مرتبط با این مطلب
نایت ملودی » سرگرمی » نایت پلاس » دانستنی ها » ۷ نکته که قبل از خرید مبل راحتی باید به آن توجه داشت

unnamed

برای بسیاری از افراد خرید مبلمان منزل به دلیل مطلع نبودن از عوامل تاثیر گذار بر کیفیت یک مبل خوب، کاری سخت است. این در حالی است که خرید مبلمان به دلیل اینکه قرار است دکوراسیون منزل یا محل کار را تغییر بدهد باید مملو از نشاط باشد. با این اوصاف می توان با داشتن آگاهی لازم این امر مهم را تبدیل به یک لذت نمود. در ادامه می خوهیم به بررسی چند عامل مهم در خرید مبلمان راحتی بپردازیم. با ۲۰ دکور همراه باشید.

 عوامل مختلفی می تواند بر خرید یک کاناپه موثر باشد: مثل اینکه شما به چه صورتی می خواهید از آن استفاده کنید و یا اینکه در کدام قسمت از منزل شما مورد استفاده قرار می گیرد.

از آنجا که یک مبل خوب می تواند برای چندین سال مورد استفاده قرار گیرد,مهم است که در مورد کیفیت آن بدانیم قبل از اینکه بودجه ای برای آن تعیین کنیم.

۱ – از مبلتان در چه زمینه ای استفاده میکنید؟

مشخص کردن نوع استفاده از کاناپه می تواند به شما در انتخاب کاناپه مورد نظرتان کمک کند

بنابراین!چگونه از کاناپه استفاده میکنید ؟ آیا آن را در درجه اول برای فعالیت های روزمره مانند استراحت کردن,مطالعه,و یا تماشا کردن تلویزیون استفاده می کنید یا اینکه گاهی در یک محیط رسمی استفاده می شود.

۲ – چه کسی بیشتر از آن استفاده می کند؟

توجه به اینکه چه شخصی و با چه ویژگی هایی از آن استفاده می کند بسیار مهم است. برای مثال استفاده از صندلی هایی با نشیمن عمیق ( یعنی از قسمت باسن تا زانو کاملا روی کاناپه قرار گیرد و زانو از کاناپه بیرون نزند) برای افراد بلند قد مناسب است و یا برای کسانی که زانو درد دارند صندلی های کم عمق که تکیه گاهشان محکم باشد بهتر است تا به راحتی از حالت نشسته به حالت ایستاده در بیاید.

کاناپه ای که برای استراحت کردن مورد استفاده قرار می گیرد می تواند عمیق و به همراه بالش نرم باشد.

مبل های لاوسون که دسته هایی به نسبت کوتاهتری دارند می تواند هم به عنوان مبل رسمی و هم به عنوان مبل غیر رسمی استفاده کرد که از این بابت می تواند یک انتخاب مناسب باشد.

یک مبل پشت شتری (به شکل منحنی) ,صندلی های کم عمق و تکیه گاه محکم ,برای یک محیط رسمی بهتر است.

۳ – اندازه مبل

اندازه اطاقتان یک راهنمای بسیار خوب برای اندازه کاناپه می باشد.

اندازه کاناپه نباید در جریان رفت و آمد در اطاق اختلال ایجاد کند.

اندازه گرفتن تمامی اطاق الزامی است (به خصوص قبل از خرید کاناپه)

شما می توانید در یک فضای کوچک از یک مبل که تکیه گاهش محکم است استفاده کنید اما ممکن است در مقطعی هم همان مبل در فضای بزرگتر مورد استفاده قرار گیرد.

۴ – پارچه مبل را چگونه انتخاب کنیم؟

برای اینکه یک کاناپه زیبایی خود را از دست ندهد و طول عمر بیشتری داشته باشد توجه به اینکه  چه نوع پارچه ای در تولید آن به کار رفته بسیار مهم است. از همین رو استفاده از پارچه هایی با ماندگاری بالا بسیار حائز اهمیت است.

توجه داشته باشید که از پارچه هایی از جنس حریر در نواحی ای استفاده شده باشد که کمتر در معرض استفاده باشد و در مناطقی که بیشتر در معرض استفاده است از پارچه های میکروفیبر که هم جذاب ترند و هم به راحتی پاک می شوند، به کار گرفته شده باشد.

پارچه های دارای طرح در استفاده طولانی مدت پارگی و ساییدگی را کمتر از پارچه های صاف نشان می دهد.

استفاده از پارچه های چرم یک گزینه مناسب برای طول عمر زیاد است؛ ولی تنوع رنگ چرم نسبت به پارچه کمتر است.

۵ – انتخاب رنگ کاناپه و الگوی پارچه

برای انتخاب رنگ کاناپه یا الگو پارچه همیشه باید در نظر بگیریم که چه رنگ ها و الگو هایی درطراحی  اطاقتان به کار گرفته شده است.

غالبا رنگ های خنثی در اتاق های کوچک بیشترین کاربرد را دارد اما شما می توانید مبل خود را با استفاده از کوسن و پارچه هایی که رنگ های متنوع تری دارند پوشش دهید.

پارچه های طرح دار در نواحی ای که استفاده زیادی از آن می شود مناسب تر است زیرا می تواند لکه های جزئی را پنهان کند.

در مکان های خیلی رسمی از الگوهایی که خطوط ساده ای دارند استفاده کنید.

۶ – یک کاناپه با کیفیت را چگونه پیدا کنیم؟

کیفیت واقعی در چگونگی ساخت زیر کار کاناپه مشخص می شود.

معمولا وزن زیاد یک از ویژگی های یک کاناپه با کیفیت است زیرا به کارگیری قاب محکم باعث وزن بیشتر می شود.

بهتر است که پایه ها قسمتی از قاب زیرکار باشد نه اینکه به صورت جداگانه به قاب متصل شده باشد.

کوسن ها و تشکی که روی آن می نشینیم باید بعد از استفادده شکل ظاهری خود را حفظ کند و دچار گودی نشود. یک فوم با دوام بالا و محکم موجب می شود که در استفاده بلند مدت مشکلی برای کوسن ها و فوم ها به وجود نیاید.

در هنگام نشستن روی کاناپه نباید قاب زیرتان را احساس کنید.

هنگام تکیه دادن نباید در پشتتان قسمت توخالی را حس کنید زیرا این بیانگر طراحی نامناسب محصول است.

مبلمان فضای درونی یا بیرونی؟

در نظر گرفتن اینکه محصول را در فضای باز استفاده می کنیم با فضای درونی بسیار مهم است.

اگر از مبلتان می خواهید در فضای باز مانند ویلا و … استفاده کنید به خاطر در معرض نور آفتاب و باد و باران قرار گرفتن و  باید جنس اسکلت کار ضد زنگ باشد.

رویه کار به نحوی باشد که هم در مقابل رطوبت و نور آفتاب مقاوم باشد و هم به راحتی تمیز شود.

وزن این محصولات به موجب جابجایی های زیاد بهتر است کم باشد.

۷ – هزینه کاناپه

هزینه ای که بابت خرید مبل راحتی می پردازید بستگی به بوجه شما دارد. مثلا اگر بودجه ای که برای خرید مبلمان در نظرگرفته اید کم است شما می توانید از مکان ها و بازار مبل هایی که ترجیحا مبلمان ها را با قیمت پایین تری ارائه می کنند اقدام به خرید نمائید و یا از گالری دار هایی که فروش ویژه گذاشته اند خریدتان را انجام دهید.

در انتخاب خود دقت کنید زیرا یک کاناپه خوب می تواند ۱۰تا۱۵سال برایتان کار کند.

سایر راهنمای خرید محصولات:

راهنمای خرید سرویس خواب

راهنمای خرید مبلمان اداری

راهنمای خرید دکور

تاریخ: 24 اکتبر 2016
نویسنده: رضا ایرانی
دسته بندی: دانستنی ها
برچسب ها:

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت