امروز در نایت ملودی
این قوانین مد را کنار بگذارید تا جذاب تر شوید
این قوانین مد را کنار بگذارید تا جذاب تر شویدآیا به کمک هیپنوتیزم می توانم وزنم را کم کنم؟
آیا به کمک هیپنوتیزم می توانم وزنم را کم کنم؟برای رسیدن به موفقیت در زندگی این نکات را بدانید..!
برای رسیدن به موفقیت در زندگی این نکات را بدانید..!اگر این نشانه ها در وجود شماست فعلا ازدواج نکنید
اگر این نشانه ها در وجود شماست فعلا ازدواج نکنیددر رابطه با گریه کردن جنین در رحم مادر چه می دانید؟
در رابطه با گریه کردن جنین در رحم مادر چه می دانید؟چربی خون بدن چه نشانه ها و علائمی دارد؟
چربی خون بدن چه نشانه ها و علائمی دارد؟بعد از طلاق با این مشکلات روبرو خواهید شد..!
بعد از طلاق با این مشکلات روبرو خواهید شد..!قبل از خواستگاری این مهارتها را بیاموزید..!
قبل از خواستگاری این مهارتها را بیاموزید..!می خواهم یک دوست خوب و ایده آل باشم..!
می خواهم یک دوست خوب و ایده آل باشم..!با اسرار یک زندگی عاشقانه آشنا شوید..!
با اسرار یک زندگی عاشقانه آشنا شوید..!با این راهکارهای طبیعی از شر تبخال راحت شوید
با این راهکارهای طبیعی از شر تبخال راحت شویدبا ویژگی های یک شوهر خوب آشنا شوید..!
با ویژگی های یک شوهر خوب آشنا شوید..!در رابطه با بسته بندی و نگهداری مربا این نکات را بدانید..!
در رابطه با بسته بندی و نگهداری مربا این نکات را بدانید..!چطور می توانم به کتاب خواندن عادت کنم؟
چطور می توانم به کتاب خواندن عادت کنم؟یک فرد کمالگرای افراطی نباشید..!
یک فرد کمالگرای افراطی نباشید..!راهکارهایی برای کاهش استرس ناشی از کمال‌گرایی
راهکارهایی برای کاهش استرس ناشی از کمال‌گراییراهکاری ساده و سریع برای درمان بیخوابی شبانه
راهکاری ساده و سریع برای درمان بیخوابی شبانهبا اصول هماهنگی رنگ مو و ابروها آشنا شوید..!
با اصول هماهنگی رنگ مو و ابروها آشنا شوید..!چنانچه دچار شکست عشقی شدید سراغ این کارها نروید
چنانچه دچار شکست عشقی شدید سراغ این کارها نرویدآب کردن شکم به کمک روشهای طبیعی
آب کردن شکم به کمک روشهای طبیعی
نایت ملودی » سلامت » سلامت خانواده » پیشگیری و بیماری ها » آیا از جرم گوش خود شاکی هستید

مدیر تحقیقات بخش گوش‌شناسی در درمانگاه چشم و گوش Mount Sinai، Ana Kim، معتقد است آخرین کاری که باید برای تمیز کردن جرم گوش استفاده کنید، استفاده از گوش‌پاک‌کن است.

 

جرم گوش

جرم گوش

چرا نباید از گوش‌پاک‌کن استفاده کنیم؟
جرم گوش ترکیبی از دو ماده است؛ یکی ماده موم مانندی است که از گوش بیرون می‌آید و توسط غدد چربی بدن تولید می‌شود تا پوست گوش را نرم نگه دارد و دیگری، سلول‌های مرده پوست که از پوست‌ریزی کانال گوش شما به وجود می‌آیند. اگرچه به نظر نمی‌رسد که گوش‌ها خودشان را تمیز کنند؛ اما گوش‌ها طوری طراحی شده‌اند که از طریق خارج کردن جرم گوش از کانال گوش، خودشان را تمیز کنند.

 

در نتیجه زمانی که یک گوش‌پاک‌کن را داخل کانال گوش فرو می‌برید، این امر فرآیند پوست‌ریزی طبیعی پوست را مختل می‌کند و در واقع باعث می‌شود که گوش شما جرم بیشتری تولید کند. علاوه بر این، به مرور زمان، ممکن است جرم گوش را دوباره به داخل کانال گوش بازگردانید و یک مانع بزرگ ایجاد کنید که تنها توسط پزشک متخصص از بین می‌رود.

 

با توجه به این نکات، به هیچ وجه از روش‌های دیگری شبیه گوش‌پاک‌کن برای تمیز کردن جرم گوش استفاده نکنید. Maria Suurna، استادیار رشته گلو و بینی کالج Weill Cornell Medical، می‌گوید وی بیمارانی داشته که از سنجاق‌سر و لوازم مشابه برای تمیز کردن جرم گوش استفاده می‌کردند. علاوه بر این استفاده از این لوازم، فرآیند پوست‌ریزی طبیعی گوش را مختل می‌کند، بلکه به مرور زمان گوش‌هایتان را نیز مسدود می‌کند. همچنین استفاده از لوازم تیز در گوش ممکن است پرده گوشتان را نیز پاره کند.

 

یکی دیگر از روش‌های نادرست برای تمیز کردن گوش استفاده از شمع برای آب کردن جرم گوش و سپس تمیز کردن آن با آب و سرنگ است. Kim می‌گوید استفاده از این روش آسیب بیشتری به گوش وارد می‌کند. گرما ممکن است پرده گوشتان را بسوزاند و موم شمع ممکن است در گوشتان گیر کرده و مشکلات جدی‌تری به وجود آورد. به نظر می‌رسد استفاده از آب برای تمیز کردن گوش راه درست و بی‌خطری است؛ اما ممکن است آب در گوشتان و پشت جرم گوش گیر کند یا جرم گوش به دلیل رطوبت، متورم شود.
بهترین روش برای تمیز کردن جرم گوش
با توجه به موارد بالا، جالب است بدانید که یک روش درست و بی‌خطر برای تمیز کردن گوش وجود دارد. Kim‌ می‌گوید قبل از رفتن به حمام، یک یا دو قطره آب‌اکسیژنه داخل گوش بریزید. آب‌اکسیژنه ماده چسبناک را در خود حل کرده و باعث می‌شود به هنگام حمام کردن، جرم گوش شسته شود. اگر این کار را یک‌بار در ماه انجام دهید، باعث می‌شود که کانال گوش باز بماند. گاهی اوقات وجود پوست خشک در گوش باعث می‌شود که جرم بیشتری تولید شود. اگر فکر می‌کنید پوست داخل گوش خشک است، روزانه یک قطره روغن گلیسیرین داخل گوش بریزید تا پوست گوش مرطوب شود.

 

با این همه اگر پرده گوش شما سوراخ است یا قبلاً جراحی گوش انجام داده‌اید، هرگز از روش‌های گفته‌شده استفاده نکنید؛ زیرا ریختن آب‌اکسیژنه یا روغن گلیسیرین داخل گوش ممکن است باعث عفونت یا سرگیجه شود. به جای این روش‌ها بهتر است از یک حوله کوچک برای تمیز کردن کانال گوش بیرونی استفاده کنید.
چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟
اگر گوش شما بیش از اندازه جرم تولید می‌کند، بهتر است هر ۶ ماه یک‌بار به یک پزشک متخصص گوش، حلق، بینی مراجعه کنید و از او بخواهید تا با استفاده از ابزار خاص، جرم گوش شما را تمیز کند.

تاریخ: ۲۵ دی ۱۳۹۳
نویسنده: رضا ایرانی

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت