مرتبط با این مطلب
نایت ملودی » اخبار » جامعه » ارائه VPN قانونی از هفته آتی در سطح کشور

وی پی ان

دبیر شورای عالی فضای مجازی از ارائه VPN قانونی از هفته آتی در سطح کشور خبر داد. مهدی اخوان از ارائه VPN قانونی در هفته آتی خبر داد و اظهار داشت: سرویس vpn در نقاط مختلف جهان برای کاربردهای اختصاصی از جمله استفاده نهادهای مالی مانند بانک‌ها در حال ارائه است.

وی با بیان اینکه در کشور ما از vpn به عنوان ابزاری برای فیلترینگ استفاده می‌شود، تصریح کرد: استفاده از vpn در ایران ناصحیح بوده و اگر انتقادی به وضعیت فیلترینگ وجود دارد، روش منطقی برای استفاده از آن این است که ایرادات موجود بر سامانه فیلترینگ برطرف شود.

اخوان ادامه داد: سامانه فیلترینگ کشور از هفته آتی برای ارائه خدمات قانونی VPN ضمن معرفی یک پورتال برای متقاضیان به صورت همزمان مورد عرضه مجدد واقع می‎شود تا به نوعی شاهد هوشمندسازی فیلترینگ باشیم که خطاهای موجود در این زمینه به حداقل رسیده و با فیلترینگ سایت‌هایی که بدون داشتن محتوای مجرمانه و فقط به دلیل نقص‌هایی در پیاده‌سازی فیلترینگ کشور دیده می‌شود، مواجه نشویم.

دبیر شورای عال مجازی خاطرنشان کرد: ثبت‌نام VPN قانونی در مراحل مختلف صورت می‌گیرد که در مرحله اول شخصیت‌های حقوقی و نهادهای مالی که VPN جزو ضروریات فعالیت آن‌هاست، ثبت‌نام کرده و سپس شخصیت‌های حقیقی می‌توانند پس از طی کردن مراحل مربوط نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در رابطه با روند خدمات تلویزیون تعاملی اظهار داشت: خدمات تلویزیون تعاملی که از بستر اینترنت استفاده می‌کند و قابلیت افزایش بسیار زیاد تعداد کانال‌ها و ارائه خدمات ویدئو درخواستی و مانند آن را دارد طی ۶ ماه آتی در کشور به صورت محدود به بهره‌برداری رسیده و به تدریج این شبکه در کل کشور توسعه پیدا می‌کند.

اخوان با تاکید بر مصوبه اخیر شورای عالی فضای مجازی تصریح کرد: براساس این مصوبه هزینه‌های میزبانی سایت‌ها در داخل کشور کاهش پیدا می‌کند چرا که در حال حاضر هزینه میزبانی یک سایت در خارج از کشور ارزان‌تر از داخل بوده و این مهم انگیزه‌ای برای اشخاصی که قادر به ارائه سرویس هستند شده است تا میزبانی سایت‌ها را در خارج از کشور انجام دهند و این در حالی است که با تصویب این مصوبه از هفته آتی در ایام دهه فجر هزینه میزبانی در کشور به زیر قیمت جهانی کاهش پیدا می‌کند.

تاریخ: 01 فوریه 2013
نویسنده: رضا ایرانی
دسته بندی: جامعه

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت