مرتبط با این مطلب
امروز در نایت ملودی
این قوانین مد را کنار بگذارید تا جذاب تر شوید
این قوانین مد را کنار بگذارید تا جذاب تر شویدآیا به کمک هیپنوتیزم می توانم وزنم را کم کنم؟
آیا به کمک هیپنوتیزم می توانم وزنم را کم کنم؟برای رسیدن به موفقیت در زندگی این نکات را بدانید..!
برای رسیدن به موفقیت در زندگی این نکات را بدانید..!اگر این نشانه ها در وجود شماست فعلا ازدواج نکنید
اگر این نشانه ها در وجود شماست فعلا ازدواج نکنیددر رابطه با گریه کردن جنین در رحم مادر چه می دانید؟
در رابطه با گریه کردن جنین در رحم مادر چه می دانید؟چربی خون بدن چه نشانه ها و علائمی دارد؟
چربی خون بدن چه نشانه ها و علائمی دارد؟بعد از طلاق با این مشکلات روبرو خواهید شد..!
بعد از طلاق با این مشکلات روبرو خواهید شد..!قبل از خواستگاری این مهارتها را بیاموزید..!
قبل از خواستگاری این مهارتها را بیاموزید..!می خواهم یک دوست خوب و ایده آل باشم..!
می خواهم یک دوست خوب و ایده آل باشم..!با اسرار یک زندگی عاشقانه آشنا شوید..!
با اسرار یک زندگی عاشقانه آشنا شوید..!با این راهکارهای طبیعی از شر تبخال راحت شوید
با این راهکارهای طبیعی از شر تبخال راحت شویدبا ویژگی های یک شوهر خوب آشنا شوید..!
با ویژگی های یک شوهر خوب آشنا شوید..!در رابطه با بسته بندی و نگهداری مربا این نکات را بدانید..!
در رابطه با بسته بندی و نگهداری مربا این نکات را بدانید..!چطور می توانم به کتاب خواندن عادت کنم؟
چطور می توانم به کتاب خواندن عادت کنم؟یک فرد کمالگرای افراطی نباشید..!
یک فرد کمالگرای افراطی نباشید..!راهکارهایی برای کاهش استرس ناشی از کمال‌گرایی
راهکارهایی برای کاهش استرس ناشی از کمال‌گراییراهکاری ساده و سریع برای درمان بیخوابی شبانه
راهکاری ساده و سریع برای درمان بیخوابی شبانهبا اصول هماهنگی رنگ مو و ابروها آشنا شوید..!
با اصول هماهنگی رنگ مو و ابروها آشنا شوید..!چنانچه دچار شکست عشقی شدید سراغ این کارها نروید
چنانچه دچار شکست عشقی شدید سراغ این کارها نرویدآب کردن شکم به کمک روشهای طبیعی
آب کردن شکم به کمک روشهای طبیعی
نایت ملودی » خانواده » موفقیت » روابط درست با همکاران در فرهنگ های مختلف

روابط درست با همکاران در فرهنگ های مختلف

روابط درست با همکاران در فرهنگ های مختلف
در بسیاری از فرهنگ‌ها زمان بسیار زیادی برای برقراری رابطه‌ دوستی لازم است و اگر شما انتظارات خود را بازسازی نکنید، احتمالا کمبود‌هایی را احساس خواهید کرد.
روزنامه دنیای اقتصاد: مایکل حدود یک هفته در فرانکفورت به‌سر می‌برد و بسیار دلتنگ دفتر کار خود در شیکاگو شده بود. همه مردم در آلمان در کارشان به نظر جدی می‌آیند. هیچ گپ‌و‌گفتی، هیچ مکالمه‌ای، هیچ توجهی به آمریکایی بودن او وجود ندارد، در واقع به نظر می‌آید که هیچ اهمیتی به خود او داده نمی‌شود.

در ابتدا، مایکل آلمانی‌های بی‌تفاوت را سرزنش می‌کرد. اما بعد‌ها او به این فکر افتاد که شاید خود او مشکل اصلی باشد. شاید اگر او صمیمی‌تر رفتار می‌کرد یا حتی سخت‌تر تلاش می‌کرد، می‌توانست به سرعت دوستانی پیدا کند و جابه‌جایی‌اش را برای خود آسان‌تر کند. مایکل در حالی که برای عملی شدن این کار مصمم بود، گپ‌و‌گفت‌هایی را در هر جا که می‌توانست شروع کرد. ولی این تلاش‌ها مانند فریاد در گوش افرادی بود که نمی‌شنیدند و باعث بدتر شدن و دوری بیشتر همکارانش از وی شد. او در قدم‌های بعدی، از خودش پرسید: کجای کار مشکل دارد؟

با توجه به این نتیجه، مایکل در واقع خود مشکل بود ولی نه آن‌طور که خودش می‌پنداشت. چیزی که او متوجه نشده بود، این‌بود که گپ‌و‌گفت در آلمان چندان مرسوم نیست و دوستی‌های کاری نسبت به آمریکا زمان بسیار بیشتری طول می‌کشد تا ایجاد شود. در نتیجه، تلاش‌های جسورانه ‌مایکل در مجبور کردن همکارانش به گفت‌و‌گو، زیاد جالب پیش نرفت. فقط در آلمان نیست که گپ‌و‌گفت‌های خودمانی نتیجه‌ معکوس دارد، در بسیاری از مکان‌ها در جهان، شرکت در شوخی‌های جزئی درباره‌ آب‌و‌هوا یا رفت‌و‌آمد به دفتر کار یا وارد شدن از مبحثی به مبحثی دیگر، ناخوشایند است. برای مثال در چین مردم از اسرار درونی خود در برابر مردمی که نمی‌شناسند حفاظت می‌کنند و آنها را فاش نمی‌کنند، خصوصا مردمی که ظاهرا با آنها در رقابت برای منابعی محدود هستند. منطق این است که اگر مردم اطلاعات شخصی خود را فاش کنند، آنها می‌توانند به نحوی علیه خودشان استفاده و منجر به یک ضرر استراتژیک شود.

اما اگر شما مثل مایکل از یک جامعه‌ معاشرت باشید و بخواهید در چنین جامعه‌ای با همکاران، مشترکان و مشتریان خود رابطه برقرار کنید، چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ یک پیشنهاد حیاتی برقراری روابط در دراز مدت است. اگر تصور کنید ارتباطات و تفاهم می‌تواند در آن واحد ایجاد شود، ناامیدی شما اجتناب‌ناپذیر است.

در بسیاری از فرهنگ‌ها زمان بسیار زیادی برای برقراری رابطه‌ دوستی لازم است و اگر شما انتظارات خود را بازسازی نکنید، احتمالا کمبود‌هایی را احساس خواهید کرد، طوری که کسی از شما خوشش نخواهد آمد که مانند مقابله با روند طبیعی ایجاد یک رابطه دوستی است. برای مثال در آلمان برقراری دوستی با همکارانتان می‌تواند ماه‌ها یا حتی سال‌ها طول بکشد، ولی وقتی این رابطه شکل گیرد، معمولا بسیار عمیق، شخصی و طولانی مدت خواهد بود. با وجود این، شما می‌توانید تصور کنید که احساس همکاران مایکل در مورد سوالاتی درباره هوا، یا خانواده آنها، حتی سوال «اوضاع چطوره؟»، چقدر می‌تواند غیرعادی و ناخوشایند باشد، خصوصا وقتی که آنها هنوز مایکل را نمی‌شناسند. تغییر انتظارات در فرهنگی که گپ‌وگفت های خودمانی رواج ندارد، لازم است.

ولی حتی اگر روش شما برای ایجاد روابط از طریق گپ‌وگفت نباشد، هنوز می‌توانید به گونه‌های دیگر به ایجاد روابط بپردازید. یک راه این است که مطمئن شوید که همکارانتان دوستی با شما را ارزشمند بشمارند، حتی اگر قرار نباشد این اتفاق سریع انجام شود.

فیگور‌های معنا‌دار به خود بگیرید که توجه شما را به فرهنگ و ایجاد روابط کاملا نمایش دهد. مثلا، در فرهنگ‌های گروه محور مانند کره که عضو یک گروه بودن کلید اصلی است، حتی رفتارهای ساده‌ای مانند خریدن مقداری خوراکی برای تیم- زمانی که شما خودتان برای اولین بار به آنجا می‌روید- می‌تواند بخش عظیمی از راه را برای ایجاد دید مثبت به سمت شما سپری کند. با احترام گذاشتن به ارزش های محلی، تدارکات لازم برای روابط آینده در زمان درست، فراهم می‌شود.

همچنین اگر حتی سبک آمریکایی گپ‌و‌گفت و معاشرت جواب ندهد، شانس برای مباحث مورد قبول‌تری وجود دارد و مناسبت‌های مشخصی برای صحبت در مورد این مباحث وجود دارد. برای مثال، ورزش موضوعی است که معمولا بین فرهنگ‌های مختلف یکسان است و به راحتی ترجمه می‌شود و می‌تواند راهی بسیار عالی برای ایجاد پیوند بین مردمی که علایق مشابه دارند، باشد. نشان دادن تمایل به غذاها، مراسم، زبان‌ها یا دیدنی‌های محلی نیز روشی مناسب برای نمایش علاقه برای دیگر فرهنگ‌ها برای ایجاد روابط سریع موثر است. البته، شما باید چیزی برای صحبت پیدا کنید که واقعا از درون به آن علاقه دارید؛ اگر شما در مورد ورزشی که نمی‌دانید یا آشپزی که هیچ مهارت و چیزی در مورد آن نمی‌دانید صحبت کنید، مکالمه‌‌تان زیاد به طول نخواهد انجامید و مسلما نمی‌تواند راهی برای ایجاد روابط در آینده باشد.

در نهایت، در فرهنگ‌های مختلف، کلید اصلی فهمیدن این است که چه زمانی برای ایجاد ارتباطات شخصی قابل قبول است، چون این زمان می‌تواند در طول روز تغییر کند. مثلا، در ژاپن و چین دیر وقت بیرون رفتن از خانه برای یک قهوه یا شام، بسیار معمول است. در این مناسبت‌ها،گپ‌وگفت‌ها و مکالمات در مباحث غیرکاری بسیار مرسوم است- حتی با رئیس‌تان که هرگز در طول ساعت کاری در مورد چنین مسائلی با او صحبت نمی‌کنید. با توجه به مناسبت‌های ویژه و بهره‌برداری از آنها، ابزار حیاتی دیگری برای ایجاد روابط است.

در پایان، گپ‌وگفت‌ها ممکن است جهانی نباشد، ولی دوستی‌ها هستند. مدیرهای باهوش این مطلب را متوجه می‌شوند و رفتار و انتظارات خود را برای ایجاد این روابط، هرگاه که فعالیتی خارج از محل زندگی خود انجام می‌دهند، با آن محل تطبیق می‌دهند.

تاریخ: ۰۵ تیر ۱۳۹۴
نویسنده: رضا ایرانی
دسته بندی: موفقیت , موفقیت شغلی
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت