مرتبط با این مطلب
نایت ملودی » خانواده » آموزش ساخت تخته یادداشت برای دانش آموزان

همانطور که در حال برنامه ریزی این روزها هستید آیا به این فکر کرده اید که به فرزندتان هم نظم دهی در کارها را بیاموزید؟! این کار حتما به او کمک خواهد کرد تا بتواند در انجام تکالیف مدرسه و کارهای روزانه اش نظم را رعایت کرده و به موقع به همه آنها رسیدگی کند.

 

  آموزش ساخت تخته یادداشت برای دانش آموزان

با کمک فرزندانتان تخته یادداشت زیبایی بسازید
برای این موضوع پیش از هر چیز او نیاز دارد تا لیستی از کارهایش تهیه کند. ما در این مطلب به شما آموزش می دهیم تا تخته یادداشتی بسازید و با آن فرزندتان را به طبقه بندی و نظم دهی در کارها علاقمند کنید. این دست ساز زیبا را به دیوار اتاقش متصل کنید. بنابراین هر بار دیدن آن، به او یادآوری خواهید کرد که دیگر تابستان و فصل تفریحات تمام شده و باید مسئولیت پذیر باشد. مراحل ساخت این تخته یادداشت نیز می تواند سرگرمی خوبی برای فرزندتان باشد، پس با کمک یکدیگر آن را بسازید.
وسایل مورد نیاز :
سینی شیرینی پزی
اسپری رنگ سفید
چسب برق
رنگ تخته سیاه
قلم مو
گچ برای تخته سیاه
کش های لاستیکی بزرگ
استیکرهای کاغذی و یا دفترچه یادداشت
انواع مختلف مگنت (آهن ربا)

 

  آموزش ساخت تخته یادداشت برای دانش آموزان

یک سینی کوچک شیرینی پزی فلزی را آماده کنید و زیر آن کارتون قرار بدهید
قبل از هر چیزی یک روزنامه، کارتون و یا هر روکشی که بتواند از کثیف شدن محلی که در آن کار می کنید جلوگیری کند، استفاده کنید. یک سینی کوچک شیرینی پزی فلزی را آماده کنید. این سینی از آن جهت باید فلزی باشد که بتوانیم بر روی آن از مگنت ها به راحتی استفاده کنیم.

  آموزش ساخت تخته یادداشت برای دانش آموزان

 با اسپری سفید به صورت یکنواخت همه سطح سینی را رنگ آمیزی کنید
اسپری رنگ سفید را برداشته و شروع به رنگ آمیزی سینی فلزی کنید. سعی کنید به شکلی این کار را انجام دهید که رنگ به صورت یکنواخت همه سطح سینی را بپوشاند.

 

  آموزش ساخت تخته یادداشت برای دانش آموزان

پس از خشک شدن رنگ با چسباندن چسب به شکل مورد نظر سینی را آماده رنگ کردن دوباره کنید
پس از اینکه سینی به صورت کامل خشک شد کار را ادامه دهید. با چسباندن نوار چسب برق به شکل مورد علاقه تان سینی را آماده مرحله بعد رنگ آمیزی بکنید. در حقیقت شما با این کار مرزی را تعیین می کنید که دو رنگ را از هم جدا می کند.

  آموزش ساخت تخته یادداشت برای دانش آموزان

به کمک قلم مو، رنگ تخته سیاه را در محدوده ای که از قبل تعیین کرده اید رنگ بزنید
به کمک قلم مو، رنگ تخته سیاه را در محدوده ای که از قبل تعیین کرده اید به سطح سینی اضافه کنید. این کار را در چند مرحله انجام دهید و تا جایی ادامه بدهید که کل آن سطح را پوشش دهد.

  آموزش ساخت تخته یادداشت برای دانش آموزان

بخشی از تخته را به تخته سیاه اختصاص داده ایم تا با گچ روی آن بنویسیم
حالا شما بخشی از سطح تخته یادداشت را به تخته سیاه اختصاص داده اید و با این کار به فرزندتان اجازه می دهید تا با گچ روی آن یاداشت بنویسد. این کار حس خوبی را به او منتقل خواهد کرد.

 

  آموزش ساخت تخته یادداشت برای دانش آموزان

کش های لاستیکی را در ابعاد متفاوت با اندازه سینی تهیه کنید برای نگهداشتن دفترچه و مداد و…
کش های لاستیکی را در ابعاد بزرگ و متناسب با اندازه سینی تهیه کنید. آنها را در قسمت بالای تخته قرار دهید. این کش ها به شما کمک می کنند تا بتوانید. مداد ، خودکار و یا دفترچه یادداشت را روی آن ثابت نگهدارید.

  آموزش ساخت تخته یادداشت برای دانش آموزان

اگر دفترچه یادداشت شما چسب ندارد برای اتصال آن از چسب های دو طرفه استفاده کنید
استیکرهای کاغذی و دفترچه یادداشت های کوچک را در گوشه ای مناسب بر روی سینی بچسبانید. اگر دفترچه یادداشت شما مانند استیکرها چسب ندارد برای اتصال آن از چسب های دو طرفه استفاده کنید.

 

  آموزش ساخت تخته یادداشت برای دانش آموزان

می توانید از مگنت ها و هرچیزی که مورد علاقه دانش آموزان است استفاده کنید
حالا دیگر نوبت مگنت هاست. بهتر است که این مگنت ها را به سلیقه فرزندتان تهیه کنید. شما به راحتی می توانید از انواع آنها استفاده کنید. گیره های عکس ها، حروف و هر چیزی که مورد علاقه این دانش آموز است می تواند گزینه مناسبی باشد.

  آموزش ساخت تخته یادداشت برای دانش آموزان

تخته یادداشت شما حالا آماده است آن را روی دیوار اتاق کودک خود متصل کنید
تخته یادداشت شما حالا آماده است. آن را در جایی مناسب و در معرض دید به روی دیوار اتاق کودک خود متصل کنید. به او آموزش دهید که چگونه از آن استفاده کند و حتی می توانید قسمتی از کار را بر عهده خودش بگذارید و از او بخواهید که ایده ای تازه برای استفاده از آن ارائه دهد. این کار باعث می شود که فرزندتان ذهنی خلاق داشته باشد.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
22 آگوست 2016 :: ساعت 11:02
تور کیش

ممنون
جاب و خلاقانه بود.

نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت