یک مجری دکوراسیون کار کشته بهترین ایده را برای شما معرفی نماید.

 یکی از این مشاغل خاص و پر طرفدار کافه و رستوران می باشد . فضایی که بنا بر نیاز روزانه افراد مورد استقبال بسیاری قرار می گیرد. یکی از راههای جذب مشتریان زیاد ایجاد یک طراحی دکوراسیون مناسب با سلیقه روز مشتریان محترم برای رستوران ویا محل بیزینس خود می توان ذکر کرد.

برای دکور کافه و رستوران یا هر محل دیگری بهتر است که قبل از شروع کار، به یک مرکز تخصصی همانند ، گروه ۱۰۰۰ دکور ( مجری دکوراسیون ، دکور ) مراجعه کرده و با برآورد هزینه های مراحل کار طراحی و کسب ایده های تخصصی جهت تسهیل در امر بازسازی یا طراحی یک دکوراسیون زیبا و مشورت با دکوراتوری مجرب، شروع به کار نمائید.

از طرفی همگان می دانیم که در وهله اول برای پیشبرد یک پروژه ( طراحی دکوراسیون ) و رسیدن به نتیجه دلخواه خود، خلق یک استراتژی هدفمند و متناسب با میزان هزینه در نظر گرفته شده و همچنین نوع تغییرات ( کلی و جزئی ) محل مورد نظر، بسیار کارگشا و موثر خواهد بود.

اصولا یک دکوراتور متخصص بعد از ارزیابی از محل مورد نظر و برآورد هزینه ها با استفاده از خلاقیت ذاتی و تحصیلات آکادمیک مرتبط که همراه با تجربه خوبی در پروژه های اجرایی فراوان می باشد یک نقشه راه (پلن) مناسب با سلیقه مشتری و در عین حال متناسب با فضا و نوع کارایی محل مورد نظر، ارائه می دهد.

برای شناخت یک دکوراتور حرفه ای که شرایط لازم و کافی را به عنوان یک مجری دکوراسیون موفق داشته باشد می توانید به مقالات منتشر شده مرتبط با این مبحث مراجعه نمائید.

حال به این نکته می پردازیم که بعد از بررسی های اولیه توسط دکوراتور، اگر نیاز به بازسازی برای آن پروژه

( دکور کافه و رستوران ) احساس شود از لحاظ مالی و هم زمانبندی اجرایی مقرون به صرفه خواهد بود.

در تعریف لغت بازسازی (Reconstruction) به تعویض و تغییر هر چیزی در یک سازه که نیاز به عوض شدن با هدف رعایت استحکام و زیباسازی آن دارد ، گفته می شود.

اصولا برای بازسازی ۲ بخش اصلی را در نظر گرفته اند.

  • بازسازی و تعمیراتی که در بقاء ساختمان نقش اساسی ایفا می کنند. و موجب استقامت و مقاومت بالای آن بنا می گردد.
  • مرمت بخش هایی از ساختمان که در معرض دید همگان بوده و به منظور ایجاد فضای زیبا و شکیل می باشد.

با توجه به مطالب فوق الذکر که به اهمیت یک دکوراتور مجرب در طراحی یا بازسازی منزل یا محل کار مورد نظر (به عنوان نمونه دکوراسیون کافه و رستوران )پرداختیم. در انتها به ذکر نکاتی برای رسیدن به یک دکور کافه و رستوران شیک ،جذاب و امروزی خواهیم پرداخت،با ما همراه باشید.

همانطور که می دانیم علاوه برکیفیت و طعم غذای عالی و مطلوب ایجاد یک دکور کافه و رستوران شیک و جذاب هم یکی از معیارهای جذب مشتری و افزایش مراجعه کننده برای رستوران داران فر اهم می کند. در این عرصه رقابت قابل ملاحظه ای در بین صاحبان کسب و کارها دیده می شود.و هم به دنبال پیاده سازی ایده هایی خاص و متناسب با سلیقه روز مشتریان هستند.

یکی از این موارد تاثیرگذار برای رسیدن به یک دکوراسیون ایده آل، سادگی و در عین حال زیبایی آن فضا می باشد. البته باید خاطر نشان کنیم که محیط کافه یا رستوران ها باید به گونه ای طرح ریزی شود که لحظاتی شاد و و توام با آرامش را برای مشتریان فراهم نماید.

با توجه به زندگیهای پرمشغله و دغدغه های شخصی اکثرا افراد به دنبال مکانی برای ریکاوری روحی و ثبت لحظات خاطره انگیز با عزیزانشان می باشد و این امر اتفاق نخواهد افتاد مگر با علم و صلاحدید یک دکوراتور حرفه ای در طراحی دکور کافه و رستوران شیک و جذاب امروزی.

 از دیگر موارد مهم برای دکور کافه و رستوران ایده آل، ایجاد سبکی خاص، متفاوت و مختص رستوران یا کافه می باشد . در این زمینه طراحی دکوراسیون خاص، بهتر است شرایط سنی، تحصیلی، مذهبی و حتی درآمد مشتریان برای ایجاد تمایز و مزیت رقابتی با سایر مشاغل مرتبط در نظر گرفته شده و در مراحل بازسازی یا ایجاد دکور مناسب با فضای رستوران اعمال شود.

همچنین نورپردازی مناسب و هنری در پیشبرد اهداف کاری و دکوراسیون رستوران ها تاثیر شگرفی دارد .

در ادامه نگاهی اجمالی به موارد و نمونه هایی از طراحی دکورکافه و رستوران و یا بازسازی این مکانها در سراسر دنیا داشته باشید.