نایت ملودی » خانواده » به روحیه تان برسید
ra4-1523
با این روشها روحیه تان را تقویت کنید.
اهداف، احساسات و محدودیت های خویش را بشناسید و با آرامش با آنها برخورد نمایید.چه از طریق مطالعه , خواه از طریق اندیشیدن و تفکر, سعی کنید بدانید چه چیزهایی شما را خوشحال می کند .
گزینه‌های  مختلفی برای تقویت روحیه وجود دارند که از آن جمله می‌توان به پشتکار،  یادگیری شیوه برخورد با مشکل و نحوه تفکر منطقی اشاره کرد. برای مقابله با  نگرانی و اضطراب نباید مشکل را حذف کرد و در واقع راه‌های مقابله با اضطراب  فرد را مقاوم‌تر می‌کند. چند راهکار زیر در این زمینه می‌تواند راهگشا  باشد:
مسئولیت‌ کارهایتان را خودتان به عهده بگیرید
افرادی که به لحاظ روانی قدرتمند هستند، مسئولیت‌های خود را به خوبی  می‌شناسند و مسئولیت تمام رفتارها، تفکرات و احساساتشان را به عهده  می‌گیرند. آنها با آگاهی از این‌ که برخی شرایط و موقعیت‌ها از کنترل‌شان  خارج است معتقدند که تنها خودشان مسئول رفتارهایشان نسبت به این شرایط  هستند. این افراد هیچ‌ گاه به دلیل مشکلات، آشفتگی‌ها و عصبانیت‌ها و حال بد  خود، انگشت اتهامشان را به سوی دیگران نمی‌گیرند و فقط خودشان مسئولیت  پیامد کارهایشان را به عهده می‌گیرند چون معتقدند آنچه رخ می‌دهد پیامد  تصمیم‌گیری خودشان است، نه فرد دیگری.

پیش‌بینی  نکنید
افراد قدرتمند به لحاظ روحی یک مطلب را به خوبی می‌دانند و آن این‌که  نمی‌توان آینده را پیش‌بینی کرد. آنها هیچ‌گاه زمان خود را صرف فکر کردن به  آینده، پیش‌بینی و پیشگویی آن نمی‌کنند، چرا که معتقدند باید به فکر حال  باشند و آینده هنوز از راه نرسیده است و فکر کردن و درگیر شدن در افکار  آینده، آنها را از تمرکز بر فعالیت‌های کنونی‌شان باز می‌دارد و آنها را به  اشتباه می‌اندازد.

به توهمات و تخیلات راه ندهید
در حالی که همه افراد به رویا و تخیل علاقه دارند ولی افراد قدرتمند  معتقدند که رویاها واقعیت ندارند و با فکر کردن به موضوعات غیرواقعی،  واقعیت را زیر سوال نمی‌برند.

در گذشته نمانید
برای بسیاری از افراد، رها کردن رویدادهای گذشته دشوار است در حالی‌ که افراد  قدرتمند می‌دانند فکر کردن به گذشته و آرزوی رخ دادن یا ندادن رویدادها،  تنها یک آرزو است و واقعیت نیست. آنها به گذشته به همان اندازه‌ای که ارزش  دارد فکر می‌کنند و معتقدند راهی برای بازگشت به گذشته وجود ندارد.  بنابراین این دست افراد آنچه را از دست داده‌اند می‌پذیرند و به جای فکر  کردن به آنچه می‌توانستند در گذشته انجام دهند به آنچه می‌توانند درحال  حاضر انجام دهند فکر می‌کنند، چرا که اشتباهات گذشته فرصت خوبی را برای  جبران در آینده پیش روی هر کس قرار می‌دهد.
کسب قدرت روحی و روانی، جدال دشواری است که یک شبه به  دست نمی‌آید و همان‌گونه که ما نیاز داریم تا نحوه برخورد با مشکلات را  یاد بگیریم گاهی هم نیاز داریم تا از موضع و طرز تفکر خود نسبت به محیط  اطرافمان فاصله  بگیریم.
تاریخ: 31 دسامبر 2014
نویسنده: رضا ایرانی

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت