نایت ملودی » اخبار » سیاست » نشست کارشناسی ایران و ۱+۵ آغاز شد!

نشست گروه5+1

نشست کارشناسی هیات‌های فنی، حقوقی و سیاسی ایران و ۱+۵ صبح امروز(دوشنبه) به وقت محلی در استانبول آغاز شد.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌یی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، براساس توافق ایران و ۱+۵ در مذاکرات “آلماتی یک” قرار شد هیات‌های کارشناسی دو طرف امروز دوشنبه (۲۸ اسفند) در استانبول بر سر جزییات بسته پیشنهادی ۱+۵ گفت‌وگو کنند.

براساس بسته پیشنهادی ۱+۵ که جزییاتی از آن در رسانه‌های ایران و غربی منتشر شده است، ۱+۵ در ازای تعلیق غنی‌سازی ۲۰ درصد، کاهش فعالیت در سایت فوردو و تبدیل مازاد اورانیوم ۲۰ درصد تولید شده به ۳٫۵ درصد و یا تبدیل آن به پودر،‌ تحریم طلا، پتروشیمی و بخشی از تحریم‌های بانکی علیه ایران را برخواهد داشت.

مقامات جمهوری اسلامی ایران اعلام کردند گام‌های دو طرف باید متوازن باشد و نشست کارشناسی برای متوازن‌سازی گام‌ها خواهد بود.

به گزارش ایسنا، رهبر انقلاب ایران در سخنانی پس از مذاکرات “آلماتی ۱” اظهار کردند که “در مذاکرات آلماتی غربی‌ها کار مهمی انجام ندادند که از آن تعبیر به دادن امتیاز شود، بلکه آن‌ها فقط به بخشی از حقوق ملت ایران، اعتراف کوچکی کردند. برای سنجش صداقت غربی‌ها در نشست اخیر با ایران، باید منتظر اجلاس بعدی بود.”

شایان ذکر است به احتمال قوی گفت‌وگوهای هیات‌های کارشناسی در استانبول دو روزه خواهد بود.

این گفت‌وگوها در سکوت خبری و پشت درهای بسته انجام می‌شود.

ایران و ۱+۵ همچنین در آلماتی یک توافق کردند مذاکرات بعدی ۱۶ و ۱۷ فروردین‌ماه ۱۳۹۲ مجددا در آلماتی برگزار کنند.

در عین حال نشست کارشناسی برای موفقیت‌آمیز بودن و رسیدن دو طرف به توافق جامع، تعیین‌کننده خواهد بود.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت