امروز در نایت ملودی
اعتماد در زندگی مشترک چه میزان نقش دارد؟
اعتماد در زندگی مشترک چه میزان نقش دارد؟به خشم درونتان چشم نگویید..!
به خشم درونتان چشم نگویید..!با خواص و فواید روغن زیره آشنا شوید..!
با خواص و فواید روغن زیره آشنا شوید..!برای شریک زندگیم چه میزان باید وقت بگذارم؟
برای شریک زندگیم چه میزان باید وقت بگذارم؟با مراقبتهای قبل و بعد از عمل جراحی آب مروارید آشنا شوید
با مراقبتهای قبل و بعد از عمل جراحی آب مروارید آشنا شویدبا اثر شگفت انگیز ماست ترش بر روی پوست آشنا شوید
با اثر شگفت انگیز ماست ترش بر روی پوست آشنا شویدنشانه های پیری را به کمک ماساژ از خود دور کنید
نشانه های پیری را به کمک ماساژ از خود دور کنید
در رابطه با رژیم عضله سازی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟بطور کامل از خواستگارتان تحقیق کنید..!
بطور کامل از خواستگارتان تحقیق کنید..!ای کارها را قبل از 30 سالگی انجام بدهید..!
ای کارها را قبل از ۳۰ سالگی انجام بدهید..!بهتر است که مکمل های ویتامینی را چه زمانی مصرف کنیم؟
بهتر است که مکمل های ویتامینی را چه زمانی مصرف کنیم؟با یک کودک دیر آموز چطور برخورد کنیم؟
با یک کودک دیر آموز چطور برخورد کنیم؟چگونه مشاجرات زن و شوهری را آسیب زدایی کنید؟
چگونه مشاجرات زن و شوهری را آسیب زدایی کنید؟راهکارهایی برای اینکه شوهرتان را مجذوب خود کنید
راهکارهایی برای اینکه شوهرتان را مجذوب خود کنیدمناسب ترین روش برای لاغری و تناسب اندام چیست؟
مناسب ترین روش برای لاغری و تناسب اندام چیست؟با ترس های شایع در ازدواج آشنا شوید..!
با ترس های شایع در ازدواج آشنا شوید..!راهکارهای طب سنتی برای درمان یبوست در کودکان
راهکارهای طب سنتی برای درمان یبوست در کودکانخوردن تخم مرغ و تخم بلدرچین چه فوایدی برای کودکان دارد؟
خوردن تخم مرغ و تخم بلدرچین چه فوایدی برای کودکان دارد؟ورزش در دوران قاعدگی چه فوایدی دارد؟
ورزش در دوران قاعدگی چه فوایدی دارد؟دلیل اینکه زنان از رابطه جنسی لذت کمتری میبرند چیست؟
به چه دلیل زنان از رابطه جنسی لذت کمتری میبرند؟
نایت ملودی » اخبار » جامعه » نظر فرشیدی در خصوص ورود «موبایل » به مدارس

موبایل در مدارس

وزیر اسبق آموزش و پرورش با بیان اینکه ورود موبایل به مدارس، آسیب‌ها و تبعات پرورشی و تربیتی به همراه دارد، از آموزش و پرورش خواست تا برای ورود این کالا به مدارس مقاومت کرده و بدون کارشناسی از ورود این گونه کالاها به مدارس جلوگیری کند.

 

محمود فرشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره ورود موبایل به مدارس، گفت: هر تکنولوژی و پدیده جدیدی که وارد جامعه می‌شود، باید بر اساس فرهنگ بومی تعریف و کارکردهای آن همسو با اعتقادات و ارزش‌های کشور مورد استفاده قرار بگیرد.

 

وی افزود: یکی از مشکلاتی که رسانه‌های مدرن اعم از رایانه، اینترنت و موبایل دارند، از هم گسستگی تمرکز است، به طوری که ضمام فکری و فرهنگی انسان‌ها در اختیار مجموعه‌ای از نظام‌های سلطه قرار می‌گیرد؛ همچنین آزادی و اختیارات فکری چنین کالاهایی در افراد اثرگذار بوده و امنیت جوامع را بر هم زده و فرهنگ‌ها را دستخوش نابهنجاری‌ها و مشکلات می‌کنند.

 

وزیر اسبق آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال‌های گذشته برای ورود اینترنت و رایانه به مدارس، سند “فاوا” تنظیم و در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب و مقرر شد، کاربرد رایانه در آموزش و پرورش بر اساس این سند تعریف و تدوین شود.

 

فرشیدی، درباره ورود موبایل به مدارس این سوال را مطرح کرد که چه ضرورتی دارد این دستگاه در ساعاتی که دانش‌آموز مشغول امر یادگیری و آموزش است، موبایل در اختیار داشته باشد؟

 

 

برخی از شرکت‌های تجاری روی بازار ۱۲ میلیونی دانش‌آموزان حساب باز کرده‌اند

 

وی ادامه داد: شاید استدلال برخی از خانواده‌ها و افراد بر این باشد که برای جویا شدن از احوال فرزندان خود در مسیر مدرسه تا منزل، موبایل کاربرد داشته باشد؛ اما مسئله اصلی این است که برخی از شرکت‌های تجاری روی بازار ۱۲ میلیونی دانش‌آموزان حساب باز کرده و با توجه به اینکه شرکت‌های خصوصی هستند، برخی ضرورت‌های کاذب را مطرح کرده‌اند.

 

فرشیدی با بیان اینکه این نگاه اقتصادی و کشف بازار ۱۲ میلیونی دانش‌آموزان، ضرورت‌های کاذب و فرهنگ استفاده از این کالا را در پی داشته، اظهار کرد: به عنوان یک معلم معتقدم در محیطی که دانش‌آموز باید از لحاظ فکری و فرهنگی دارای آرامش روحی و روانی باشد و از فکر و خلاقیت خود برای آموزش استفاده کند، ورود موبایل به عنوان یک “میهمان ناخوانده” هیچ توجیه علمی ندارد؛ چرا که حتی نمی‌توان تصور کرد که واردات این میهمان ناخوانده چه چیزهایی خواهد بود.

 

به گفته وی، در حالی که آموزش و پرورش برای ورود کتاب‌های کمک درسی به مدارس حساسیت‌هایی را به خرج می‌دهد، چگونه وسیله‌ای را در حوزه فعالیت مشترک دانش‌آموز و معلم قرار دهیم که هیچ نقشی در آموزش ندارد؟ لذا این موضوع یک نوع رقیب برای معلم و به نوعی ضد معلم در بحث‌های آموزشی است.

 

 

ورود موبایل، اولین گام برای ایجاد اصطکاک بین مدیریت مدرسه و دانش‌آموزان است

 

وزیر اسبق آموزش و پرورش تصریح کرد: ورود موبایل اولین گام برای ایجاد اصطکاک بین مدیریت مدرسه و دانش‌آموزان است، چرا که اگر قرار باشد دانش‌آموزان آن را تحویل دهند و تنها در ساعات تفریح از آن استفاده کنند، در صورتی که دانش‌آموز تحویل ندهد، از قوانین تخطی کرده است.

 

 

استفاده از موبایل باعث فخرفروشی دانش‌آموزان متمول می‌شود

 

وی ادامه داد: همچنین استفاده از آن در کلاس‌ها در حالی که معلم مشغول فعالیت آموزشی است، هیچ توجیه و استدلال علمی ندارد. ضمن آنکه باعث فخر فروشی دانش‌آموزان متمول می‌شود، در حالی که آموزش و پرورش حتی در نقاشی کلاس‌ها، سادگی محیط و در استفاده از رنگ و مدل لباس، ساده‌پوشی را به عنوان یک دستورالعمل اجرا می‌کند که ورود موبایل این موضوع را نقض خواهد کرد.

 

فرشیدی در ادامه تاکید کرد: به دلیل پیام‌های ناخواسته‌ای که موبایل‌ها دارند، در بسیاری از کشورها استفاده از موبایل در مدارس ممنوع است، بنابراین با توجه به آسیب‌هایی که این کالا وهمچنین تبعات تربیتی و پرورشی که به همراه دارد، آموزش و پرورش باید مقاومت کرده و بدون کارشناسی از ورود این گونه کالاها به مدارس جلوگیری کند.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت