امروز در نایت ملودی
با گیاهان مفید برای اسپرم سازی آشنا شوید
با گیاهان مفید برای اسپرم سازی آشنا شویدبا سبزی های مفید برای بدن آشنا شوید..!
با سبزی های مفید برای بدن آشنا شوید..!این قوانین مد را کنار بگذارید تا جذاب تر شوید
این قوانین مد را کنار بگذارید تا جذاب تر شویدآیا به کمک هیپنوتیزم می توانم وزنم را کم کنم؟
آیا به کمک هیپنوتیزم می توانم وزنم را کم کنم؟برای رسیدن به موفقیت در زندگی این نکات را بدانید..!
برای رسیدن به موفقیت در زندگی این نکات را بدانید..!اگر این نشانه ها در وجود شماست فعلا ازدواج نکنید
اگر این نشانه ها در وجود شماست فعلا ازدواج نکنیددر رابطه با گریه کردن جنین در رحم مادر چه می دانید؟
در رابطه با گریه کردن جنین در رحم مادر چه می دانید؟چربی خون بدن چه نشانه ها و علائمی دارد؟
چربی خون بدن چه نشانه ها و علائمی دارد؟بعد از طلاق با این مشکلات روبرو خواهید شد..!
بعد از طلاق با این مشکلات روبرو خواهید شد..!قبل از خواستگاری این مهارتها را بیاموزید..!
قبل از خواستگاری این مهارتها را بیاموزید..!می خواهم یک دوست خوب و ایده آل باشم..!
می خواهم یک دوست خوب و ایده آل باشم..!با اسرار یک زندگی عاشقانه آشنا شوید..!
با اسرار یک زندگی عاشقانه آشنا شوید..!با این راهکارهای طبیعی از شر تبخال راحت شوید
با این راهکارهای طبیعی از شر تبخال راحت شویدبا ویژگی های یک شوهر خوب آشنا شوید..!
با ویژگی های یک شوهر خوب آشنا شوید..!در رابطه با بسته بندی و نگهداری مربا این نکات را بدانید..!
در رابطه با بسته بندی و نگهداری مربا این نکات را بدانید..!چطور می توانم به کتاب خواندن عادت کنم؟
چطور می توانم به کتاب خواندن عادت کنم؟یک فرد کمالگرای افراطی نباشید..!
یک فرد کمالگرای افراطی نباشید..!راهکارهایی برای کاهش استرس ناشی از کمال‌گرایی
راهکارهایی برای کاهش استرس ناشی از کمال‌گراییراهکاری ساده و سریع برای درمان بیخوابی شبانه
راهکاری ساده و سریع برای درمان بیخوابی شبانهبا اصول هماهنگی رنگ مو و ابروها آشنا شوید..!
با اصول هماهنگی رنگ مو و ابروها آشنا شوید..!
نایت ملودی » خانواده » روابط عاطفی » رابطه سن پدر در تولد کودک و آینده او

رابطه سن پدر در تولد کودک و آینده اورابطه سن پدر در تولد کودک و آینده او

این واقعیت قابل انکار نیست که تغییرات همه جانبه زندگی امروزی، سن ازدواج و زمان باروری را هم تحت تاثیر قرار داده است. بسیاری از ما تصور می کنیم فقط زنان با دیر ازدواج کردن و به تبع آن، دیر اقدام کردن برای بچه دار شدن، دچار مشکل می شوند و سن مردان کمتر به بچه دار شدن آنها ربط دارد در صورتی که این طور نیست. بچه دارشدن در جامعه امروزی با همه مشکلات آن، از اولویت های آخر زوج ها شده است. اگر سال های طلایی باروری برای زنان با رسیدن سن یائسگی پایان می یابد اما مردان تا پایان عمر می توانند بچه دار شوند. با این حال نباید از آثار منفی افزایش سن پدران بر سلامت کودکان غافل شد.

در این مطلب می خواهیم در مورد تاثیر سن پدر در تولد کودک و آینده او صحبت کنیم.
سن زنان در باروری بسیار مهم است اما نتایج مطالعه ها نشان می دهد که سن پدر مهم تر است زیرا میزان باروری مردان پس از ۴۰ سالگی کاهش می یابد. سالیان طولانی است که تصور می شود باروری مردان همچنان از زمان بلوغ تا مرگ ادامه دارد اما باید توجه داشت که همانند زنان، بدن مردان هم ساعت بیولوژیک دارد. اگر چه مردان در سنین ۷۰ یا حتی ۸۰ سالگی هم می توانند بچه دار شوند اما این مساله چندان هم بی خطر و بی ضرر نخواهد بود.

وقتی سن یک مرد بالا می رود، اندازه بیضه هایش کوچک تر و حجم آن کم می شود. توانایی حرکت اسپرم ها نیز کاهش می یابد. براساس تحقیقات دانشمندان، شانس باردارشدن زنانی که همسرشان حداقل ۵ سال بزرگ تر از آنهاست کمتر از زنانی است که همسرشان همسن یا حداقل یک سال بزرگ تر است. در واقع به ازای هر یک سال افزایش سن یک مرد از ۲۴ سالگی، میزان بارورشدن او ۲ درصد کاهش می یابد. این میزان به اندازه یائسگی قابل توجه نیست اما در طول زمان قابل تامل است زیرا کیفیت اسپرم با گذشت زمان کم می شود. بروز بیماری هایی مانند دیابت هم در مردان با توانایی نعوظ آنها ارتباط دارد، بنابراین لازم است به سلامت و آمادگی جسمانی خود توجه زیادی داشته باشند.نتایج تحقیقات نشان می دهد در مقایسه با پدران جوان تر، پدران در سنین سالمندی کمتر تحمل فعالیت فیزیکی فرزند خود را دارند و احساس می کنند فرزندشان شلوغ و پرفعالیت است. طبق این تحقیقات، پدران سالمند کمتر رفتار عاطفی و محبت آمیز با همسر و فرزند خود دارند.

سن پدر علیه سلامت کودک
آثار سن روی اسپرم تنها در حجم و شکل آنها نیست. مدارکی وجود دارد که نشان می دهد فرزندان پدران مسن بیشتر در معرض خطر ناهنجاری های ژنتیکی قرار دارند. در سنین بالاتر، احتمال ایجاد موتاسیون در DNA اسپرم بیشتر است. البته اسپرم ها هم در مردان جوان و هم در مردان سالمند دچار آسیب می شوند اما فرآیندی به نام «آپوپتوزیس» اسپرم های ناقص را حذف و از بین می برد اما این فرآیند با افزایش سن دچار خلل می شود.

سن پدر و نشانگان داون
تحقیقات نشان می دهد افزایش سن مادران احتمال تولد نوزاد مبتلا به نشانگان داون را تا ۵۰ درصد افزایش می دهد. طبق نتایج این مطالعات، ناهنجاری های مادرزادی مانند سندرم داون و لوسمی یا همان سرطان خون دوران کودکی هم، با سن پدر، ارتباط دارد.

خطر اوتیسم در کودکان
یک مطالعه که نتایج آن در نشریه «آرشیو روان شناسی عمومی» منتشر شده است، نشان می دهد که فرزندان پدران سالمند به طور قابل توجهی بیشتر در معرض خطر ابتلا به اوتیسم هستند. احتمال ابتلای کودکانی که پدران ۴۰ ساله دارند به اوتیسم، ۶ بار بیشتر از آنهایی است که پدرانشان زیر ۳۰ سال سن دارند.

بیماری های نادر
شیوع برخی اختلالات نادر مانند نشانگان «مارفان» یا «آکوندروپلازی» (یک اختلال ژنتیکی که روی رشد استخوان تاثیر دارد و شایع ترین اختلال مرتبط با رشد است)، در کودکان پدران مسن بیشتر است. این اختلال در هر یک مورد از هر ۲۵ هزار تولد دیده می شود و هم پسر و هم دختر را مبتلا می کند. برخی از این نقایص به دنبال تغییرات ژنی جدید رخ می دهند و اواخر عمر قابل تشخیص هستند مانند اسکیزوفرنی. تحقیقات تازه دانشمندان دانشگاه کلمبیا روی مردان ۵۰ سال به بالا نشان می دهد احتمال اینکه یک پدر در ۴۵ تا ۴۹ سالگی صاحب فرزند مبتلا به اسکیزوفرنی شود، از پدری که ۲۵سال یا کمتر دارد، ۳ برابر بیشتر است.

کاهش کیفیت اسپرم ها
مطالعات محققان نشان می دهد با افزایش سن، DNA دچار تغییر و شانس باروری در مردان کمتر می شود. حتی هرگونه تغییر در DNA و مواد ژنتیکی اسپرم می تواند به کودک منتقل شود. ناهنجاری ها در تخمک زنان به راحتی قابل تشخیص است اما گاهی تشخیص چنین تغییراتی در مردان سخت تر خواهد بود.

احتمال سقط بیشتر
زنانی که از مردان سالمند باردار می شوند، بیشتر در معرض خطر سقط هستند و خطر سقط با افزایش سن پدر بیشتر می شود. به گفته محققان خطر از دست دادن نوزاد پدران ۴۰ ساله، ۶۰درصد بیشتر است. این خطر همچنین وقتی، یک مرد بین ۳۵ تا ۳۹ سال سن دارد، نسبت به زمانی که ۲۵ ساله است، ۳ بار بیشتر می شود.

زمانی طولانی برای بارور شدن
مردانی که سن بالایی دارند، مدت بیشتری طول می کشد تا بتوانند همسرشان را بارور کنند. شانس باردارشدن زنانی که همسرشان ۵سال یا بیشتر از آنها بزرگ تر است، کمتر از زنانی است که همسرشان هم سن یا اندکی بزرگ تر از آنهاست. احتمال باردارشدن در مدت ۶ ماه تلاش برای بارداری به ازای هر سال که سن یک مرد از ۲۴ سال بیشتر می شود، تا ۲ درصد کاهش می یابد.

نمره آپگار پایین تر نوزادان
نمره آپگار نوزادانی که پدران ۴۰ و ۵۰ ساله دارند، پایین تر است. نمره آپگار ۵ پارامتر را می سنجد؛ تنفس، ضربان قلب، واکنش ها، توان عضلانی و رنگ پوست که به هر کدام نمره صفر تا ۲۰ داده می شود و بهترین نمره ۱۰ است. آپگار یک دقیقه و ۵ دقیقه پس از تولد سنجیده می شود.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت