امروز در نایت ملودی
دانستنی هایی در رابطه با صمیمیت و نزدیکی در ازدواج
دانستنی هایی در رابطه با صمیمیت و نزدیکی در ازدواجراهکارهایی برای از بین بردن حشرات خانگی
راهکارهایی برای از بین بردن حشرات خانگیدانستنی هایی مهم در رابطه با بلوند کردن مو..!
دانستنی هایی مهم در رابطه با بلوند کردن مو..!راهکارهایی برای افزایش سلامت درون..!
راهکارهایی برای افزایش سلامت درون..!آیا بازی شطرنج از ابتلا به آلزایمر جلوگیری می کند؟
آیا بازی شطرنج از ابتلا به آلزایمر جلوگیری می کند؟هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!
هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!اگر از ریزش مو رنج می‌برید، برای جلوگیری از ریزش مو، به برخی از داروهای طبیعی نیاز دارید. این مقاله اطلاعاتی در مورد برخی از داروهای خانگی که می‌توانید از آن برای تحریک رشد مو استفاده کنید ارائه می دهد.
راهکارهایی ساده برای دلداری دادن به همسرآموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!
آموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!
با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟
چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!
راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!
مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!
با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!
در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!
از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!
موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شوید
با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شویدآیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟
آیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنید
در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنیدبرای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنید
برای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنید
نایت ملودی » خانواده » موفقیت » مدیر فروش موفق چگونه عمل می کند ؟

مدیر فروش موفق چگونه عمل می کند ؟

مدیر فروش موفق چگونه عمل می کند ؟

در ورزش، شغل مربی کمک کردن به بازیکنان برای توسعه ی نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف شان است. شغل مدیر و سرپرست فروش شباهت های زیادی به یک مربی ورزشی دارد. اگر نمایندگان فروش به خوبی از جانب مدیر و سرپرست شان آموزش دیده باشند، هیچ وقت بازنده زمین مسابقه ای فروش را ترک نمی کنند چون مربیان آنها به خوبی برای بازی آماده شان کرده اند.

یک مدیر فروش در این ارتباط می گوید: «یکی از وظایف من این است که نقش معلم را برای نیروهایم بازی کنم. معلم بودن یعنی اینکه همیشه کنار نیروهایم باشم تا تمرکز و انگیزه شان را حفظ کنند. یک مربی ورزشی فقط نمی خواهد که بهترین نتایج را بگیرد بلکه دنبال این است که مهارت های لازم را در ورزشکار کشف کند و پرورش دهد تا او بتواند در بالاترین سطح عملکردی خود فعالیت کند. در کنار آن، مربی به لحاظ فیزیکی و روانی به ورزشکار آموزش می دهد.»

به گفته ی این مدیر فروش، آنچه یک ورزشکار خوب را تبدیل به یک ورزشکار عالی می کند، یک مثلث است. در دو ضلع این مثلث، مهارت ها و شایستگی ها و شرایط فیزیکی قرار دارند که کاملا واضح و مشخص هستند اما آنچه معمولا مورد غفلت قرار می گیرد ضلع سوم این مثلث است که نماینده ی رفتارهای عملکرد- محور است یا رفتارهایی که نیازمند تسلط بر مهارت های روانی و احساسی هستند و به ورزشکار امکان می دهند که در شرایط سخت، بهترین تصمیمات را بگیرد و خودش را از فردی معمولی به یک ستاره تبدیل کند.

افراد موفق ویژگی های مشخصی دارند. آنها تمرکز خود را از دست نمی دهند، بی انگیزه نمی شوند. وقتی مانعی سرعت حرکت آنها را کاهش می دهد، نفس عمیقی می کشند و به راه خود ادامه می دهند. زمانی که شرایط بازار خوب نیست، احتمال اینکه فروشندگان تمرکز و انگیزه ی خود را از دست بدهند، خیلی زیاد می شود. در این شرایط، توانایی معلمی کردن مدیر و سرپرست فروش اهمیت دوچندانی می یابد. وظیفه ی معلم تنها آموزش دادن نیست بلکه معلم پس از آنکه آموزش را انجام داد، اطمینان حاصل می کند که دانش آموزان می توانند مطالبی را که فرا گرفته اند، مورد استفاده قرار دهند.

مدیرفروش نیز چنین وظیفه ای دارد. متاسفانه خیلی از مدیران و سرپرستان به آموزش های بدو خدمت- که معمولا ناکافی هستند- اکتفا می کنند و توجهی نمی کنند که این آموزش ها چگونه به مرحله ی اجرا می رسند و چه نتایحی برای فروشندگان دارد. این با فسلفه ی معلم بودن تفاوت های زیادی دارد. بهترین معلمان ما که بهترین خاطرات مان را با آنها داریم کسانی بودند که تا زمانی که مطمئن نمی شدند همه ی دانش آموزان مطلب را آموخته اند، گچ را از دست شان نمی انداختند. فروشندگان برای اینکه پیشرفت کنند، به چنین معلمانی نیاز دارند.

موفقیت فروشندگان قطعی نیست و از طرفی زمانی که اوضاع اقتصاد خیلی مساعد نیست، جایی برای اشتباه کردن نیست. با کشف رفتاری که به نیروهای فروش کمک می کند بهترین عملکرد خود را داشته باشند و بازخورد دادن به آنها در طول فرایند فروش، مدیر یا سرپرست می تواند به آنها کمک کند که بر ترس و تردید خود غلبه کنند.

یکی از باارزش ترین رفتار عملکرد- محور، اشتیاق برای دنبال کردن یک فرایند است. ریک پیترسون، یک مربی ورزشی قدیمی و یک مدیرفروش فعلی می گوید: «در شیکاگو سمیناری درباره روانشناسی ورزشی داستم. بعد از سمینار مایکل جردن را دیدم که به سمت من آمد و گفت رفتار «عملکرد- محور» موضوع خیلی جالبی است که او سال ها آن را به شکل غریزی انجام می داده است.»

پیترسون ادامه می دهد: «از جردن پریدم در چه لحظه ای فهمیده بود که مایکل جردن معروف خواهدشد؟ به عبارت دیگر چه وقت او فهمید که نه تنها خوب بلکه عالی می باشد؟

جردن در پاسخ به این سوال گفت: زمانی که در کالج بودم مربی بسکتبالم به نام دین اسمیت، عملکرد یک ساله ام را به من نشان داد و گفت که سال خوبی داشتی ولی عالی نبودی. او گفت که مربی اش به او توضیح داده که برای اینکه عالی باشد برای او برنامه ای دارد که سطح بسیار بالاتری از بسکتبال را هدف گرفته است.»

استعداد ذاتی به تنهایی نمی تواند به عنوان وجه تمایزبخش فروشندگان معمولی و فروشندگان عالی درنظر گرفته شود. آنچه افراد با بهترین عملکرد را از سایری جدا می کند، آماده سازی است. افرادی مانند مایکل جردن، تایگر وودز و میشائیل شوماخر که بهترین عملکرد را در رشته های خود نمایش داده اند و همچنین بهترین فروشندگان، روی خروجی کار تمرکز نمی کنند. تمرکز آنها روی فرایند است.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت