امروز در نایت ملودی
دانستنی هایی در رابطه با صمیمیت و نزدیکی در ازدواج
دانستنی هایی در رابطه با صمیمیت و نزدیکی در ازدواجراهکارهایی برای از بین بردن حشرات خانگی
راهکارهایی برای از بین بردن حشرات خانگیدانستنی هایی مهم در رابطه با بلوند کردن مو..!
دانستنی هایی مهم در رابطه با بلوند کردن مو..!راهکارهایی برای افزایش سلامت درون..!
راهکارهایی برای افزایش سلامت درون..!آیا بازی شطرنج از ابتلا به آلزایمر جلوگیری می کند؟
آیا بازی شطرنج از ابتلا به آلزایمر جلوگیری می کند؟هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!
هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!اگر از ریزش مو رنج می‌برید، برای جلوگیری از ریزش مو، به برخی از داروهای طبیعی نیاز دارید. این مقاله اطلاعاتی در مورد برخی از داروهای خانگی که می‌توانید از آن برای تحریک رشد مو استفاده کنید ارائه می دهد.
راهکارهایی ساده برای دلداری دادن به همسرآموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!
آموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!
با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟
چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!
راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!
مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!
با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!
در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!
از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!
موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شوید
با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شویدآیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟
آیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنید
در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنیدبرای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنید
برای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنید
نایت ملودی » اخبار » اقتصاد » قیمت ها » آخرین وضعیت میوه شب عید/ پسته شکست

قیمت میوه

رییس اتحادیه باغداران از شکسته شدن قیمت انواع پسته در بازار خبر داد و اعلام کرد: نهایتا هر کیلوگرم سیب درجه یک باید ۲۳۰۰ تومان، پرتقال درجه یک ۱۳۵۰ تومان، کیوی درجه یک ۱۷۰۰ تومان و خیار باید ۱۳۰۰ تومان در ایام نوروز در مغازه‌ها فروخته شود.

 

مجتبی شادلو در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از فراهم بودن شرایط تولید و ذخیره‌سازی برای عرضه مناسب انواع میوه در ایام نوروز خبر داد و گفت: سود منطقی برای عرضه انواع میوه ۳۰ تا ۳۵ درصد است اما ایجاد تعادل در بازار شب عید نیازمند مدیریت و نظارت دقیق است.

 

وی اظهار کرد: هیچ مشکلی برای عرضه‌ مناسب محصولات باغی و انواع میوه وجود ندارد و باغداران آماده عرضه‌ی محصولات خود به مردم و با قیمت مناسب هستند.

 

 

تمدید فرصت دولت برای عرضه ارزان سیب دماوند

 

شادلو با بیان این‌که تعاونی باغداران دماوند دهم اسفند‌ ماه را به عنوان فرصت نهایی مسئولان برای عرضه مستقیم سیب درجه یک به قیمت کیلویی ۱۶۰۰ تومان مشخص کرده است، افزود: پیش از این تا پنجم اسفند‌ ماه برای تعیین تکلیف عرضه سیب در بازار شب عید درنظر گرفته شده بود.

 

رییس اتحادیه باغداران با بیان این‌که قیمت‌های فعلی میوه مناسب است، گفت: هر کیلوگرم سیب درجه یک کیلویی ۱۵۰۰ تا ۱۸۰۰ تومان در عمده فروشی‌ها فروخته می‌شود که با احتساب سود منطقی آن باید ۲۰۰۰ تا ۲۳۰۰ تومان در بازار شب عید عرضه شود. همچنین هر کیلوگرم سیب درجه دو ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان در عمده‌فروشی‌ها فروخته می‌شود که در مغازه‌ها ۱۱۰۰ تا ۱۳۰۰ تومان باید به دست مصرف‌کننده برسد.

 

 

پرتقال درجه یک کیلویی ۱۳۵۰ تومان

 

شادلو افزود: پرتقال درجه یک کیلویی ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان در عمده‌فروشی‌ها فروخته می‌شود و در خرده‌فروشی‌ها باید ۱۲۰۰ تا ۱۳۵۰ تومان عرضه شود. هم‌چنین هر کیلوگرم پرتقال درجه دو از ۵۰۰ تا ۷۰۰ تومان فروخته می‌شود که باید ۷۰۰ تا ۹۰۰ تومان در بازار مصرف عرضه شود.

 

وی با مناسب ارزیابی‌کردن وضعیت تولید و ذخیره‌سازی کیوی در کشور، عنوان کرد: هر کیلوگرم کیوی درجه یک در عمده‌فروشی‌ها حدود ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ تومان عرضه می‌شود که می‌تواند حدود ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰ تومان به دست مصرف‌کننده برسد. همچنین خیار به صورت میانگین حدود ۱۰۰۰ تومان در عمده‌فروشی‌ها عرضه می‌شود که با احتساب سود منطقی آن باید ۱۳۰۰ تومان در مغازه‌ها فروخته شود.

 

 

نارنگی‌های پاکستانی بدون مشتری

 

رییس اتحادیه باغداران با اشاره به واردات محدود نارنگی پاکستانی خاطر نشان کرد: نارنگی پاکستانی که در حجم محدودی به کشور وارد شد، کیفیت مناسبی ندارد لذا چندان بازار مناسبی پیدا نکرده و امیدواریم عرضه‌ی آن برای شب عید ادامه نداشته باشد.

 

 

به میوه‌های فانتزی در سبد شب عید مردم نیازی نیست

 

شادلو درباره‌ی ضرورت وجود میوه‌های فانتزی در سبد شب عید مصرف‌کنندگان، عنوان کرد: میوه‌های فانتزی برای شب عید مورد نیاز مردم نیست و واردات و عرضه‌ی آن در بازار میوه ضرورتی ندارد. هم‌چنین موز‌های وارداتی از نظر کیفیت در سطح بسیار پایینی قرار دارد اما نظارتی بر آن صورت نمی‌گیرد.

 

 

قیمت انواع پسته در بازار شکسته شد

 

وی درباره‌ی قیمت انواع پسته در بازار گفت: پس از عرضه‌ی پسته فندقی کیلویی ۳۰ هزار تومان، قیمت انواع پسته در بازار شکسته شده چراکه عرضه‌ مستقیم این محصول بر تعادل قیمت آن اثر مثبتی داشت.

 

رییس اتحادیه باغداران گفت: در حال حاضر قیمت انواع پسته کاهش یافته و به حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان رسیده است؛ به گونه‌ای که پسته درجه یک اکبری که پیش از این به بیش‌ از ۷۰ هزار تومان رسیده بود اکنون حدود ۴۰ هزار تومان در بازار فروخته می‌شود.

تاریخ: ۰۷ اسفند ۱۳۹۱
نویسنده: رضا ایرانی
دسته بندی: قیمت ها

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت