مرتبط با این مطلب

draslani

هزینه درمان ارتودنسی

دانستن این که هر یک از انواع براکت  چه هزینه ای دارند نقش بسیار مهمی در انتخاب بیمار خواهند داشت. به طور کل میانگین هزینه براکت ها در سایر کشورها میتواند بین ۳۰۰۰$ تا ۷۰۰۰$ متغیر باشد که خود بستگی به شدت مشکل دندانهای شما نوع براکت  انتخابی شما و این که براکت ها در دو فک قرار گیرند و یا تنها در یک فک قرار گیرند, دارد.

شدت مشکل

فاکتور اصلی که در میزان هزینه نهایی درمان شما اثر خواهد گذاشت شدت مشکل دندانهای شما و میزان اصلاحاتی است که برای تصحیح آنها نیاز خواهد بود. بنا بر اعلام AAO ( انجمن ارتودنتیستان آمریکا ) میانگین طول دوره درمان برای اغلب بیماران کمتر از ۲ سال خواه بود هرچند برای بیمارانی که به اصلاحات جزیی و پایه نیاز دارند این میزان کمتر و در موارد شدیدتر تا ۳ سال نیز میتواند به طول انجامد. استفاده از براکت ها در میان بزرگسالان روز به روز افزایش میابد بنابر اعلام AAO یک نفر از هر ۵ بیمار ارتودنسی جز بزرگسالان هستند. اما لازم به ذکر است اصلاح نکردن مشکلات دندانی در نوجوانی و جوانی و رها کردن آنها تا بزرگسالی میتواند منجر به پیدایش مشکلات شدید malocclusion شود که برای برطرف کردن آنها گاهی علاوه بر براکت ها نیاز به جراحی ارتوگناتیک ( ارتوسرجری ) نیز خواهد بود که خود تاثیر  زیادی بر هزینه درمان خواهد داشت. هر چه سریع تر اقدام به رفع مشکل دندانهای خود کنید احتمال نیاز به جراحی در آینده کمتر خواهد بود و هزینه نهایی درمان نیز به مراتب کمتر خواهد شد.  در عکس زیر به مواردی از این مشکلات اشاره میکنیم که تشخیص زودهنگام آنها میتواند بسیار موثر باشد.

علاوه بر این همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم و بنا بر پیشنهاد AAO کودکان باید در ۷ سالگی مورد معاینه ارتودنتیست قرار گیرند چرا که دندانهای جوان و در حال تکامل بسیار راحت تر به درمان ارتودنسی پاسخ میدهند. از اینرو هر چه درمان ارتودنسی سریعتر آغاز شود حصول نتایج سریع تر و هزینه درمان کمتر خواهد بود. اگر کودک نیاز به کشیدن یک یا تعدادی دندان داشته باشد هزینه آنها را نیز باید به مجموع هزینه ها اضافه کنید. با اینکه مراجعات مکرر به متخصص میتواند ناخوشایند باشد اما میزان همکاری کودک هم بر نتیجه نهایی درمان و هم بر میزان هزینه ها موثر خواهند بود. از این موارد میتوان به رعایت اصول بهداشت دهان و دندان و مراقبت از براکت ها در طول دوره درمان شاره کرد چرا که تعمیر و جایگزاری وسیله های ارتودنسی در صورت عدم مراقبت صحیح میتواند بر هزینه های نهایی تاثیر گذارد. پوسیدگی دندان ناشی از عدم مسواک زدن صحیح را نباید از خاطر برد.

نوع براکت

نوعی از براکت  که شما برای درمان خود انتخاب میکنید تاثیر به سزایی بر هزینه نهایی درمان شما خواهد داشت. بنا بر آمار ارایه شده هزینه درمان با براکت های فلزی معمول بین ۳۰۰۰$ تا ۷۰۰۰$ متغیر خواهد بود که البته بستگی به شدت مشکل دندانها و طول دوره درمان نیز دارد.

براکت های شفاف مانند Damon بسته به نیازهای بیمار میتوانند هزینه ای بین ۳۰۰۰$ تا ۸۰۰۰$ داشته باشند. براکت های دیمون از جمله براکت های self-ligate هستند که با حذف نیاز به ligatureها و با نیرویی کمتر موجب حرکت دندانها میشوند و از اینرو میزان آزردگی آنها تا حدی کمتر است.

Alignerهای شفاف در حدود ۵۰۰۰$ هزینه خواهند داشت هرچند در مواردی هزینه آنها تا ۸۰۰۰$ هم خواهد رسید. مشکلات ارتودنسی ساده که با تعداد کمتری از alignerها ( حدودا ۵ ست ) برطرف خواهند شد هزینه ای در حدود ۲۰۰۰$ خواهند داشت. در مورد alignerهای شفاف در آینده بیشتر توضیح خواهیم داد.

براکت های زبانی (lingual) که در سطح پشتی دندان قرار میگیرند, مخفی هستند و عموما برای هر بیمار به طور اختصاصی ساخته میشوند و قرار دادن آنها هم برای بیمار و هم برای متخصص چالش برانگیز خواهد بود. از اینرو هزینه درمان با آنها بین ۵۰۰۰$ تا ۱۳۰۰۰$ متغیر خواهد بود.

نوع براکت  میتواند در تعداد دفعات مراجعه به دندانپزشک و طول هر جلسه درمان تاثیرگذار باشد براکت های دیمون از آنجا که تنها نیاز به تعویض wire دارند زمان کمی را در هربار مراجعه به خود اختصاص میدهند این میزان در براکت های شفاف بازهم کمتر میشود.

اگر میخواهید درمان ارتودنسی را برای خود یا اطرافیان خود آغاز کنید و میخواهید میزان هزینه های آنرا ارزیابی کنید قبل از آغاز درمان در مورد طول دوره درمان و هزینه ها با متخصص خود مشورت کنید.

تاریخ: 28 نوامبر 2016
نویسنده: رضا ایرانی
برچسب ها:

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت