امروز در نایت ملودی
مانند روزهای اول زندگی عاشقانه زندگی کنید..!
مانند روزهای اول زندگی عاشقانه زندگی کنید..!به چه دلیل قبل از عادت ماهانه صورت جوش میزند؟
به چه دلیل قبل از عادت ماهانه صورت جوش میزند؟همسرگزيني اينترنتی به ریسکش نمی ارزد..!
همسرگزینی اینترنتی به ریسکش نمی ارزد..!در استفاده از ظروف استیل این نکات را در نظر داشته باشید
در استفاده از ظروف استیل این نکات را در نظر داشته باشیداین موارد را از نامزد خود مخفی نکنید..!
این موارد را از نامزد خود مخفی نکنید..!عواملی که سبب بی خوابی و کم خوابی در افراد می شود..!
عواملی که سبب بی خوابی و کم خوابی در افراد می شود..!چگونه درد واکسن نوزادم را کاهش دهم؟
چگونه درد واکسن نوزادم را کاهش دهم؟راهکارهایی برای آموزش صبر به کودکان..!
راهکارهایی برای آموزش صبر به کودکان..!راهکارهایی برای از بین بردن ترس از فراز و فرود هواپیما
راهکارهایی برای از بین بردن ترس از فراز و فرود هواپیماانجام اپیلاسیون در دوران بارداری مجاز است؟
انجام اپیلاسیون در دوران بارداری مجاز است؟آشنایی با مراحل پاکسازی و زیباسازی پوست
آشنایی با مراحل پاکسازی و زیباسازی پوستآموزش روشهایی برای تمیز کردن و نگهداری یخچال
آموزش روشهایی برای تمیز کردن و نگهداری یخچالآشنایی با ورزشهایی که به زانوهایتان فشار وارد می کند..!
آشنایی با ورزشهایی که به زانوهایتان فشار وارد می کند..!راهکارهایی برای اینکه دست از قضاوت دیگران بردارید
راهکارهایی برای اینکه دست از قضاوت دیگران برداریدبه کمک اصول فنگ شویی در فضای منزلتان تعادل برقرار کنید
به کمک اصول فنگ شویی در فضای منزلتان تعادل برقرار کنیدمضرات دوچرخه سواری استقامتی برای سالمندان
مضرات دوچرخه سواری استقامتی برای سالمندانراهکارهای خانگی برای درمان اضطراب و استرس
راهکارهای خانگی برای درمان اضطراب و استرسآشنایی با راهکارهایی برای مقابله با انرژی های منفی
آشنایی با راهکارهایی برای مقابله با انرژی های منفیبرای کاهش نفخ شکم چه ورزشهایی انجام دهیم؟
برای کاهش نفخ شکم چه ورزشهایی انجام دهیم؟در رابطه با ناخنک چشم و علل و عوامل آن چه می دانید؟
در رابطه با ناخنک چشم و علل و عوامل آن چه می دانید؟
نایت ملودی » خانواده » تناسب و زیبایی » تناسب اندام » بهترین روش برای بهتر شدن بازده ورزشی

بهترین روش برای بهتر شدن بازده ورزشی

بهترین روش برای بهتر شدن بازده ورزشی
اگر شما از ورزش کردن خود نتیجه بهینه ای را دریافت نمی کنید باید به روش های بهینه کردن ورزش را بیاموزید. دلایل بسیاری وجود دارد که ممکن است در رسیدن شما به نتیجه تاثیرگذار باشد. موارد زیر شاید بتواند به شما در رسیدن به هدفتان کمک کند.

متابولیسم بدن خود را افزایش دهید
عادت بزرگترین دشمن سوزاندن چربی است. هرچه در یک نوع نرمش مهارت بیشتری به دست می آوریم که به طور مثال پیش از این برای سوخت و ساز بدن ما بسیار مفید بوده است، انرژی کمتری خواهیم سوزاند. برای آنکه بدنتان را تغییر بدهید، باید برنامه ورزشی خود را نیز هر از گاهی تغییر دهید. تنوع یکی از کلیدها است. تمرین با وزنه ها می تواند شکل اندامتان را تغییر دهد و ورزشهای هوازی سایز بدنی شما را کاهش خواهد داد. تحقیقات نشان داده است هر قدر شدت این تمرینات بیشتر باشد، بدن شما نه تنها در زمانی که در حال ورزش هستید کالری بیشتری را خواهد سوزاند، بلکه بعد از آن نیز بدن از فاز “پس از سوخت وساز” نیز بهره خواهد برد.

کاری را انجام دهید که دوست دارید
اگر از دویدن های طولانی بیزارید نیازی ندارد که آن را انجام دهید. آندرا دیبیلیس بنیانگزار متد Nyla معتقد است که هرچقدر ورزش شما لذت بخش تر باشد، استرس کمتری خواهید داشت. استرس می تواند تاثیر منفی بر روی بدن شما داشته باشد و میزان کلسترول بدن شما را افزایش دهد که این مسئله باعث می شود که وزنمان ثابت باقی بماند و نتوانیم به وزن دلخواه برسیم. او همچنین پیشنهاد می کند تا جای ممکن مصرف قند، الکل و کربوهیدراتهای بد را کاهش دهیم و غذاهای طبیعی بخوریم.

ژن خود را بشناسید
بهتر است کمی عمیق تر- تا سطوح مولکولی- نسبت به خود شناخت پیدا کنید. عوامل ژنتیک مهمترین فاکتوری است که نشان می دهد چربی و اضافه وزن شما از کجا می آید و چه نوع رژیم و ورزشی می تواند برای شما مفید باشد. امروزه تست های بسیاری وجود دارد که DNA شما را بررسی کرده و رژیم غذایی مناسب و تمرین های بدنی کارآمد را به شما پیشنهاد خواهند کرد. از جمله این تست ها می توان به DNAfit و BodyScience program اشاره کرد.

برنامه روزمره خود را هدف‌‎گذاری کنید
می توانید هر روز ورزش کنید، اما اگر ندانید که هدفتان چیست متوجه تغییری نخواهید شد. برنامه ریزی بسیار مهم است. همانند یک برنامه اقتصادی، برنامه ریزی روزانه می تواند برای وضعیت سلامت و جسم شما بسیار اهمیت داشته باشد. در نظر گرفتن یک سنبل بصری نظیر یک تاریخ در دفترچه برنامه ریزی شما می‌تواند برای شما ایجاد انگیزه کرده و به شما اجازه ندهد تا جلسه ای را لغو کرده و بخود بگویید که نمی توانید.

بخورید تا لاغر شوید
شعار “کمتر بخورید، بیشتر ورزش کنید” شاید به نظر بسیار شیک و کاربردی بیاید، اما اگر تغذیه اشتباهی داشته باشید، نه تنها بدنتان را از مواد مغذی خالی خواهید کرد، بلکه رفته رفته انرژی شما نیز تحلیل می رود. جین کلود واکاسین (Jean-Claude Vacassin) می گوید: ما حتی به مراجعین خود می گوییم که بیشتر بخورند تا چربی بیشتری را از دست بدهند. شاید به نظر متناقض برسد اما سوء تغذیه می تواند شما را از روندی که در آن قرار دارید بازدارد.

پس برای هر ورزش چه چیزی بهتر است بخوریم؟
کربوهیدراتها ماهیچه ها را تغذیه می کنند و پروتئین آن را می سازد. بسیاری از افراد تصور می کنند که قبل از هر ورزش باید وعده حجیمی از پروتئین مصرف کنند؛ اما این کار ممکن است سبب سوء هاضمه و رودل شود. کربوهیدراتهای ساده نظیر آناناس، انگور و خرما بسیار مفید هستند. به طور مثال یک عدد خرما برای ۴۵ دقیقه ورزش کافی است.

برای بازیابی قوا استراحت کنید
بازیابی قوا بخشی از ورزش کردن است که معمولا به آن پرداخته نمی شود. اما باید بدانید که این کار به اندازه ورزش کردن می‌تواند مفید باشد. هنگامی که بیش از اندازه ورزش می کنیم ممکن است دچار خستگی مفرط و ماهیچه های دردناک شده و به خود آسیب برسانیم. برخی از متخصصان پیشنهاد می کنند که تنها از ۸۵ درصد از توان خود استفاده کنید و هر از گاهی بیشتر از این میزان از خود کار بکشند.

اولویت دادن به خواب امری ضروری است زیرا خواب، زمانی است که بیشتر تغییرات فیزیولوژیکی اتفاق می افتد: بدنتان هورمون رشد ترشح می کند که بافت ها، رباط ها و عضلات بدن را ساخته و بازسازی می نماید. بهتر است سعی کنید شبها حدود ساعت ۱۰ بخوابید. هورمون رشد در بخش اول شب به حداکثر میزان خود می رسد؛ به همین دلیل زود خوابیدن می تواند تاثیر بسیاری بر نتیجه ای که از ورزش کردن می گیرید، داشته باشد.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت