مرتبط با این مطلب
امروز در نایت ملودی
نایت ملودی » خانواده » آشپزی و خانه داری » راه حل هایی برای استفاده دوباره از وسایل دور ریختنی!

با توجه به افزایش قیمت مواد غذایی و وسایل کاربردی دیگر منزل، شاید زمان آن رسیده است که کمی راه صرفه جویی در پیش بگیریم. برای صرفه جویی کردن و استفاده درست از وسایل راه های زیادی وجود دارد. اگر شما هم می خواهید بدانید که چگونه از وسایل منزل تان به درستی استفاده کنید و کمی اقتصادی تر با آن ها برخورد کنید .

 

  راه حل هایی برای استفاده دوباره از وسایل دور ریختنی!

از خمیر دندان به جای دهانشویه استفاده کنید
۱٫ راه حلی خلاقانه برای خمیر دندان های تمام شده
وقتی خمیر دندان هایتان تمام شد، آن ها را از وسط نصف کرده و درون آن ها را از آب پر کنید و به جای دهانشویه از آن استفاده کنید. اقتصادی عمل کردن به همین آسانی است.

 

 

  راه حل هایی برای استفاده دوباره از وسایل دور ریختنی!

با یرگه های اضافی دفترها دفترچه جدید درست کنید
۲٫ استفاده مجدد از دفترهایی که برگه سفید دارند
به کودکان تان یادآوری کنید که قبل از دور انداختن دفترهایشان حتما بررسی کنند که آیا برگه سفید در آن ها باقی مانده است یا نه. اگر هنوز چند برگ سفید در دفترچه موجود است می توانید آن ها را جدا کرده و از آن ها دفترچه جدیدی بسازید.

 

  راه حل هایی برای استفاده دوباره از وسایل دور ریختنی!

می توانید با مسواک های قدیمی شانه های خود را تمیز کنید
۳٫ مسواک های قدیمی تان را دور نیاندازید
مسواک هایی که عمر خود را کرده اند را می توانید برای تمیز کردن شانه ها به کار بگیرید. کافی است تا شانه های خود را در مخلوطی از آب و صابون خیس کنید و سپس از مسواک ها برای تمیز کردن فضای بین دندانه های آن استفاده کنید.

 

  راه حل هایی برای استفاده دوباره از وسایل دور ریختنی!

پاک کردن لکه های بدبو با دستمال های قدیمی
۴٫ دستمال های قدیمی را دور نیاندازید
دستمال های قدیمی برای پاک کردن لکه هایی که بوی بدی از خود به جا می گذارند بسیار مناسب هستند، مانند پاک کردن تخم مرغی که در کف آشپزخانه شما شکسته است. بعد از پاک کردن این لکه ها با دستمال های قدیمی خود ، می توانید آن ها را دور بیاندازید بدون آن که زحمت شستن آن ها را به خود دهید.

 

  راه حل هایی برای استفاده دوباره از وسایل دور ریختنی!

با پرده های قدیمی دستمال برای تمیزکاری و گردگیری درست کنید
۵٫ پرده های قدیمی، راه حل هایی جدید
پرده های قدیمی تان را بشویید و آن ها را به شکل مربع و مستطیل برش دهید، شما با این کار دستمال هایی جدید برای گردگیری و تمیز کردن خانه تان دارید.

 

  راه حل هایی برای استفاده دوباره از وسایل دور ریختنی!

با محلول دهان شویه و آب بهترین شیشه پاک کن را درست کنید
۶٫ از بطری های دهان شویه چه استفاده ای می توان کرد؟
بطری های دهانشویه را می توانید به عنوان تمیز کننده شیشه ها و آینه ها استفاده کنید. فقط کافی است داخل آن ها کمی آب بریزید، مخلوط شدن آب و محلول دهان شویه بهترین ترکیب را برای تمیز کردن شیشه ها به شما می دهند.

  راه حل هایی برای استفاده دوباره از وسایل دور ریختنی!

با مخلوط آرد و آب گرم چسب قوی و فوری درست کنید
۷٫ ساخت چسب با آرد و آب گرم
زمانی که نیاز فوری به چسب دارید مواد موجود در آشپزخانه تان می تواند به کمک تان بیاید. مقداری آرد و آب گرم را با هم مخلوط کنید و آن قدر هم بزنید تا حالت خمیری شکل به خود بگیرد و از آن به عنوان یک چسب قوی استفاده کنید.

 

  راه حل هایی برای استفاده دوباره از وسایل دور ریختنی!

با رژلب های خراب و تمام شده رژلب جدید درست کنید
۸٫ از رژ لب های تمام شده خود دوباره استفاده کنید
محفظه رژ لب خود را به وسیله یک شمع گرم کنید و وقتی رژ لب داخل آن کاملا آب شد و از حالت جامد به حالت مایع در آمد آن را داخل یک قاشق یا ظرفی که بتوانید آن را دوباره به داخل محفظه برگردانید بریزید و چربی جدار محفظه را با یک دستمال از بین ببرید و مایع را دوباره به داخل ظرف برگردانید و برای چند ساعت آن را درون فریزر بگذارید تا دوباره به حالت اول برگردد.

 

  راه حل هایی برای استفاده دوباره از وسایل دور ریختنی!

برای خوشمزه و خوشبوتر شدن دمنوش ها نیز از پوست پرتقال و لیمو استفاده کنید
۹٫ پوست پرتقال و لیمو را در زیر آفتاب خشک کنید
بعد از این که آن ها را خشک کردید به وسیله آسیاب آن ها را به پودر تبدیل کنید و با پودرهایی که برای شست و شوی لباس و ظروف تان استفاده می کنید، مخلوط کنید با این کار دیگر نیازی نیست تا بابت سفید کننده ها هزینه اضافی بیندازید.

می توانید برای خوشمزه و خوشبو تر شدن دمنوش ها نیز از پوست پرتقال و لیمو استفاده کنید.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت