امروز در نایت ملودی
دانستنی هایی در رابطه با صمیمیت و نزدیکی در ازدواج
دانستنی هایی در رابطه با صمیمیت و نزدیکی در ازدواجراهکارهایی برای از بین بردن حشرات خانگی
راهکارهایی برای از بین بردن حشرات خانگیدانستنی هایی مهم در رابطه با بلوند کردن مو..!
دانستنی هایی مهم در رابطه با بلوند کردن مو..!راهکارهایی برای افزایش سلامت درون..!
راهکارهایی برای افزایش سلامت درون..!آیا بازی شطرنج از ابتلا به آلزایمر جلوگیری می کند؟
آیا بازی شطرنج از ابتلا به آلزایمر جلوگیری می کند؟هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!
هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!اگر از ریزش مو رنج می‌برید، برای جلوگیری از ریزش مو، به برخی از داروهای طبیعی نیاز دارید. این مقاله اطلاعاتی در مورد برخی از داروهای خانگی که می‌توانید از آن برای تحریک رشد مو استفاده کنید ارائه می دهد.
راهکارهایی ساده برای دلداری دادن به همسرآموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!
آموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!
با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟
چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!
راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!
مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!
با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!
در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!
از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!
موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شوید
با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شویدآیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟
آیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنید
در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنیدبرای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنید
برای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنید
نایت ملودی » سرگرمی » نایت پلاس » دانستنی ها » بگو چی‌دوست داری تا بگویم چی کم داری؟
بگو چی‌دوست داری تا بگویم چی کم داری؟

بگو چی‌دوست داری تا بگویم چی کم داری؟

بگو چی‌دوست داری تا بگویم چی کم داری؟
امروز چه غذایی دل‌تان می‌خواهد؟ پاسخ این سوال مشخص می‌کند بدن شما به چه چیزی نیاز دارد.

از نظر متخصصان، کمبود برخی از مواد معدنی، اسیدآمینه‌ها یا ویتامین‌ها و پروتئین‌ها می‌تواند هوس خوردن ماده‌ای خاص را در شما ایجاد کند. پس تصور نکنید که میل‌تان به خوردن چنین خوراکی‌هایی گذرا و بی‌ضرر است بلکه این هوس را به عنوان یک زنگ‌ خطر جدی بگیرید و سعی کنید کمبودی که بدن‌تان را به این حال انداخته با تغذیه مناسب برطرف کنید.

هوس نمک کرده‌اید؟

بدن‌تان سدیم کم دارد

هرچقدر هم که به نمک دوست‌ها بگویید، باز هم نمکدان را از کنار لیوان آب‌شان بر نمی‌دارند. درست است که شکل گرفتن ذائقه غذایی به شما اجازه نمی‌دهد که کمتر از میزان خاصی نمک بخورید اما از نظر متخصص هوس غذا یا خوراکی شور کردن هم می‌تواند نشانه یک کمبود در بدن‌تان باشد.

ولع مصرف غذاهای شور نشانه این است که سطح سدیم در بدن بیش از اندازه کم است و گفته می‌شود که احساس عطش بیش از اندازه بعد از انجام حرکات ورزشی یا در زمانی که بیمار هستید، به همین دلیل ایجاد می‌شود. سدیم یک ماده معدنی مهم است که به حفظ تعادل آب در بدن و تنظیم فشار خون کمک می‌کند و اگر سطح آن در بدن‌تان پایین باشد، احتمالا میل شدیدی به خوردن پفک یا پاپ‌کورن شور پیدا می‌کنید و هیچ وقت نمی‌توانید یک بشقاب برنج کم نمک را قورت دهید.

برای حل مشکل چه بخوریم؟ کرفس و هویج.

زبان بدن‌تان را بفهمید

همیشه به آزمایش‌های وقت‌گیر و پرهزینه برای فهمیدن کمبودهای بدن نیازی نیست. گاهی درد، سوزش، خارش و دیگر مشکلات بدن‌تان نقش زبان او را بازی می‌کنند و به شما می‌گویند که چه کمبود‌هایی دارد.

اگر مدام خسته هستید

آهن بدن‌تان کم است.

اگر پوست‌تان می‌خارد

روی بدن‌تان کم است.

اگر سرتان شوره می‌زند

ویتامین A بدن‌تان کم است.

اگر مدام عفونت می‌گیرید

سلنیوم بدن‌تان کم است.

اگر کمردرد و پا درد دارید

ویتامین D بدن‌تان کم است.

خشکی دور دهان و بینی‌

یعنی ویتامین B12 ‌شما کم است.

بگو چی‌دوست داری تا بگویم چی کم داری؟

بگو چی‌دوست داری تا بگویم چی کم داری؟

هوس شیرینی‌ کرده‌اید؟

بدن‌تان کروم کم دارد

اگر قند تصفیه شده و کربوهیدرات بخورید، جریان خون‌تان سریع می‌شود و میزان قند خون‌تان نامتعادل می‌شود. چاره‌ای که بدن شما برای مقابله با این افزایش سریع قند خون در نظر می‌گیرد، ترشح انسولین بیشتر است. این درحالی است که با به تعادل رساندن وضعیت سلامت بدن‌تان و دریافت به اندازه مواد مغذی، می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. طبیعی است که وقتی سراغ شیرینی‌جات می‌روید، سطح قندخون‌تان بالا می‌رود و انسولین بیشتری در بدن‌تان آزاد می‌شود اما می‌دانید کمبود چه ماده‌ای است که این نیاز را در شما ایجاد می‌کند؟

از نظر متخصصان، کسانی که سطح ماده معدنی کروم در بدن‌شان پایین است، بیشتر به خوردن شیرینی تمایل نشان می‌دهند، به همین دلیل اگر میزان کروم مورد نیاز را به بدن‌تان برسانید، کمتر هوس شیرینی می‌کنید.

یک صبحانه مفصل حاوی پروتئین+ کربوهیدرات می‌تواند حال‌تان را بهتر کند؛ مثلا می‌توانید تخم مرغ را با نان چاو‌دار بخورید.

در ساعات بعدی روز هم سراغ سبزیجات بروید. با این کار به بدن‌تان کمک می‌کنید تا سطح قند خونش را ثابت نگه‌ دارد. با چنین برنامه‌ای وقتی به ساعت چهار عصر می‌رسید دیگر آنقدر قند خون‌تان افت نمی‌کند که مجبور شوید شیرینی بخورید.

برای حل مشکل چه بخوریم؟ دل و قلوه، گوشت گاو، مرغ، هویج، سیب زمینی، کلم بروکلی، مارچوبه و تخم‌مرغ.

هوس شکلات کرده‌اید؟

بدن‌تان منیزیم کم دارد

به محض اینکه مضطرب می‌شوید و فکرتان مشغول می‌شود، سراغ شکلات می‌روید؟ اصلا شکلات کاکائویی ‌مهمان همیشگی خانه شماست؟ متخصصان بر این باورند که بدن شکلات دوست‌ها منیزیم کم دارد. منیزیم نه تنها سیستم ایمنی بدن‌تان را تقویت می‌کند و ضد التهاب به شمار می‌آید، بلکه می‌تواند با حفظ تعادل سیستم عصبی بدن‌تان و کم کردن اضطراب شما، خیال شکلات خوردن را از سرتان بیرون کند؛ این درحالی است که ادعا می‌شود بدن ۸۰ درصد آدم‌ها کمبود منیزیم دارد.

منیزیم برای استخوان‌های شما هم خوب است و بهترین راه دست پیدا کردن به آن، خوردن یک تکه شکلات تلخ ۷۰درصد است.
یک کاسه ماست کم چرب یا شیرموز در صبح، ماهی در ناهار و آووکادو در بعد از ظهر، می‌تواند هوس شکلات کاکائویی خوردن را از سرتان بیندازد. گذشته از این، نصف فنجان سویا بو داده تقریبا نیمی از منیزیم لازم در روز را فراهم می‌کند.

برای حل مشکل چه بخوریم؟ سبزی‌های تیره برگ‌دار خام یا پخته، اسفناج تازه، کلم پیچ یا برگ، چغندر، آجیل و مغزهایی مثل بادام یا دانه آفتابگردان، بذر کتان و گردو.

هوس کربوهیدرات کرده‌اید ؟

بدن‌تان تریتوفان کم دارد

اگر مدام دل‌تان نان، ماکارونی، سیب‌زمینی و اساسا هر نوع کربوهیدرات انباشته‌ای می‌خواهد، احتمالا بدن‌تان یک اسید آمینه ضروری به نام تریتوفان را کم دارد. تریتوفان اسید‌آمینه‌ای است که اعصاب شما را در دست می‌گیرد و به خلق و خوی‌تان شکل می‌دهد و گذشته از این، می‌تواند در ساخت سروتونین به بدن شما کم کند و باعث شود که خلق متعادل‌تر و آرام‌تری داشته باشید.

بالا رفتن سطح قند خون می‌تواند به رسیدن اسید آمینه به مغز کمک کند. گذشته از این، تریتوفان نقش ضروری در تنظیم چرخه خواب و بیداری بدن و حتی هضم غذا ایفا می‌کند و کمبودش می‌تواند باعث خلق پایین و اضطراب هم بشود.

اگر این اسید آمینه در بدن‌تان کم است، به جای خوردن کربوهیدرات بیشتر سطح پروتئین مصرفی‌تان را باید بالا ببرید تا ساخت آن در بدن‌تان بیشتر شود و کمتر سراغ سیب‌زمینی سرخ کرده و برنج بروید.

برای حل مشکل چه بخوریم؟ بوقلمون، تخم مرغ، موز و گردو.

هوس گوشت کرده‌اید؟

بدن تان آهن و روی کم دارد

بعضی از آدم‌ها همیشه خوردن یک غذای گوشتی مفصل را به هرغذای سبک مدرنی ترجیح می‌دهند. برای آنها هیچ چیز جای کباب کوبیده و ژیگو را نمی‌گیرد و هیچ وقت در ‌مهمانی، قبل از خوردن خورشت پرگوشت سراغ خوراک سبزیجات نمی‌روند. از نظر متخصص، بدن چنین افرادی به روی و آهن نیازمند است.

آهن نقش مهمی در بالا بردن سیستم ایمنی بدن ایفا می‌کند و به نوعی حامل اکسیژن در بدن هم تلقی می‌شود؛ به همین دلیل بدن کسانی که آهن‌شان کم است، خسته می‌شود و زود از نفس می‌افتد.

روی هم نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن ایفا می‌کند و فردی که سطح این ماده معدنی در بدنش پایین است، بیشتر مستعد ابتلا به بیماری‌های مربوط به ضعف سیستم ایمنی بدن، سرما خوردگی و آنفلوآنزا خواهد بود. روی همچنین برای تقویت موها و ناخن‌ها‌ی‌تان ضروری است و باعث می‌شود پوست سالمی داشته باشید.

برای حل مشکل چه بخوریم؟ گوشت قرمز، عدس، اسفناج، تخم کدو تنبل، پنیر و نان سبوس‌دار.

تاریخ: ۱۷ مرداد ۱۳۹۴
نویسنده: رضا ایرانی
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت