امروز در نایت ملودی
هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!
هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!اگر از ریزش مو رنج می‌برید، برای جلوگیری از ریزش مو، به برخی از داروهای طبیعی نیاز دارید. این مقاله اطلاعاتی در مورد برخی از داروهای خانگی که می‌توانید از آن برای تحریک رشد مو استفاده کنید ارائه می دهد.
راهکارهایی ساده برای دلداری دادن به همسرآموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!
آموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!
با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟
چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!
راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!
مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!
با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!
در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!
از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!
موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شوید
با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شویدآیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟
آیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنید
در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنیدبرای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنید
برای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنیدراهکارهایی برای اینکه زنی زیبا و جذاب باشید
راهکارهایی برای اینکه زنی زیبا و جذاب باشیدداروهای گیاهی که به کمک آنها می توانید به جنگ استرس بروید
داروهای گیاهی که به کمک آنها می توانید به جنگ استرس برویداگر میوه و سبزی استفاده نکنید شرایط بدنتان چگونه می شود؟
اگر میوه و سبزی استفاده نکنید شرایط بدنتان چگونه می شود؟آیا نوشیدن آب تاثیری بر کاهش وزن دارد؟
آیا نوشیدن آب تاثیری بر کاهش وزن دارد؟برای ورزش در تابستان این نکات را در نظر داشته باشید
برای ورزش در تابستان این نکات را در نظر داشته باشید

 همسرت را حسود نکن

شما تا به حال چند بار سعی کرده اید حسادت همسرتان را نسبت به خودتان برانگیزید؟ علت آن چه بود؟ و انجام این کار چقدر توانست وضعیت رابطه شما را بهتر کند؟

مدتی پیش خانم جوانی که مادر دو پسر کوچک هم بود به دیدنم آمد و از اینکه شوهرش بد دل شده و مدام او را کنترل می کرد شکایت داشت. مشغول بررسی کم و کیف رابطه آنها بودم که او به نکته مهمی اشاره کرد “حضور شخص سوم”. جریان از این قرار بود که شوهر این خانم مدتها بود که توجهی را که همسرش توقع داشت به او نشان نمی داد و زن هم برای اینکه تلخی این بی توجهی را به او بچشاند شخص سومی را وارد زندگی شان کرده بود و طوری که شوهر به این قضیه مشکوک بشود با او تلفنی و تلگرامی ارتباط داشت. البته این شخص سوم یک خانم بود که در دوران دبیرستان با زن همکلاسی بودند و چندی پیش اتفاقی همدیگر را دیده بودند. ضمناً از نقشه ای هم که این خانم کشیده بود خبر نداشت.

 

از آن موقع به بعد، به تصور زن رفتار مرد کمی بهتر شد، برای مثال هر روز تلفنی با همسرش صحبت می کرد، زودتر به خانه می آمد، با هم به خرید می رفتند، با هم بچه ها را به پارک می بردند و… . ولی این محبت ها کم کم دردسر ساز شدند، طوری که زن حتی برای دکتر بردن بچه ها هم نمی توانست تنها از خانه بیرون برود. و حالا او مانده بود با این وضعیت چه کار کند.
عده ای از روانشناسان که به تحلیل و درک بیشتر مسائل زوجین علاقه مندند، تحقیقاتی انجام داده اند و به این نتیجه رسیده اند که امثال این خانم جوان بسیار زیادند و تقریباً همه زن و شوهرها در طی دوران زندگی مشترکشان دست کم یکبار سعی می کنند که حسادت همسرشان را برانگیزند. به این رفتار اصطلاحاً «القای حسادت» می گویند. القای حسادت، در فرهنگ های مختلف به شیوه های مختلفی انجام می شود و اغلب از وسایل ارتباطی مانند تلفن و شبکه های مجازی برای این هدف استفاده می شود.
چرا بعضی ها حسادت همسرشان را قلقلک می دهند؟ 
زن و شوهرهایی که روی حسادت همسرشان انگشت می گذارند، به دنبال به دست آوردن چیزهایی هستند که مهمترین آنها شامل این موارد می شوند:
۱٫ امنیت عاطفی: زن و شوهرهایی که هر از گاهی از خواستگارها و خاطرخواهی های قبل از ازدواجشان به هم می گویند، از جمله افرادی هستند که فکر می کنند می توانند با برانگیختن حسادت همسر، او را بیشتر به خود علاقمند کنند و در نتیجه احساس امنیت عاطفی خودشان را بیشتر کنند.
۲٫ امتحان کردن همسر: بعضی دیگر، می خواهند از این طریق میزان اهمیت و استحکام رابطه شان را بسنجند.
۳٫ قدرت و کنترل: گروهی دیگر از همسران، از القای حسادت به عنوان راهی برای نشان دادن قدرت و افزایش دادن کنترل بر همسرشان استفاده می کنند.
۴٫ تنبیه کردن همسر: مثالی که در بالا گفته شد نمونه ای از کسانی است که برای تنبیه کردن به القای حسادت می پردازند.

خیلی از اوقات، همسران ناخواسته حسادت همدیگر را تحریک می کنند

 

القای حسادت به همسر، به کجا ختم می شود؟

حسود کردن همسر، به چند دلیل عاقبت خوبی ندارد:
اول اینکه این کار نه عشق را بیشتر می کند، نه ترازوی خوبی برای سنجیدن علاقمندی همسر است، نه برای شما قدرت و کنترل می آورد و نه موجب متنبه شدن همسر می شود. تنها کاری  که می کند این است که همسرتان را حساس تر و حق به جانب تر می کند و او را بیشتر در لاک دفاعی فرو می برد.
دوم اینکه این کار، شما و همسرتان را از اصل مشکلتان منحرف می کند و باعث مزمن تر شدن آن می شود.
سوم اینکه با این کار شما در درجه اول شخصیت و عزت نفس  خودتان را زیر سؤال می برید نه رفتارهای همسرتان را.
و چهارم اینکه اگر مانند خانمی که مثال زدیم، شخصی واقعی را وارد این بازی کنید، ممکن است دردسرهای جبران ناپذیری را برای او، خودتان و همسرتان ایجاد کنید.
چگونه حسادت همسرمان را بیدار نکنیم؟
شعله ی میل به برانگیختن حسادت در همسر، هر چه زودتر خاموش بشود احتمال افزایش طول عمر و کیفیت زندگی مشترک شما هم بیشتر می شود. برای اینکه این میل را در خودتان از بین ببرید چند راهکار را امتحان کنید:
۱٫ هوای خودتان را داشته باشید. خیلی از اوقات، همسران ناخواسته حسادت همدیگر را تحریک می کنند. برای اینکه این اتفاق نیفتد لازم است که نسبت به افکار، هیجان ها و رفتارهای خود آگاهی بیشتری داشته باشید.
۲٫ مشکل اصلی را پیدا کنید. سعی کنید بفهمید چه چیزهایی باعث می شوند که به فکر القای حسادت به همسرتان بیفتید.
۳٫ حرف بزنید. مشکل را با همسرتان در میان بگذارید مثلاً به او بگویید که «من از سکوت تو در خانه ناراحتم و دوست دارم وقتی به خانه می آیی چند دقیقه ای را به حرف زدن با من اختصاص بدهی».
۴٫ برای حل مشکل، پیشقدم شوید. بعد از اینکه با مشورت همسرتان راهی برای حل مشکل پیدا کردید، اول از اصلاح خودتان شروع کنید. مثلاً وقتی همسرتان به خانه می آید، همه وقت تان را در آشپزخانه و اتاق بچه ها سپری نکنید و دقایقی کنار او بنشینید.
۵٫ اضطراب های خودتان را بشناسید. شاید اگر از شما بپرسند مشکل تان چیست مثلاً بگویید «بی توجهی همسر». اما کاری که لازم است شما بکنید این است که ببینید چه چیزی باعث شده است که این مسئله آنقدر برای شما عذاب آور شود که برای آرام کردن خودتان به القای حسادت در همسرتان روی بیاورید. برای مثال آیا اضطراب از دست دادن او، شما را به این رفتار می کشاند.
۶٫ صداقت را در آغوش بگیرید. تظاهر کردن به هر نیتی هم که باشد، رفتار مثمر ثمری نیست. به خصوص در مورد چیزهایی که شخصیت افراد را زیر سؤال می برند. اگر مشکلی هست، آن را بپذیرید و صادقانه با همسرتان در میان بگذارید.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت