تمایل انسان به زیبایی از دیرباز موضوع مهم و قابل توجهی برای همگان بوده است و فقط مربوط به عصر و دوره کنونی نمی‌شود. داشتن موهایی زیبا و پر پشت در زیباتر و جوانتر نشان دادن چهره تاثیر بسزایی دارد. اما امروزه خیلی از انسان‌ها به علت مشکلات مختلفی مثل معضلات تغذیه ای، آب و هوا، بیماریها، مشکلات ژنتیکی از این موهبت محروم هستند. به نظر شما چه کاری می تواند به کمک این گونه افراد بشتابد و نوید بخش یک زیبایی دائمی برای همه افراد باشد؟ درست حدس زدید کاشت مو و بهترین روش آن در بهترین کلینیک زیبایی تهران می تواند یک جذابیت و جوانی همیشگی را به شما و اطرافیانتان هدیه دهد.

باید خاطر نشان کرد که این تنها یکی از خدمات بهترین کلینیک زیبایی در غرب تهران است که زیبایی و جوانی را به شما ارمغان می‌دهد. از دیگر خدمات این گونه مراکز علاوه بر کاشت مو می‌‍‌‌توان به مزوتراپی مو، کاشت ابرو و لیزر موهای زائد اشاره کرد که به توضیح  آنها می‌پردازیم.

کاشت مو

از کاشت مو معمولا برای بازسازی مو در نواحی که به دلیل زخم و تصادف، موهای خود را از دست داده اند. ریش و ، سبیل، مژه، ابرو استفاده می‌شود. در حال حاضر، اکثر پزشکان متخصص پوست و مو اعتقاد دارند که کاشت مو موثرترین روش درمان طاسی و بازگرداندن زیبایی به چهره فرد است زیرا این روش نتیجه کاملا طبیعی دارد و از فولیکول‌های موی خود فرد استفاده می‌شود. کاشت مو تنها منحصر به موی سر نیست بلکه از آن برای کاشت ابرو نیز استفاده می شود. البته موثر بودن نتیجه کاشت مو تا حد بسیار زیادی به تجربه پزشک بستگی دارد که کار کاشت را انجام می‌دهد. توصیه می‌کنیم که حتماً برای داشتن نتیجه موثر و جلوگیری از بروز هرگونه عارضه به بهترین پزشک کاشت مو و بهترین کلینیک کاشت مو مراجعه کنید.

هزینه کاشت مو بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد که پزشک بعد از مشاوره و معاینه شما می تواند نظر قطعی دهد و بهترین تصمیم را اتخاذ کند؛ این فاکتورها عبارتند از:

  • روشی که برای کاشت موهای شما انتخاب شده می‌شود.
  • تخصص و مهارت پزشک.
  • میزان طاسی.
  • تعداد گرافت ها و فولیکول های مورد نیاز برای کاشت.
  • امکانات کلینیکی که در آن عمل کاشت مو و ابرو انجام می‌گیرد.

هزینه کاشت مو و هزینه کاشت ابرو در بهترین کلینیک کاشت مو نسبت به کشورهای همسایه مناسب تر است و به همین دلیل بسیاری از افراد از کشورهای خارجی برای این عمل زیبایی به ایران سفر می‌کنند. البته در کلینیک زیبایی آنیل (https://anylclinic.com) که اصل کار خود را بر پایه مشتری مداری بنا نهاده‌اند، کاشت مو قسطی و کاشت ابرو قسطی را هم برای رفاه حال مراجعین محترم خود در نظر گرفته‌اند.

مزوتراپی مو

هر شخصی که دچار ریزش مو، نازکی تارهای مو و یا قصد تقویت موهایش را دارد می‌تواند تحت درمان مزوتراپی مو قرار بگیرد، اما همان‌گونه که اشاره کردیم برای کسب نتیجه کامل بهتر است ابتدا تحت نظر پزشک با انجام آزمایشات خون و تست‌های تخصصی علل ریزش مو را علت‌یابی کنید و در کنار انجام مزوتراپی مو، درمان مناسب را انجام بدهید.

برخی از محلول‌های مزوتراپی حاوی پروتئین‌های گیاهی هستند که از حبوبات مانند سویا و نخود تهیه می‌شوند، مو از پروتئینی بنام کراتین ساخته شده است و تزریق این نوع محلول‌ها باعث تقویت ریشه موها و افزایش ضخامت تارهای مو می‌گردد. بعضی از محلول‌ها نیز حاوی اسیدهای آمینه از قبیل سیستئین(Cysteine)، تائورین(Taurine) و متیونین(Methionine) است، این اسیدهای آمینه حاوی گوگرد هستند که برای سلامت موها ضروری هستد، امروزه کمبود این ۳ اسید آمینه در بدن بسیاری از افراد بویژه کسانی که با ریزش و نازکی تارهای مو مواجه هستند، دیده می‌شود. ترکیباتی که برای مزوتراپی به منظور تزریق انتخاب می‌شود در هر مرکزی متفاوت خواهد بود و مخصوص هر فردی تهیه می‌شود. زمان حصول نتیجه از این روش درمانی به علل ریزش مو و این که تا چه میزان بیماری های زمینه‌ای در کنار مزوتراپی درمان شوند، بستگی دارد. معمولاً برای مشاهده‌ی نتایج مزوتراپی برای مو، باید دو تا سه ماه صبور بود تا زمخت شدن و تقویت موها را رویت کنید و پس از آن برای حفظ نتایج درمان طبق نظر متخصص می‌توانید تزریق مزوتراپی را تکرار کنید.

لیزر موهای زائد

یکی دیگر از کارهایی که در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌گیرد و مبحث بسیار گسترده‌ای دارد، لیزر موهای زائد است که هم شامل لیزر موهای زائد آقایان است و هم بانوان.

لیزر موهای زائد این روزها به یکی از پرطرفدارترین روش‌های رفع موهای ناخواسته بدن تبدیل شده است. انجمن متخصصان پوست آمریکا اعلام کرده‌اند تمام موهای ناخواسته در اثر لیزر از بین نمی روند زیرا برخی از آنها نسبت به درمان با لیزر مقاوم هستند و برخی دیگر هم قدرت رشد مجدد پس از لیزر را دارند. برای دانستن اینکه چه دستگاه لیزر موهای زائد برای پوست ما مناسب است، حتما باید برای مشاوره به یک کلینیک لیزر موهای زائد معتبر در این زمینه مراجعه کرده و مشاوره‌های لازم در این زمینه را انجام دهیم. لیزر بر روی پوست های مختلف نتایج گوناگونی دارد و ممکن است در برخی از انواع پوست ها بهتر و زودتر نتیجه بدهد. معمولا افرادی که پوست های روشن با موهای تیره دارند، بهترین شرایط پوستی برای لیزر موهای زائد با قیمت مناسب را دارند. موهای بلوند، خاکستری، سفید و بور نمی‌توانند نور لیزر را به خوبی دریافت کنند، بنابراین شرایط پوستی برای لیزر موهای زائد را ندارند.

همچنین افرادی با پوست های تیره، کنتراست مورد نیاز جهت جذب پرتوهای لیزر با فولیکول مو را ندارند و نتیجه خوبی نیز نمی‌توانند شاهد باشند. همچنین افرادی که موهای ضخیم تری دارند، بهترین نتیجه را از لیزر موهای زائد می‌توانند بگیرند.

از نواحی محبوب برای لیزر موهای زائد آقایان می‌توان به شانه‌ها و گردن، پشت بدن کامل، گونه‌ها و خط فک، پشت بدن کامل، شکم و قفسه سینه، ناحیه تناسلی اشاره کرد. آقایان باید توجه داشته باشند که ممکن است بعد از دو تا سه جلسه اول لیزر گاهی تعداد رویش مو‌ها بیشتر هم شود. چرا که لیزر باعث می‌شود ریشه‌های موی خفته بیدار شوند و به طور کامل در جلسات بعدی از بین بروند.

پس اگر بعد از طی فرایند لیزر مو‌های زائد بدن خود متوجه شدید حجم مو‌ها کم نشده یا بیشتر شده نگران نشوید و این نشان از بی‌تأثیری آن نیست. جلسات لیزر خود را تا انتها انجام دهید و مطمئن باشید که تأثیر خوبی خواهد داشت.

همچنین برای جلوگیری از عوارض احتمالی که ممکن است برای شما به وجود آید، حتماً به مراکز معتبر رجوع کرده و فریب شیادان و کلاهبردان را نخورید. سلامت پوست شما از همه چیز مهم‌تر است و اگر حواستان نباشد به دلیل حساسیت بالایی که پوست دارد ممکن است صدمات زیادی به آن بزنید.

هایفوتراپی و هزینه هایفوتراپی

روند پیری پوست در افراد از حدود ۲۵ تا ۳۰ سالگی به بعد شروع می‌شود. روش درمانی اولتراسوند برای افراد در بازه سنی ۳۰ تا ۷۰ سال مفید و موثر است. شایان ذکر است که این روش برای شل شدگی‌های خفیف تا متوسط پوست موثر است. در حالت‌های شدید این روش نمی‌تواند نتیجه مطلوب و دلخواه بیمار را به وجود بیاید. هر چه سن بیمار پایین‌تر باشد روش هایفوتراپی نتیجه بهتری خواهد داشت.

روش هایفو در اصل سرعت پیری پوست را کاهش می‌دهد. هایفوتراپی در اکثر مواقع تنها در یک جلسه قابل انجام است. با این‌حال در افرادی که پوست آنها به دلیل قرار گرفتن مداوم و طولانی مدت در معرض آفتاب دچار آسیب شده است بایستی چند جلسه این درمان را انجام دهند.

نکته مهم : در افراد مسن که افتادگی و شل شدگی پوست در ناحیه گردن شدید است این روش چندان مناسب نیست. دلیل این مساله عدم توانایی پوست در تولید کلاژن است که با تحریک صوتی امکان پذیر نیست. این افراد بهتر است از روش‌های جراحی لیفت پوست استفاده کنند. هزینه هایفوتراپی با شدت بالا که اغلب با توجه به برخی عوامل متغیر است. مهمتر از همه تعداد قسمت‌هایی که درمان شده‌اند و بر میزان هزینه تاثیر دارند، برای مثال ناحیه بالایی صورت کم هزینه ترین ناحیه برای درمان است. اصلی ترین ناحیه برای درمان و باز کردن چشم است. قسمت پایین صورت و گردن (برای بهبود خط فک) یا گردن ، نواحی دیگری که تا حدی به درمان بیشتری نیاز دارند.

امیدواریم که با گفتن این مطالب تا حدودی توانسته باشیم در جهت آگاه سازی اقشار جامعه در زمینه زیبایی تاثیر گذار بوده باشیم.