امروز در نایت ملودی
هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!
هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!اگر از ریزش مو رنج می‌برید، برای جلوگیری از ریزش مو، به برخی از داروهای طبیعی نیاز دارید. این مقاله اطلاعاتی در مورد برخی از داروهای خانگی که می‌توانید از آن برای تحریک رشد مو استفاده کنید ارائه می دهد.
راهکارهایی ساده برای دلداری دادن به همسرآموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!
آموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!
با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟
چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!
راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!
مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!
با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!
در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!
از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!
موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شوید
با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شویدآیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟
آیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنید
در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنیدبرای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنید
برای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنیدراهکارهایی برای اینکه زنی زیبا و جذاب باشید
راهکارهایی برای اینکه زنی زیبا و جذاب باشیدداروهای گیاهی که به کمک آنها می توانید به جنگ استرس بروید
داروهای گیاهی که به کمک آنها می توانید به جنگ استرس برویداگر میوه و سبزی استفاده نکنید شرایط بدنتان چگونه می شود؟
اگر میوه و سبزی استفاده نکنید شرایط بدنتان چگونه می شود؟آیا نوشیدن آب تاثیری بر کاهش وزن دارد؟
آیا نوشیدن آب تاثیری بر کاهش وزن دارد؟برای ورزش در تابستان این نکات را در نظر داشته باشید
برای ورزش در تابستان این نکات را در نظر داشته باشید
نایت ملودی » ورزش » فوتبال » شکاف بین علم و بدنه فوتبال

46-79

عضو هیات علمی دانشگاه تربیت معتقد است در برهه کنونی فاصله زیادی بین کار علمی و بدنه اجرایی فوتبال وجود دارد و در این باره تلاش جدی صورت نگرفته تا این فاصله کمتر شود.

 

دکتر حمید آقا علی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار علم ورزش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره علمی کردن فوتبال و این که چقدر در این زمینه عملکرد موفقی داشتیم، معقتد است. در دنیای کنونی موفقیت در ورزش بدون کار علمی امکانپذیر نیست، اگر کشوری را می‌بینیم که در ورزش عملکرد موفقی دارد، به خاطر این است که زیر بنای کار علمی در آن کشور بنا شده و در حال تداوم است. در کشور ما نیز با راه‌ا‌ندازی آکادمی ملی فوتبال و جذب افراد متخصص تلاش‌هایی در این باره صورت گرفته، اما هنوز بین کار علمی و بدنه اجرایی فوتبال فاصله زیادی وجود دارد.

 

وی افزود: اگر ۱۸ تیم لیگ برتری فوتبال را بررسی کنیم می بینیم درصد کمی از مربیان از کارهای علمی بهره می‌گیرند و هنوز روال سنتی را پیش می‌برند. در حقیقت این بینش و تفکر سبب شده کمتر شاهد انجام کارهای علمی در بدنه اجرایی فوتبال باشیم. اگر چه فدراسیون‌ها و آکادمی ملی فوتبال طی سال‌های اخیر با برگزاری کلاس‌های آموزشی، پژوهشی و استعدادیابی در مسیر علمی شدن گام‌های موثری برداشته اند،‌ اما کافی نیست.

 

آقا علی‌نژاد در پاسخ به این سوال که چرا به رغم افزایش تعداد تحصیلکرده‌های تربیت بدنی در بدنه اجرایی ورزش چرا همواره شاهد افزایش فاصله هستیم؟ گفت: شاید عامل اصلی این شکاف بین بخش اجرایی فوتبال و بخش علمی مقاومتی است که مدیران و مسئولان اجرایی در سطح باشگاه‌ها انجام می‌دهند و تصورشان بر این است با ورود افراد علمی عرصه برای آنها تنگ‌تر می‌شود. در صورتی که اگر به فوتبال اروپا نگاه کنید می‌بینید مسافتی که یک بازیکن فوتبال در اروپا طی می‌کند ۱۲ کیلومتر است، اما این مسافت را فوتبالیست‌ها طی شش تا هفت کیلومتر می‌دود؛ این اختلاف فاحش نشان می‌دهد که هنوز در فوتبال ما کار علمی به معنای واقعی انجام نشده است.

 

این استاد دانشگاه در پایان خاطر نشان کرد: اگر طی سال‌های اخیر میزان آسیب‌های ورزشی به ویژه پارگی رباط صلیبی و ACL در بین فوتبالیست‌های ما بالاست، به خاطر این مساله است که کارهای علمی و زیربنایی از جمله بدنسازی، بحث پیشگیری از آسیب‌ها ، درمان و توانبخشی بازیکنان پس از آسیب به درستی انجام نمی‌شود و این امر نشات گرفته از شکافی است که بین بخش اجرایی فوتبال و بخش علمی ایجاد شده و تفکر ضعیفی که مسئولان و مدیران ورزشی نسبت به استفاده از مباحث علمی دارند.

 

 

انتهای پیام

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت