مرتبط با این مطلب
بیسکوییت کیتی kiti

بیسکوییت کیتی kiti

 

 مواد لازم:

کره ۱۵۰ گرم

آرد ۱ و ۱/۴ لیوان

شکر ۱/۲ لیوان

شیر ۳ قاشق غذاخوری

اسانس وانیل چند قطره

نشاسته ذرت خوراکی ۱۸۰ گرم

رنگ خوراکی مقدار لازم

 

ابتدا کره را در دمای اتاق قرار دهید تا نرم شود ، کره را داخل کاسه ای بریزید و شکر را به آن اضافه و مخلوط کنید سپس اسانس وانیل و شیر را اضافه کنید.سپس نشاسته ذرت و آرد را با هم ترکیب کنید و کم کم به مواد دیگر اضافه و با دست مخلوط کنید تا خمیری نرم و لطیف بدست بیاید ( بدلیل وجود کره خمیر را بیش از حد ورز ندهید چون باعث میشود شیرینی پس از پخت ترک بخورد ).

بیسکوییت کیتی kiti

بیسکوییت کیتی kiti

 

حال خمیر را داخل کیسه فریزر بگذارید و ۱ ساعت داخل یخچال استراحت دهید تا سرد شود.و فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ، خمیر را از یخچال خارج کنید و با وردنه روی سطح کار پهن کنید سپس با قالب خمیر را قالب بزنید ( در صورتی که قالب هلو کیتی در دسترش ندارید میتوانید با چاقو یا ابزار شکل گربه را ایجاد کنید ).

بیسکوییت کیتی kiti

بیسکوییت کیتی kiti

 

ته سینی فر کاغذ روغنی بیندازید  و بیسکوییت ها را با فاصله داخل سینی قرار دهید ، مقداری از خمیر را با رنگ خوراکی قرمز رنگ کنید و به شکل قلب قالب بزنید و بر روی سر بچه گربه به شکل پاپیون قرار دهید.در پایان سینی را داخل فری که از قبل روشن کرده اید و گرم شده است ۱۰ – ۱۵ دقیقه قرار دهید تا بیسکوییت ها آماده شوند ( بدلیل تفاوت دمای فرها مدت زمان پخت میتوانید متغیر باشد ).

 

نکته ها :

بدلیل وجود کره بیسکوییت ها حساس هستند ، برای جلوگیری از وا رفتن بیسکوییت ها خمیر بیسکوییت باید سرد و فر گرم باشد ، اگر پس از قالب زدن احساس کردید خمیر نرم شده است میتوانید ۱۰ دقیقه سینی را داخل فریزر قرار دهید سپس در فر بگذارید.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت