مرتبط با این مطلب
نایت ملودی » سرگرمی » نایت پلاس » دانستنی ها » نحوه آماده سازی منزل برای شروع مدرسه

نحوه آماده سازی منزل برای شروع مدرسه

اگر در خانه فرزندی دارید که به مدرسه می رود، این روزها، روزهای شلوغ و مهمی برای شما به حساب می آید. با تمام شدن تابستان و نزدیک شدن به روزهای شروع مدرسه، دغدغه ی والدین نیز برای آماده سازی فرزندان و شرایط منزل آغاز می شود. شاید مهم ترین دغدغه حفظ نظم و آرامش منزل در این روزها باشد.

برای برقراری نظم در کل منزل تان، باید یک لیست از کارهایی که باید انجام دهید را تهیه کنید

نحوه آماده سازی منزل برای شروع مدرسه

اگر می خواهید نظم را در کل منزل تان برقرار سازید، باید یک لیست از کارهایی که باید انجام دهید تهیه کنید. اکنون بیایید به چیزهایی که در روزهای مدرسه با آن ها سر و کار داریم بپردازیم:

کت ها، کوله پشتی ها و کیسه های ناهار
کفش ها یا چکمه ها، دستکش ها و کلاه ها (برای روزهای سرد)
دفتر ها و کتاب ها
مکانی برای انجام تکالیف کودکان

نحوه آماده سازی منزل برای شروع مدرسه

شاید در نگاه اول زیاد به نظر برسد، اما اگر آنها را تقسیم بندی کنید، برای رفت و آمد آسان فرزندتان و آسایش خودتان کار چندانی لازم نیست انجام دهید.

وجود یک فضای تقسیم یا ارتباطی دوست داشتنی و مناسب در خانه شما

نحوه آماده سازی منزل برای شروع مدرسه

شاید یک فضای تقسیم یا ارتباطی دوست داشتنی و مناسب، بهترین پاسخ به دغدغه های شما در مورد وسایل فرزندان تان باشد. ممکن است همه ی خانه ها این فضا را نداشته باشند، اما این نباید معجزه نظم در زندگی شما را خدشه دار کند.

در یک فضای تقسیم بزرگ می توانید روی دیوار کنار درب ورودی برای آویزان کردن کوله پشتی استفاده کنید

در اینجا یک فضای تقسیم بزرگ را می بینید که با وجود کمد های دیواری که در دو طرف آن تعبیه شده، دیوار کنار درب ورودی برای آویزان کردن کوله پشتی ها استفاده شده است.

به کودکان خود آموزش های لازم را بدهید

نحوه آماده سازی منزل برای شروع مدرسه

فضا را هر گونه طراحی می کنید، مهم ترین چیز این است به کودکان خود آموزش دهید که:

کت و کوله پشتی خود را آویزان کنند.
کیسه های ناهار خود را خالی کنند.
کفش ها و دفتر و کتاب شان را در جای خود قرار دهند.
تکالیف شان را زود انجام دهند.

وظیفه ی شما این است که برای همه ی این ها مکانی مناسب بیابید.

نحوه آماده سازی منزل برای شروع مدرسه

پشت درب ها مکانی مناسب برای آویزان کردن کیف و لباس است

مثلا پشت درب ها مکانی مناسب برای آویزان کردن کیف و لباس است. هرچند ممکن است شما در منزل تان فضاهای دیگری نیز بدین منظور کشف کنید.

نحوه آماده سازی منزل برای شروع مدرسه

قلاب ها در ارتفاعی نصب شوند که برای فرزندان کوچک تر قابل دسترسی باشند

بسیار مهم است قلاب ها در ارتفاعی نصب شوند که برای فرزندان کوچک تر قابل دسترسی باشند. در اینجا گوشه ای در آشپزخانه به صورت تو کار با قلاب هایی برای کت، کوله پشتی و سبد ها تعبیه شده است. با وجودی که از درب ورودی دور است اما به هر حال در نظم بخشی منزل شما بسیار مؤثر است.

نحوه آماده سازی منزل برای شروع مدرسه

مکان های مناسب برای هر وسیله را تهیه کنید

به این مکان چند منظوره دقت کنید: قلاب هایی برای کوله پشتی ها، پوشه هایی برای کاغذ ها و ورقه ها و یک تقویم بزرگ.

نحوه آماده سازی منزل برای شروع مدرسه

با کارهای ساده می توانید به کاغذها و مدارک و برنامه هایتان نظم دهید

گاهی به سادگی با نصب دو پوشه و یک تقویم بر دیوار مانند آنچه در تصویر می بینید، می توانید به کاغذها و مدارک و برنامه های تان نظم دهید. به خاطر داشته باشید عملکرد بر شکل و زیبایی اولویت دارد. پوشه های زیبا خوب اند اما محلی امن برای کاغذها در اولویت قرار دارد.

نحوه آماده سازی منزل برای شروع مدرسه

برنامه های هفتگی فرزندان تان را در تقویم های دیواری ثبت کنید

استفاده از تقویم های دیواری که می توانید برنامه های هفتگی فرزندان تان را در آنها ثبت کنید و استیکرهای یادداشت، به نظم فکری شما و انجام به موقع کارهایتان بسیار کمک می کند. ضمنا گاهی در خانه تخته سیاه هم لازم می شود!

نحوه آماده سازی منزل برای شروع مدرسه

پشت درب ها مکانی مناسب برای آویزان کردن کیف و لباس است

زیر محلی که قلاب ها را نصب کرده اید، سبدها یا جعبه هایی قرار دهید و هر یک از آنها را به هر نفر اختصاص دهید. حتی می توانید زیر قلاب ها صندلی یا چهارپایه ای قرار دهید و روی آن یک سبد بگذارید. فرزند تان هنگام بازگشت از مدرسه، کت و کلاهش را به قلاب آویزان می کند، کفشش را زیر صندلی می گذارد و کوله پشتی و وسایل دیگرش را در سبد می گذارد. این بهترین راه حل برای کودکان بی نظم است.

نحوه آماده سازی منزل برای شروع مدرسه

قلاب ها در ارتفاعی نصب شوند که برای فرزندان کوچک تر قابل دسترسی باشند

ناهار و تغذیه ی کودکان را فراموش نکنید. ظروف و وسایل مخصوص آنها باید بعد از بازگشت کودک از مدرسه تخلیه شوند و در جایی مناسب قرار داده شوند.

نحوه آماده سازی منزل برای شروع مدرسه

مکانی برای انجام تکالیف فرزندانتان فراهم کنید

در نهایت فرزندان به مکانی برای انجام تکالیف شان نیاز دارند. به این بیندیشید که بهترین مکان برای مطالعه و انجام تکالیف فرزند تان کجا می تواند باشد. روی میز آشپزخانه؟ کف نشیمن؟ یک گوشه ی دنج؟ اگر بیش از یک فرزند دارید، می توانند در یک مکان با هم تکالیف شان را انجام دهند؟ با فرزند تان تصمیم بگیرید کجا برای انجام تکالیفش مناسب تر است؟

اکنون که چند روز بیشتر به شروع مدارس نمانده، آماده سازی های لازم را انجام دهید و روزهای پایانی تابستان را با خیال راحت سپری کنید و از اندک تعطیلات باقی مانده لذت ببرید. اگر قصد دارید در دکوراسیون داخلی منزل تان کمد یا طبقه بندی هایی برای قرارگیری وسایل فرزندان تان فراهم کنید.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
16 سپتامبر 2015 :: ساعت 13:52
خانه پاورپوینت

عالی بود متشکرم

نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت