مرتبط با این مطلب
نایت ملودی » خانواده » آشپزی و خانه داری » آشپزی » طرز تهیه ژله ابر و بادی
طرز تهیه ژله ابر و بادی

طرز تهیه ژله ابر و بادی

مواد لازم :
پودر ژله آماده : در دو رنگ
آب جوش : ۲ لیوان (برای هر بسته یه لیوان)
شیر: دو لیوان (برای هر بسته یه لیوان)

مانند تمام ژله ها هر بسته را درون یک لیوان آب جوش حل می کنیم و اگه هنوز خوب حل نشد روی بخار کتری در حال جوش یا مایکرو میگذاریم تا کاملا شفاف بشود.هردو رنگ را همزمان آماده می کنیم و میگذاریم بیرون از یخچال تا خوب خنک بشود همزمان، درون دو لیوان شیر می ریزیم و میگذاریم بیرون یخچال( باید هردوی اینها با هم به دمای محیط برسند و همدما باشن این نکته خیلی مهم است و از لخته شدن ژله بعد از ریختن شیر جلوگیری می کند)
هنگامی که هردو خنک شدند ( البته شیر ولرم میشود) کم کم شیر را می ریزیم درون ژله یعنی به هر ظرف ژله یه لیوان شیر اضافه می کنیم سپس هم می زنیم و میگذاریم درون یخچال تا مثل سفیده تخم مرغ بشود.

طرز تهیه ژله ابر و بادی

طرز تهیه ژله ابر و بادی

حال در قالب مورد نظر قاشق قاشق از هر رنگ می ریزیم اول دو قاشق از یه رنگ می ریزیم و سپس دو قاشق از رنگ دیگر در کنارش و همینطور الی آخر نکته خیلی مهم این است که برای لایه اول ، رنگها را یک تیکه کنار هم نریزید و روی هم هم نریزید.چون وقتی بر می گردونید اون قسمتی که بالا می بینید فقط یه رنگ است.

طرز تهیه ژله ابر و بادی

طرز تهیه ژله ابر و بادی

در نهایت برای زیبایی دسر یک قاشق را خیلی آروم درون مواد در چند قسمت مختلف فرو می کنیم و خارج می کنیم.تا باعث جابجایی رنگ ها بشود.و میگذاریم درون یخچال تا کامل ببندد و بعد هم مثل همه دسرها با تکنیک آب گرم، از قالب خارج می کنیم.

طرز تهیه ژله ابر و بادی

طرز تهیه ژله ابر و بادی

طرز تهیه ژله ابر و بادی

طرز تهیه ژله ابر و بادی

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت