امروز در نایت ملودی
در رابطه با تامین آب بدن بعد از ورزش چه می دانید؟
در رابطه با تامین آب بدن بعد از ورزش چه می دانید؟همسرم فردی شکاک و بدبین است چه کنم؟
همسرم فردی شکاک و بدبین است چه کنم؟اعتماد در زندگی مشترک چه میزان نقش دارد؟
اعتماد در زندگی مشترک چه میزان نقش دارد؟به خشم درونتان چشم نگویید..!
به خشم درونتان چشم نگویید..!با خواص و فواید روغن زیره آشنا شوید..!
با خواص و فواید روغن زیره آشنا شوید..!برای شریک زندگیم چه میزان باید وقت بگذارم؟
برای شریک زندگیم چه میزان باید وقت بگذارم؟با مراقبتهای قبل و بعد از عمل جراحی آب مروارید آشنا شوید
با مراقبتهای قبل و بعد از عمل جراحی آب مروارید آشنا شویدبا اثر شگفت انگیز ماست ترش بر روی پوست آشنا شوید
با اثر شگفت انگیز ماست ترش بر روی پوست آشنا شویدنشانه های پیری را به کمک ماساژ از خود دور کنید
نشانه های پیری را به کمک ماساژ از خود دور کنید
در رابطه با رژیم عضله سازی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟بطور کامل از خواستگارتان تحقیق کنید..!
بطور کامل از خواستگارتان تحقیق کنید..!ای کارها را قبل از 30 سالگی انجام بدهید..!
ای کارها را قبل از ۳۰ سالگی انجام بدهید..!بهتر است که مکمل های ویتامینی را چه زمانی مصرف کنیم؟
بهتر است که مکمل های ویتامینی را چه زمانی مصرف کنیم؟با یک کودک دیر آموز چطور برخورد کنیم؟
با یک کودک دیر آموز چطور برخورد کنیم؟چگونه مشاجرات زن و شوهری را آسیب زدایی کنید؟
چگونه مشاجرات زن و شوهری را آسیب زدایی کنید؟راهکارهایی برای اینکه شوهرتان را مجذوب خود کنید
راهکارهایی برای اینکه شوهرتان را مجذوب خود کنیدمناسب ترین روش برای لاغری و تناسب اندام چیست؟
مناسب ترین روش برای لاغری و تناسب اندام چیست؟با ترس های شایع در ازدواج آشنا شوید..!
با ترس های شایع در ازدواج آشنا شوید..!راهکارهای طب سنتی برای درمان یبوست در کودکان
راهکارهای طب سنتی برای درمان یبوست در کودکانخوردن تخم مرغ و تخم بلدرچین چه فوایدی برای کودکان دارد؟
خوردن تخم مرغ و تخم بلدرچین چه فوایدی برای کودکان دارد؟

 همسرت را حسود نکن

شما تا به حال چند بار سعی کرده اید حسادت همسرتان را نسبت به خودتان برانگیزید؟ علت آن چه بود؟ و انجام این کار چقدر توانست وضعیت رابطه شما را بهتر کند؟

مدتی پیش خانم جوانی که مادر دو پسر کوچک هم بود به دیدنم آمد و از اینکه شوهرش بد دل شده و مدام او را کنترل می کرد شکایت داشت. مشغول بررسی کم و کیف رابطه آنها بودم که او به نکته مهمی اشاره کرد “حضور شخص سوم”. جریان از این قرار بود که شوهر این خانم مدتها بود که توجهی را که همسرش توقع داشت به او نشان نمی داد و زن هم برای اینکه تلخی این بی توجهی را به او بچشاند شخص سومی را وارد زندگی شان کرده بود و طوری که شوهر به این قضیه مشکوک بشود با او تلفنی و تلگرامی ارتباط داشت. البته این شخص سوم یک خانم بود که در دوران دبیرستان با زن همکلاسی بودند و چندی پیش اتفاقی همدیگر را دیده بودند. ضمناً از نقشه ای هم که این خانم کشیده بود خبر نداشت.

 

از آن موقع به بعد، به تصور زن رفتار مرد کمی بهتر شد، برای مثال هر روز تلفنی با همسرش صحبت می کرد، زودتر به خانه می آمد، با هم به خرید می رفتند، با هم بچه ها را به پارک می بردند و… . ولی این محبت ها کم کم دردسر ساز شدند، طوری که زن حتی برای دکتر بردن بچه ها هم نمی توانست تنها از خانه بیرون برود. و حالا او مانده بود با این وضعیت چه کار کند.
عده ای از روانشناسان که به تحلیل و درک بیشتر مسائل زوجین علاقه مندند، تحقیقاتی انجام داده اند و به این نتیجه رسیده اند که امثال این خانم جوان بسیار زیادند و تقریباً همه زن و شوهرها در طی دوران زندگی مشترکشان دست کم یکبار سعی می کنند که حسادت همسرشان را برانگیزند. به این رفتار اصطلاحاً «القای حسادت» می گویند. القای حسادت، در فرهنگ های مختلف به شیوه های مختلفی انجام می شود و اغلب از وسایل ارتباطی مانند تلفن و شبکه های مجازی برای این هدف استفاده می شود.
چرا بعضی ها حسادت همسرشان را قلقلک می دهند؟ 
زن و شوهرهایی که روی حسادت همسرشان انگشت می گذارند، به دنبال به دست آوردن چیزهایی هستند که مهمترین آنها شامل این موارد می شوند:
۱٫ امنیت عاطفی: زن و شوهرهایی که هر از گاهی از خواستگارها و خاطرخواهی های قبل از ازدواجشان به هم می گویند، از جمله افرادی هستند که فکر می کنند می توانند با برانگیختن حسادت همسر، او را بیشتر به خود علاقمند کنند و در نتیجه احساس امنیت عاطفی خودشان را بیشتر کنند.
۲٫ امتحان کردن همسر: بعضی دیگر، می خواهند از این طریق میزان اهمیت و استحکام رابطه شان را بسنجند.
۳٫ قدرت و کنترل: گروهی دیگر از همسران، از القای حسادت به عنوان راهی برای نشان دادن قدرت و افزایش دادن کنترل بر همسرشان استفاده می کنند.
۴٫ تنبیه کردن همسر: مثالی که در بالا گفته شد نمونه ای از کسانی است که برای تنبیه کردن به القای حسادت می پردازند.

خیلی از اوقات، همسران ناخواسته حسادت همدیگر را تحریک می کنند

 

القای حسادت به همسر، به کجا ختم می شود؟

حسود کردن همسر، به چند دلیل عاقبت خوبی ندارد:
اول اینکه این کار نه عشق را بیشتر می کند، نه ترازوی خوبی برای سنجیدن علاقمندی همسر است، نه برای شما قدرت و کنترل می آورد و نه موجب متنبه شدن همسر می شود. تنها کاری  که می کند این است که همسرتان را حساس تر و حق به جانب تر می کند و او را بیشتر در لاک دفاعی فرو می برد.
دوم اینکه این کار، شما و همسرتان را از اصل مشکلتان منحرف می کند و باعث مزمن تر شدن آن می شود.
سوم اینکه با این کار شما در درجه اول شخصیت و عزت نفس  خودتان را زیر سؤال می برید نه رفتارهای همسرتان را.
و چهارم اینکه اگر مانند خانمی که مثال زدیم، شخصی واقعی را وارد این بازی کنید، ممکن است دردسرهای جبران ناپذیری را برای او، خودتان و همسرتان ایجاد کنید.
چگونه حسادت همسرمان را بیدار نکنیم؟
شعله ی میل به برانگیختن حسادت در همسر، هر چه زودتر خاموش بشود احتمال افزایش طول عمر و کیفیت زندگی مشترک شما هم بیشتر می شود. برای اینکه این میل را در خودتان از بین ببرید چند راهکار را امتحان کنید:
۱٫ هوای خودتان را داشته باشید. خیلی از اوقات، همسران ناخواسته حسادت همدیگر را تحریک می کنند. برای اینکه این اتفاق نیفتد لازم است که نسبت به افکار، هیجان ها و رفتارهای خود آگاهی بیشتری داشته باشید.
۲٫ مشکل اصلی را پیدا کنید. سعی کنید بفهمید چه چیزهایی باعث می شوند که به فکر القای حسادت به همسرتان بیفتید.
۳٫ حرف بزنید. مشکل را با همسرتان در میان بگذارید مثلاً به او بگویید که «من از سکوت تو در خانه ناراحتم و دوست دارم وقتی به خانه می آیی چند دقیقه ای را به حرف زدن با من اختصاص بدهی».
۴٫ برای حل مشکل، پیشقدم شوید. بعد از اینکه با مشورت همسرتان راهی برای حل مشکل پیدا کردید، اول از اصلاح خودتان شروع کنید. مثلاً وقتی همسرتان به خانه می آید، همه وقت تان را در آشپزخانه و اتاق بچه ها سپری نکنید و دقایقی کنار او بنشینید.
۵٫ اضطراب های خودتان را بشناسید. شاید اگر از شما بپرسند مشکل تان چیست مثلاً بگویید «بی توجهی همسر». اما کاری که لازم است شما بکنید این است که ببینید چه چیزی باعث شده است که این مسئله آنقدر برای شما عذاب آور شود که برای آرام کردن خودتان به القای حسادت در همسرتان روی بیاورید. برای مثال آیا اضطراب از دست دادن او، شما را به این رفتار می کشاند.
۶٫ صداقت را در آغوش بگیرید. تظاهر کردن به هر نیتی هم که باشد، رفتار مثمر ثمری نیست. به خصوص در مورد چیزهایی که شخصیت افراد را زیر سؤال می برند. اگر مشکلی هست، آن را بپذیرید و صادقانه با همسرتان در میان بگذارید.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت