مرتبط با این مطلب
امروز در نایت ملودی
هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!
هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!اگر از ریزش مو رنج می‌برید، برای جلوگیری از ریزش مو، به برخی از داروهای طبیعی نیاز دارید. این مقاله اطلاعاتی در مورد برخی از داروهای خانگی که می‌توانید از آن برای تحریک رشد مو استفاده کنید ارائه می دهد.
راهکارهایی ساده برای دلداری دادن به همسرآموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!
آموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!
با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟
چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!
راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!
مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!
با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!
در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!
از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!
موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شوید
با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شویدآیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟
آیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنید
در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنیدبرای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنید
برای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنیدراهکارهایی برای اینکه زنی زیبا و جذاب باشید
راهکارهایی برای اینکه زنی زیبا و جذاب باشیدداروهای گیاهی که به کمک آنها می توانید به جنگ استرس بروید
داروهای گیاهی که به کمک آنها می توانید به جنگ استرس برویداگر میوه و سبزی استفاده نکنید شرایط بدنتان چگونه می شود؟
اگر میوه و سبزی استفاده نکنید شرایط بدنتان چگونه می شود؟آیا نوشیدن آب تاثیری بر کاهش وزن دارد؟
آیا نوشیدن آب تاثیری بر کاهش وزن دارد؟برای ورزش در تابستان این نکات را در نظر داشته باشید
برای ورزش در تابستان این نکات را در نظر داشته باشید
نایت ملودی » سلامت » تغذیه » از چه راهی کودک خود را به سبزی خوردن علاقه مند کنیم ؟
از چه راهی کودک خود را به سبزی خوردن علاقه مند کنیم ؟

از چه راهی کودک خود را به سبزی خوردن علاقه مند کنیم ؟

از چه راهی کودک خود را به سبزی خوردن علاقه مند کنیم ؟

کودکان و بچه ها معمولا از سبزی ها دل خوشی ندارند و تمایلی به خوردن سبزیجات خام نشان نمی دهند. با توجه به اهمیت سبزی در زندگی افراد و سلامتی بدن باید از سبزیجات در سنین پایین استفاده کرد. اگر سبزیجاتی که در بشقاب کودک است دوست ندارد، بدون هیچ عصبانیتی باید آنرا از بشقاب وی خارج کنید اما فردا همان سبزیجات را به شکلی دیگر در بشقاب وی قرار دهید، این کار را تا زمانی که کودک به خوردن آن سبزی علاقه مند شود ادامه دهید.

هیچ وقت نمی‌توان کودکان را مجبور به انجام کاری کرد اما باید آنها را به تدریج به خوردن سبزیجات علاقه‌مند کرد، این کار را باید با صبر و حوصله همراه با بازی و سرگرمی انجام داد. سبزیجات علاوه بر خواصی که دارند از سرماخوردگی و بیماری جلوگیری می‌کنند و بدن را در مقابل بیماری‌ها مقاوم می‌کنند.

از چه راهی کودک خود را به سبزی خوردن علاقه مند کنیم ؟

از چه راهی کودک خود را به سبزی خوردن علاقه مند کنیم ؟

کودکان را از زمانی که شروع به غذا خوردن می‌کنند باید به خوردن سبزیجات عادت داد، اگر تا به حال این کار را نکرده‌اید می‌توانید از همین امروز آنها را با سبزیجات آشنا کنید و در وعده‌های غذایی آنها سبزیجات اضافه کنید؛ در وحله اول ممکن است طعم سبزیجات مختلف برای آنها عجیب باشد اما به مرور علاقه مند می‌شود.

کودکان عاشق تقلید کردن از بزرگ‌ترها هستند، پس باید افراد بزرگ سال در خانه سبزیجات بخورند تا کودک با مشاهده آنها به سبزیجات علاقه‌مند شود. ذائقه کودکان را می‌توان از همان کودکی تغییر داد. مثلاً در سالاد به غیر از کاهو، خیار و گوجه فرنگی، نخود نیز اضافه کنید، شکل و اندازه نخود سبز پخته شده کودکان را به خوردن سبزیجات علاقه‌مند می‌کند.

یک سوپ خوشمزه غنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی است، می‌توانید هر روز سوپ‌های مختلف با طعم‌های مختلف برای آنها تهیه کنید، این کار باعث می‌شود کودک با طعم و مزه‌های مختلف آشنا شود.

از چه راهی کودک خود را به سبزی خوردن علاقه مند کنیم ؟

از چه راهی کودک خود را به سبزی خوردن علاقه مند کنیم ؟

کودکان را در خوردن سبزیجات تشویق کنید حتی برای خوردن سبزیجات به آنها جایزه بدهید؛ البته تشویق در تمام موارد ضروری است؛ این امر بخصوص در آغاز بسیار مهم است.

برخی سبزیجات مانند کلم بروکلی باید به قطعات کوچک‌تر خورد شوند یا در میان موادغذایی دیگر پنهان شوند یا با اضافه کردن سس رنگ آنرا تغییر دهید زیرا کودکان به سبزیجات سبز رنگ علاقه‌ای نشان نمی‌دهند. سبزیجات را همراه با موادغذایی که دوست دارند مخلوط کنید، به عنوان مثال گل کلم را با هویج له شده یا پنیر آب شده می‌توان مخلوط کرد.

شکل و ترکیب وعده غذایی بر روی کودکان اثر دارد، سعی کنید غذایی که در بشقاب کودک می‌کشید تزئینی سرگرم کننده داشته باشد. برای خرید سبزیجات کودک را همراه خود ببرید و در خرید از وی کمک بخواهید، پیاده روی به منظور خرید کردن اثر مفید بر روی کودک دارد؛ در هنگام خرید سبزیجات، آنها را با اسم سبزیجات آشنا کنید و هرکدام از سبزیجات را به نوعی سرگرم کننده به کودک معرفی کنید.

از چه راهی کودک خود را به سبزی خوردن علاقه مند کنیم ؟

از چه راهی کودک خود را به سبزی خوردن علاقه مند کنیم ؟

اگر حیاط دارید در باغچه خانه خود سبزیحات بکارید، این کار را با کودک خود انجام دهید. اگر کودک شما یکی از سبزیجات مثلاً گوجه فرنگی را دوست ندارد سعی کنید آن را بپزید یا به تکه‌های کوچک و مدل دار خورد کنید یا به آن کمی نمک بزنید.

برخی سبزیجات مانند سیب زمینی با شکلی که دارند موجب خنده کودک می‌شوند؛ برخی مانند گوجه فرنگی یا گیلاس در اندازه‌های مختلف هستند، سعی کنید سبزیجاتی که به کودکان می‌دهید کوچک‌ترین اندازه آن باشد.

اگر سبزیجاتی که در بشقاب کودک است دوست ندارد، بدون هیچ عصبانیتی باید آنرا از بشقاب وی خارج کنید اما فردا همان سبزیجات را به شکلی دیگر در بشقاب وی قرار دهید، این کار را تا زمانی که کودک به خوردن آن سبزی علاقه مند شود ادامه دهید. به کودک طرز خورد کردن برخی سبزیجات را یاد بدهید، کودک با این کار احساس می‌کند در تهیه غذا شریک بوده و این عمل باعث می‌شود به خوردن آن ماده غذایی تشویق شود.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت