امروز در نایت ملودی
هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!
هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!اگر از ریزش مو رنج می‌برید، برای جلوگیری از ریزش مو، به برخی از داروهای طبیعی نیاز دارید. این مقاله اطلاعاتی در مورد برخی از داروهای خانگی که می‌توانید از آن برای تحریک رشد مو استفاده کنید ارائه می دهد.
راهکارهایی ساده برای دلداری دادن به همسرآموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!
آموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!
با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟
چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!
راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!
مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!
با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!
در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!
از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!
موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شوید
با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شویدآیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟
آیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنید
در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنیدبرای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنید
برای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنیدراهکارهایی برای اینکه زنی زیبا و جذاب باشید
راهکارهایی برای اینکه زنی زیبا و جذاب باشیدداروهای گیاهی که به کمک آنها می توانید به جنگ استرس بروید
داروهای گیاهی که به کمک آنها می توانید به جنگ استرس برویداگر میوه و سبزی استفاده نکنید شرایط بدنتان چگونه می شود؟
اگر میوه و سبزی استفاده نکنید شرایط بدنتان چگونه می شود؟آیا نوشیدن آب تاثیری بر کاهش وزن دارد؟
آیا نوشیدن آب تاثیری بر کاهش وزن دارد؟برای ورزش در تابستان این نکات را در نظر داشته باشید
برای ورزش در تابستان این نکات را در نظر داشته باشید
نایت ملودی » ورزش » سایر ورزش ها » دو میدانی » چگونه گام‌های خود را تقویت کنیم؟

چگونه گام‌های خود را تقویت کنیم؟

یکی از عواملی که بر بازده دوندگی تاثیر می‌گذارد، طول گام‌هاست. تمرینات مختلفی برای تقویت عضلات پا وجود دارند که گام‌ها را اصلاح می‌کنند و به دویدن کیفیت می‌بخشند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دوندگان علاوه بر داشتن فاکتورهای زیادی مانند آمادگی، استقامت، قوای عضلانی، قدرت تنفسی و … تلاش می‌کنند تا در مسائل جنبی نیز از رقبا پیش بیفتند. در شرایطی که در دوهای مسافت کم (۱۰۰ و ۲۰۰ متر) تقریبا تعداد گام‌های دوندگان با هم برابر است، افزایش طول هر گام می‌تواند تفاوت قهرمانان را رقم بزند.

 

 

پایگاه اینترنتی Wikihow در این باره نوشت: داشتن گام‌های بلندتر هنگام مسابقه بهترین کارایی را به شما می‌دهد. این که چطور گام‌های خود را درست بردارید سخت نیست، اما باید تمرین کنید.

 

۱- هر روز بدوید، هر چقدر بیشتر بدوید، گام‌ها و تکنیک بهتری خواهید داشت.

 

۲- ۵۰ تا ۲۰۰ متر با گام‌های بلند بدوید، بیشتر به گام‌های بلند خود توجه کنید تا سرعت‌تان. هرگز این کار را به هنگام مسابقه انجام ندهید، در آن زمان از الگوهای همیشگی خود پیروی کنید.

 

۳- دویدن بر روی تپه را امتحان کنید. ابتدا به سرعت به سمت بالای تپه بدوید، سپس آرام به سمت پایین بدوید و دوباره به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه این کار را تکرار کنید. به یاد داشته باشید که از حرکات کششی، گرم کردن بدن در ابتدا و خنک کردن آن در انتهای کار استفاده کنید.

 

۴- انجام حرکات کششی باعث مقاوم تر شدن ماهیچه‌ها می‌شود، بنابراین بهتر است قبل از شروع به دویدن، حرکات کششی انجام دهید.

 

۵- از یک مربی بخواهید که به هنگام دویدن گام‌های شما را بررسی کند و به فرم پاها توجه کند. گام‌های شما تحت تاثیر خیلی از فاکتورها از جمله بازوها یا حرکت تنه و نحوه گذاشتن پایتان بر زمین است. مربی شما می‌تواند شما را اصلاح کند و به پیشرفت‌تان کمک کند. قوانین را رعایت کنید و هرگز آنها را کنار نگذارید. بدین شکل سریع‌تر به اهدافتان می‌رسید و توجه داشته باشید که درد نشانه ضعف در بدن است.

 

۶- تصور کنید که پاهایتان جزوی از چرخ‌هایی هستند که به آسانی می‌چرخد. گام‌های یکی از پاهایتان را به مدت یک دقیقه بشمارید و ببینید چقدر می‌توانید به عدد ۹۰نزدیک شوید. همین طور می‌توانید حرکت دایره‌ای بازوها و یا قدم‌هایتان را برای ۳۰ ثانیه بشمارید و آنها را در دو ضرب کنید تا تعداد آنها در یک دقیقه مشخص شود. به خاطر داشته باشید که طول بهینه قدم‌ها و بازده دوندگی دویدن به اندازه هم اهمیت دارند.

 

نمونه‌ای از حرکات کششی مفید

 

کنار چارچوب در دراز بکشید، یکی از پاهای خود را بر روی چارچوب بگذارید و سعی کنید، به آرامی به دیوار نزدیکتر شوید و کم‌کم زاویه پایی که بر روی چارچوب است با تنه‌تان ۹۰ درجه شود. اگر پایتان درد می‌گیرد، دوباره به حالت اول برگردید و از نو حرکت را شروع کنید. همین کار را بر روی پای دیگران خود در طرف دیگر چهارچوب در انجام دهید.

 

فقط بر روی گام‌های خود تمرکز نکنید، لازم است که همه جنبه های دویدن از جمله سرعت، استقامت، تنفس و فرم بدن را در نظر بگیرید. سعی کنید طی روز مقدار زیادی آب بنوشید. آب نوشیدن بسیار به کارایی کمک می‌کند.

 

بیش از حد تمرین نکنید، یکی از دلایل سقوط ورزشکاران تمرین بیش از اندازه است. آنقدر ندوید که آسیب ببینید. اگر دچار آسیب دیدگی‌ شدید، استراحت کنید. هر چقدر آسیب دیدگی‌ سخت باشد، ممکن است بتواند مسابقه دهید، اما به یاد داشته باشید، اما به جای این که آسیب دیدگی‌تان بهبود یابد، بهتر خواهد شد.

 

ممکن است با انجام دویدن بر روی تپه، در ناحیه باسن احساس درد داشته باشید، اما این بدین معناست که عضلات شما در حال قوی‌ شدن هستند.

 

توجه داشته باشید که چه موقع باید از گام‌های بلندی که به تازگی تمرین کرده اید استفاده کنید، بهتر است در مسابقات از گام‌های کوتاه و سریع برای بالا رفتن از سر بالایی و از گام‌های بلند برای پایین آمدن از شیب یا دویدن بر روی سطح صاف استفاده کنید.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت