نایت ملودی » ورزش » سایر ورزش ها » افزایش انرژی در میانسالان با حرکات ورزشی

افزایش انرژی در میانسالان با حرکات ورزشی

افزایش انرژی در میانسالان با حرکات ورزشی

ممکن است در سال های میانسالی احساس کنید کم توان شده اید و انرژی همیشگی را ندارید. شما می توانید با انجام چند حرکت ورزشی، توان بدنی و قدرت تان را افزایش دهید.

با تمرینات تای چی، قدرت و توان خود را بالا ببرید
هزاران سال است که از این تمرین ساده برای افزایش انرژی استفاده می شود زیرا ذهن را آرام می کند. تای چی ایمنی بدن را بهبود می بخشد، فشار خون را کاهش می دهد و برای سلامت قلب مفید است.
نتایج پژوهش ها نشان می دهد که افرادی که به مدت ۱۵ دقیقه دو بار در هفته تمرین تای چی انجام می دهند، انرژی و آرامش روانی بیشتری دارند و حتی سردرد های مزمن ناشی از فشار عصبی آن ها هم کمتر می شود. این تمرین تنها چند دقیقه طول می کشد اما آرامش و انرژی حاصل از آن تا ساعت ها باقی خواهد ماند.

تمرینات تای چی در یک نگاه
* این تمرینات آرام را هر روز انجام دهید.
* حالت های آن را به ترتیب، آهسته و یکی پس از دیگری انجام دهید.
* برای شروع روی یک نقطه تمرکز کنید تا بدانید که بدن شما در چه جایی باید باشد.
* همه ی حالت ها را به طور کامل انجام دهید، سپس تمرینات را با دست ها و پاهای مخالف تکرار کنید.

حرکات تای چی برای افزایش قدرت بدنی

افزایش انرژی در میانسالان با حرکات ورزشی
• جدا کردن یال اسب

حرکات تای چی برای افزایش انرژی و قدرت بدنی

A- این تمرین نیز برای افزایش انرژی و توان بدنی مفید است. دست ها را دور یک توپ خیالی روبروی سینه بگذارید؛ دست راست بالا، کف دست به سمت پایین و دست چپ پایین و کف دست به سمت بالا باشد.
B- بدن را ۹۰ درجه به چپ بچرخانید و با پای چپ یک قدم به سمت جلو بردارید و وارد حالت لانچ شوید. پای راست همچنان به سمت جلو قرار داشته باشد.
C- همزمان با پایین آوردن بدن و انجام حرکت لانچ، دست چپ را جلو و تا ارتفاع شانه بالا بیاورید (کف دست به سمت بالا) و همزمان، دست راست را عقب و تا ارتفاع کمر پایین بیاورید (کف دست به سمت پایین).

افزایش انرژی در میانسالان با حرکات ورزشی
• باز کردن در

حرکات تای چی برای افزایش انرژی و قدرت بدنی

بایستید، پاها را کنار هم و دست ها را کنار بدن نگه دارید. به آرامی با پای چپ قدمی به پهلو بردارید تا پاها به اندازه ی عرض شانه ها باز شوند.
A- هر دو دست را به آرامی تا ارتفاع سینه بالا بیاورید.
B- در حالی که کف دست ها رو به پایین هستند، آرنج ها را کمی خم کنید و دست ها را به آرامی تا کنار کمر پایین بیاورید و همزمان، زانوها را خم کنید. بدن باید ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر پایین بیاید.

افزایش انرژی در میانسالان با حرکات ورزشی
• خروس ایستاده روی یک پا

حرکات تای چی برای افزایش انرژی و قدرت بدنی

A- در حالی که دست چپ همچنان بالا است و دست راست خم شده است، پای چپ را صاف کنید و زانو را نرم نگه دارید.
B- زانوی راست را به آرامی تا ارتفاع کمر بالا بیاورید، دست چپ را تا کنار پهلو پایین بیاورید و کف دست را به سمت پایین بچرخانید، همزمان دست راست را بالا بیاورید و کف دست را صاف و به سمت چپ قرار دهید.

افزایش انرژی در میانسالان با حرکات ورزشی
• بستن در

حرکات تای چی برای افزایش انرژی و قدرت بدنی

A- پای چپ را پایین بیاورید و وزن بدن را روی آن بیندازید.
B- با پای راست یک قدم به عقب بردارید و بدن را به راست بچرخانید و همزمان دست ها را به هم نزدیک کنید و مچ ها را روی هم بگذارید (کف دست ها به سمت بالا باشند).
دست ها را روبروی صورت بالا بیاورید، آن ها را از هم جدا کنید و همزمان با صاف کردن پاها، دست ها را کنار بدن پایین بیندازید. پاها را کنار هم قرار دهید و با تعظیم کوچکی تمرین را تمام کنید.

افزایش انرژی در میانسالان با حرکات ورزشی
• بلند کردن پا و ضربه با پاشنه

حرکات تای چی برای افزایش انرژی و قدرت بدنی

A- پای راست را پایین بیاورید و همزمان دست ها را روبروی سینه روی همدیگر بگذارید.
B- وزن بدن را روی پای راست بیندازید و زانوی چپ را تا جایی بالا بیاورید که ران با زمین موازی شود. مفصل ران را باز کنید و زانوی چپ را کمی به پهلو بچرخانید.
C- دست ها را به آرامی به دو طرف باز کنید، آرنج ها را کمی خمیده نگه دارید و کف دست ها را باز کنید. پای چپ را به آرامی صاف کنید و پاشنه را به سمت جلو هل دهید طوری که انگار به چیزی ضربه می زنید.

تاریخ: 01 سپتامبر 2015
نویسنده: رضا ایرانی

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت