امروز در نایت ملودی
زندگی زناشویی خود را اینگونه مورد بررسی قرار دهید
زندگی زناشویی خود را اینگونه مورد بررسی قرار دهیدهمسران این قولها را در زندگی زناشویی بهم بدهند
همسران این قولها را در زندگی زناشویی بهم بدهنداگر گوشت قرمز نمی خورید به این توصیه های غذایی عمل کنید
اگر گوشت قرمز نمی خورید به این توصیه های غذایی عمل کنیدبا گیاهان مفید برای اسپرم سازی آشنا شوید
با گیاهان مفید برای اسپرم سازی آشنا شویدبا سبزی های مفید برای بدن آشنا شوید..!
با سبزی های مفید برای بدن آشنا شوید..!این قوانین مد را کنار بگذارید تا جذاب تر شوید
این قوانین مد را کنار بگذارید تا جذاب تر شویدآیا به کمک هیپنوتیزم می توانم وزنم را کم کنم؟
آیا به کمک هیپنوتیزم می توانم وزنم را کم کنم؟برای رسیدن به موفقیت در زندگی این نکات را بدانید..!
برای رسیدن به موفقیت در زندگی این نکات را بدانید..!اگر این نشانه ها در وجود شماست فعلا ازدواج نکنید
اگر این نشانه ها در وجود شماست فعلا ازدواج نکنیددر رابطه با گریه کردن جنین در رحم مادر چه می دانید؟
در رابطه با گریه کردن جنین در رحم مادر چه می دانید؟چربی خون بدن چه نشانه ها و علائمی دارد؟
چربی خون بدن چه نشانه ها و علائمی دارد؟بعد از طلاق با این مشکلات روبرو خواهید شد..!
بعد از طلاق با این مشکلات روبرو خواهید شد..!قبل از خواستگاری این مهارتها را بیاموزید..!
قبل از خواستگاری این مهارتها را بیاموزید..!می خواهم یک دوست خوب و ایده آل باشم..!
می خواهم یک دوست خوب و ایده آل باشم..!با اسرار یک زندگی عاشقانه آشنا شوید..!
با اسرار یک زندگی عاشقانه آشنا شوید..!با این راهکارهای طبیعی از شر تبخال راحت شوید
با این راهکارهای طبیعی از شر تبخال راحت شویدبا ویژگی های یک شوهر خوب آشنا شوید..!
با ویژگی های یک شوهر خوب آشنا شوید..!در رابطه با بسته بندی و نگهداری مربا این نکات را بدانید..!
در رابطه با بسته بندی و نگهداری مربا این نکات را بدانید..!چطور می توانم به کتاب خواندن عادت کنم؟
چطور می توانم به کتاب خواندن عادت کنم؟یک فرد کمالگرای افراطی نباشید..!
یک فرد کمالگرای افراطی نباشید..!
نایت ملودی » سلامت » سلامت خانواده » درمان » خبر خوش درمان دیابت تا دو ماه دیگر

خبر خوش درمان دیابت تا دو ماه دیگر

خبر خوش درمان دیابت تا دو ماه دیگر
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تجمیع ستادهای توسعه فناوری ها را از دیگر برنامه های این معاونت نام برد و ادامه داد: برای انسجام بخشی به فعالیت های این ستادها فضای فیزیکی برای تجمیع ستادهای راهبردی در نظر گرفته شده است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: محققان کشور در تلاشند چهار بیماری صعب العلاج را با سلول درمانی، درمان کنند که در فاز اول درمان بیماری دیابت در دستور کار قرار گرفته است و ظرف دو ماه آینده خبرهای خوشی در زمینه درمان این بیماری ارائه می شود.

به گزارش مهر، نسرین سلطانخواه پنجشنبه در حاشیه گردهمایی محققان و دانشمندان در حوزه سلولهای بنیادی در جمع خبرنگاران در خصوص پروژه ملی سلول درمانی گفت: قرارداد اجرای طرح درمان بیماریهای صعب العلاج به روش سلول درمانی میان معاونت علمی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به امضا رسید که طبق این قرار داد، مجری این طرح دانشگاه علوم پزشکی تهران است.

وی با بیان اینکه در این پروژه مراکز دیگری چون بیمارستان بقیه الله همکاری دارند، ادامه داد: در این طرح قرار است چهار بیماری صعب العلاج از روش سلول درمانی، درمان می شود که در فاز اول درمان بیماری دیابت در دستور کار قرار گرفت.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری نتایج به دست آمده در مراحل اولیه تحقیقات را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: ظرف دو ماه آینده خبرهای خوشی در زمینه درمان بیماری دیابت از روش سلول درمانی ارائه خواهد شد.

ایجاد ۲ ستاد فناوری راهبردی جدید

وی همچنین با اشاره به برنامه های این معاونت برای ارتقای فناوریهای راهبردی در کشور، از ایجاد دو ستاد راهبردی فناوری خبر داد و اضافه کرد: علاوه بر ۷ ستاد فناوری راهبردی موجود، بر اساس نیارهای کشور دو ستاد توسعه ” فناوریهای نرم و هویت ساز” در حوزه علوم انسانی و ستاد توسعه “فناوری آب، خشکسالی و فرسایش” در سال جاری در این معاونت ایجاد خواهد شد.

تدوین اسناد ستادهای راهبردی فناوری

سلطانخواه تدوین اسناد ستادهای راهبردی را از دیگر برنامه های این معاونت ذکر کرد و در این باره توضیح داد: به منظور حمایت های مالی و قانونی از ستادهای راهبردی اسناد ملی توسعه ۴ ستاد راهبردی علوم و فناوری میکروالکترونیک، علوم و فناوری انرژیهای نو، علوم و فناوری سلولهای بنیادی و علوم وفناوری گیاهان دارویی و طب ایرانی تدوین و برای تصویب به هیئت دولت ارسال شده است.

به گفته وی اسناد راهبردی ملی توسعه فناوری نانو و زیست فناوری که قبلا تدوین و تصویب شده است، برای به روز کردن در دستور کار قرار دارد ضمن آنکه سند راهبردی هوافضا نیز در شورایی به غیر از هیئت دولت در دست بررسی و تصویب است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تجمیع ستادهای توسعه فناوری ها را از دیگر برنامه های این معاونت نام برد و ادامه داد: برای انسجام بخشی به فعالیت های این ستادها فضای فیزیکی برای تجمیع ستادهای راهبردی در نظر گرفته شده است.

سلطانخواه با تاکید بر اینکه ستادهای فناوریهای راهبردی هدایت طرح های کلان از تولید دانش فنی تا محصول را برعهده دارند، گفت: بخش مربوط به تولید و تجاری سازی محصولات مبتنی بر فناوری متوجه بخش خصوصی در قالب شرکت ها و تعاونی های دانش بنیان است اما از سوی دیگر از آنجایی که سرمایه گذاری در این عرصه پرهزینه و ریسک پذیر است از این رو تسهیلاتی از سوی ستادها به این بخش اعطا می شود.

وی میزان تسهیلات را در سال قبل حدود ۳۰ میلیارد تومان ذکر کرد و اظهار داشت: این میزان برای ایجاد تحرک و تکاپو در فناوریهای اولویت دار کافی نیست به این دلیل با تدوین لایحه حمایت از شرکت های دانش بنیان، حمایت های لازم برای شرکت های فعال در زمینه فناوریهای راهبردی کشور پیش بینی شده است.

پیگیری لایحه حمایت از شرکتهای دانش بنیان توسط معاونت پارلمانی ریاست جمهوری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه کرد: در حال حاضر این لایحه از سوی معاون پارلمانی ریاست جمهوری در حال پیگیری است و چشم امید به مجلس داریم که با کمترین تغییرات به تصویب برسد.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت